Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAutorzyMonika Jaruzelska

Monika Jaruzelska

Monika Jaruzelska ur. 11 sierpnia 1963 roku w Warszawie. Córka generała Wojciecha Jaruzelskiego i jego żony Barbary, dr germanistyki. Absolwentka filologii polskiej, studiowała również psychologię i psychoterapię.

Przez wiele lat zajmowała się modą, choć jak twierdzi, nigdy nie było to jej pasją. Dlaczego? Tak pisze o tym w „Towarzyszce Panience”:

„Można powiedzieć, że w symboliczny sposób, wchodząc w dorosłe życie, znowu weszłam do szafy. Tym razem do wielkiej szafy – garderoby, którą jest świat mody. Życie w tej garderobie było ucieczką od polityki i tego wszystkiego, co wiązało się z przeszłością. Tu wyrobiłam sobie pozycję, tu zarabiałam na życie i na własne nazwisko.”

Po odejściu ze świata mody (współtworzyła magazyn Twój Styl, zasiadała w zarządzie firm W.Kruk i Deni Cler), zajęła się praca dydaktyczną na Uniwersytecie SWPS i pisaniem książek.

„Towarzyszka Panienka” (2013) była pierwszą z nich. Od razu została doceniona przez czytelników za ciekawą narrację, dystans i wnikliwe obserwacje. Świadczą o tym kolejne dodruki (w sumie ponad 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy) i utrzymywanie się przez wiele miesięcy na wydawniczych listach bestselerów. Książka nominowana była do nagrody Empiku i Róży Gali. Po sukcesie „towarzyszki Panienki” Monika Jaruzelska napisała kolejne bestselery będące jej kontynuacją: „Rodzina” (2014) i „Oddech” (2015).