Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAutorzyStach Szulist

Stach Szulist

W przeszłości współpracował z licznymi tytułami prasowymi, jak choćby z „Echem Pruszcza”,  „Dziennikiem Bałtyckim”, „Wiadomościami Kulturalnymi” czy „Pulsem Kaszub i Pomorza”.

Opowiadania publikował w „Pomeranii”, „Frazie” , „Sexodramie”, „Tygodniku Kulturalnym”, „Pro Libris” i wydawnictwach internetowych. Laureat licznych konkursów prozatorskich (min. Eugeniusza Paukszty, Romana Drzeżdżona, Augustyna Barana, na powieść współczesną i scenariusz widowiska telewizyjnego) oraz dramaturgicznych (sztuki były drukowane, trafiały do półfinału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, miały czytania w teatrach Poznania, Elbląga, Opola, Wrocławia, Łodzi, były tez wystawiane, np. „Homuś” w Łodzi, czy „Ja jako…..? przez teatr itd. w Krośnie).

„CZĘSTO NAJCIEKAWSZE JEST TO, CO O BOHATERZE NIE ZOSTAŁO NAPISANE, A CZEGO MOŻNA SIĘ JEDYNIE DOMYŚLAĆ”. ROZMOWA ZE STACHEM SZULISTEM – https://www.subiektywnieoksiazkach.pl/2020/04/czesto-najciekawsze-jest-to-co-o.html

Przez wiele lat recenzował książki na łamach tygodników „Kierunki”, „Przegląd Tygodniowy” i  „Nowy Nurt”. W listopadzie 2018roku ukazała się jego powieść „List z Limbazi” nagrodzona na Targach Książki Costerina 2019. Mimo licznych zawirowań w systemie edukacji, wciąż jeszcze tkwi w tym zawodzie, bowiem jedyną wartością, dla której warto jeszcze w tym tkwić, są dzieci i młodzież.