Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAutorzyZdzisław Brałkowski

Zdzisław Brałkowski

Trochę w życiu przeżyłem. Pracowałem w fabryce jako zwykły robotnik, potem elektryk, następnie zaopatrzeniowiec. Po kilkunastu latach zacząłem pracować w OHP, zajmując się trudniejszą młodzieżą. Zajmuję się nią do dzisiaj, ucząc i wychowując, już w szkole.
Nie miałem wcześniej czasu na nic innego poza pracą. Kilka lat temu zacząłem spisywać ciekawsze wspomnienia w formie beletrystycznej. W roku 2015 w wydawnictwie Novae Res wydałem pierwszą powieść „Syberia, inny świat” – wspomnienia z roku 1987, z miesięcznego pobytu jako opiekun grupy polskiej młodzieży ze szkół średnich, pracującej tam w ramach wymiany wakacyjnej. To było zderzenie kultur i mentalności…
W maju 2016 roku w wydawnictwie „Psychoskok” ukazała się moja nowa książka „Młodości szczęśliwa”, pierwsza z nowego cyklu „Zza zasłony czasu”. Są to opowiadania na kanwie własnych wspomnień. Zdarzenia śmieszne i poważniejsze – starsi czytelnicy mogą przypomnieć swoje z lat dzieciństwa i młodości, młodsi porównać z dzisiejszymi czasami i przekonać się, jak ich rodzice i dziadkowie żyli bez internetu i komórki. Ręczę, że czasy wcale nie były nudne.
Zajmuję się również poezją, ale lżejszego kalibru – fraszki, limeryki, satyriady. Te utwory są w dwóch antologiach oraz w autorskim tomiku „Fraszki, limeryki i inne żarciki”, wydanym w 2016 roku przez Grudziądzką Grupę Literacko-Kulturalną „Świt”.