Ewa Domańska
Ewa Domańska muzykuje od najmłodszych lat. Pierwszy festiwal wygrała będąc dzieckiem piosenką o strumyczku i tak artystycznie popłynęło. Szkołę muzyczną I stopnia ukończyła w klasie fortepianu. Następnie uczęszczała do Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, gdzie grała na organach. Podczas nauki w średniej szkole rozwijała się dwutorowo. Z jednej strony uzyskiwała wykształcenie na gruncie klasycznym, natomiast drugi – znacznie przyjemniejszy – to nurt muzyki rozrywkowej. Zaczęła wówczas osiągać sukcesy wokalne na licznych przeglądach i konkursach w kategorii Poezja Śpiewana. Dalszą edukację muzyczną kontynuowała na Uniwersytecie Śląskim na kierunku Edukacja artystyczna w Zakresie Sztuki muzycznej. Otrzymała także możliwość skorzystania ze Stypendium w ramach projektu Erasmus Socrates, dzięki któremu część studiów odbyła w Hochschule für Musik und Theater Hamburg (pol. Wyższa Szkoła Muzyki i Teatru w Hamburgu). Nauka w Niemczech znacznie poszerzyła jej horyzonty muzyczne. Zaczęłam improwizować na fortepianie, komponować i aranżować.
„Nie chcę być szufladkowana” – wywiad z Ewą Domańską – http://autorzy365.pl/nie-chce-byc-szufladkowana-wywiad-z-ewa-domanska_a6771
Nagranie płyty „Lepszy czas” z zespołem wokalno-instrumentalnym Nadzieja 2006 r.
Nagranie płyty „Kolory życia”
Album zawiera 12 autorskich piosenek. Zarówno teksty, jak i muzyka są owocem wieloletnich poszukiwań. To refleksje o szczęściu, miłości, pustce, wdzięczności i innych ważnych dla mnie sprawach.
Tworzę pisząc, grając, śpiewając i aranżując, by wyrazić siebie.
Piosenka jest dla niej najlepszą formą wyrazu i przekazu. To po prostu antidotum na wszystko.
Ponadto ukończyła Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez kilka lat pracowała jako radiowa dziennikarka muzyczna prowadząc autorskie audycje pt.: „Kolory jazzu”, „Klasykon”,czy „Miłe dla ucha”.
Patrzeć nie znaczy widzieć. Rozmowa z Ewą Domańską o jej literackim i wokalnym debiucie „Kolory życia” ➡➡➡ http://www.kulturalnerozmowy.pl/2021/04/patrzec-nie-znaczy-widziec-rozmowa-z.html