Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokPartnerzy

Partnerzy

FUNDACJA POLONIA UNION

Misją Fundacji Polonia Union są działania na rzecz Polonii i Polaków rozsianych po świecie, wsparcia repatriantów oraz integracji w społeczeństwie obywatelskim naszych rodaków po ich powrocie do ojczyzny, budowania i rozwijania dobrosąsiedzkich stosunków między społeczeństwami Polski i innych państw, a także wzajemnego porozumienia oraz zbliżenia pomiędzy współczesnymi Europejczykami.

Fundacja swoje codzienne działania kieruje przede wszystkim do osób polskiego pochodzenia, szczególnie zza wschodniej granicy, które  we własnym zakresie i przy pomocy organizacji pozarządowych podejmują się przesiedlenia do Polski, a co za tym idzie – przywrócenia praw niesłusznie odebranych, w tym odzyskania obywatelstwa polskiego.

Równoległym kierunkiem działalności Fundacji Polonia Union jest promocja kultury i sztuki. Nic tak bowiem nie łączy narodów, jak kultura i sztuka. Fundacja podejmuje inicjatywy oraz realizuje projekty popularyzujące polskie dziedzictwo kulturowe, m.in. literaturę, muzykę klasyczną, malarstwo, a pozostawione przez Polaków, tworzących na styku wielu kultur i różnych narodowości, zwłaszcza na wschodnich rubieżach dawnych terenów Polski.

Fundacja promuje także współczesną kulturę i sztukę, wspiera jej twórców oraz wielorakie formy aktywności artystycznej, a także upowszechnia nowatorskie postawy artystyczne. Fundacja dąży do poszerzenia związków polskiej kultury z kulturą światową poprzez: realizację projektów edukacyjno-kulturalnych, spotkania literackie, poetycko-muzyczne, wystawy malarskie, wykłady i debaty, odczyty i referaty o tematyce historycznej. Działalność na płaszczyźnie sztuki, poprzez przybliżanie kultur oraz twórczości artystów z różnych krajów, stanowi widoczny znak integracji narodów i przyczynia się do budowania między nimi wzajemnego szacunku oraz porozumienia.

 

Strona internetowa fundacji

AUTORZY 365.PL

Autorzy635.pl to serwis poświęcony zarówno książkom jak i autorom, ale również aktualnościom związanym ze spotkaniami autorskimi, polecanymi książkami, recenzjami, badaniami czytelnictwa i rynku wydawniczego.

Strona serwisu Autorzy365.pl

SZKOLENIA24H.PL

Serwis szkolenia24h.pl to obszerny katalog kursów i szkoleń, a także unikalna baza ośrodków szkoleniowych z całej Polski. Prezentujemy ofertę szkoleń płatnych, dofinansowywanych przez UE oraz bezpłatnych. Z naszego katalogu korzystają firmy szukające szkoleń dla swoich pracowników, klienci indywidualni, studenci, uczniowie. Zdobywaj kwalifikacje w najbardziej dogodnej dla Ciebie formie!

Strona serwisu szkolenia24h.pl

SZTUKATER.PL

Sztukater.pl  to portal o kulturze, sztuce, obrazie i dźwięku w przystępnej formie. Zapowiedzi i premiery krajowe, konkursy i rozrywka dla każdego.

Strona portalu sztukater.pl

DLALEJDIS.PL

Portal dlaLejdis.pl to serwis tworzony przez kobiety dla kobiet. Dlaczego Lejdis? Współczesne kobiety wyzbywają się stereotypów. Zmieniają się ich role, światopogląd, wartości. Wystarczy przypomnieć sobie przebojowe bohaterki filmu „Lejdis”, by wiedzieć, o czym mowa. Może nie stanowimy „grupy trzymającej władzę”, ale trzeba przyznać, że kobiecość przechodzi dzisiaj rewolucję.

Strona serwisu dlaLejdis.pl

CZYTAMY.TO.PL

Czytamy.to jest serwisem poświęconym literaturze oraz z czasem największą polską bazą internetową książek. Portal współtworzą użytkownicy, którzy mają możliwość zamieszczania recenzji, artykułów i opiniowania wydań.

Strona serwisu czytamy.to

ZAZYJKULTURY.PL

Portal zazyjkultury.pl – Kochasz czytać książki? Chętnie dzielisz się z innymi swoimi przemyśleniami odnośnie niedawno obejrzanego filmu? Jesteś miłośnikiem teatru? A może masz pasję związaną z szeroko pojętą kulturą i chcesz zarazić tym „bakcylem” również następne osoby? Dobrze trafiłeś! Oto portal zadedykowany wszystkim tym, którzy mimo szeroko pojętej cyfryzacji nie zaprzestali rozwijać się kulturalnie w tradycyjny sposób.
Wstąp do Klubu Psychoskok