Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAutorzyMichał Majewski

Michał Majewski

Nazywam się Michał Majewski, jakiś czas temu przekroczyłem magiczną granicę 40-tki, jestem lektorem języka angielskiego i tłumaczem. Mieszkam w Warszawie i jestem szczęśliwym człowiekiem. Mam na swoim koncie ponad 90 opowiadań, pisanych na przestrzeni ostatnich lat i wciąż tworzę nowe. Każde z opowiadań jest jedyne w swoim rodzaju, gdyż piszę w konwencji obyczajowej, czarnego humoru, groteski, makabry, grozy oraz sensacji, zawierając w mych utworach także elementy dotyczące ludzkiego przeznaczenia, obłędu i szaleństwa, jednakże wszystkie opowiadania łączy wspólny mianownik niesamowitości oraz niezwykłości, przenikania się światów i rzeczywistości, poszukiwania odpowiedzi na pozornie proste pytania w sferze metafizycznej i pozazmysłowej, a także rola tzw. przypadku jako elementu wpływającego na ludzki los.
Interesują mnie tematy o sporym ciężarze gatunkowym: miłość, przyjaźń, zemsta, wybaczenie, przemiana duchowa, złożoność natury ludzkiej i jej wieczna mutacja.
Opowiadania moje są wypadkową wielu odcieni prozy obyczajowej oraz tradycyjnej opowieści niesamowitej z wyraźnym akcentem psychologicznym, stanowiąc nowe spojrzenie na znany, stary, jak świat, gatunek, choć ja sam nazwałbym je raczej dreszczowcami.
Moje historie zainteresują zarówno fanów literatury grozy, sensacji i prozy psychologiczno-egzystencjalnej, jak i tych, którzy cenią sobie mieszanie i przenikanie się wzajemne gatunków, co w efekcie daje trudne do zdefiniowania pisarstwo.
Informuję ponadto, iż debiutowałem zbiorem 19 opowiadań – „Na błoniach zaświatów” – wrzesień 2009 (www.mybook.pl) oraz e-bookiem o tym samym tytule (http://www.mybook.pl/6/0/bid/207). Ostatnio napisałem książkę pt. „Czarny skorpion” (http://www.ebooki123.pl/czarny-skorpion_p250), którą serdecznie polecam!