Życie to ciągła walka z problemami - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościŻycie to ciągła walka z problemami

Życie to ciągła walka z problemami

28 września 2017 / Agata Jankowiak
Codzienność bywa trudna. Problemy pojawiają się na każdym kroku. Porażki odbierają radość życia, a brak perspektyw na odmianę losu przytłacza. Nie musi tak być. Pora zawalczyć o szczęście!

Większość z nas nie jest zadowolona ze swego życia. Pokonujemy kolejne dni, nie licząc, że cokolwiek może się zmienić. Rutyna stopniowo zabija twórcze myślenie, zmuszając, by godzić się na przewidywalność. Natłok obowiązków, mniejsze i większe problemy przytłaczają. Trudno przecież cieszyć się, gdy komplikacje mnożą się bez końca.

Zestresowani trudniej radzimy sobie z codziennymi zadaniami. Każda kolejna porażka utwierdza nas w przekonaniu, że nie zdołamy niczego zmienić. Ostatecznie tracimy brak wiary we własne możliwości i poddajemy się bez walki. Ta przykra kolej rzeczy dotyczy wielu osób. Okazuje się jednak, że nie musi tak być.

Przerwanie złej passy i wyrwanie się z sideł stagnacji jest możliwe. Wystarczy odnaleźć właściwą motywację. Mentalne wsparcie, które zmobilizuje nas do działania. Oczywiście nie musimy obawiać się ciężkiej pracy. Wielokrotnie wystarczy zmiana sposobu myślenia, by dostrzec, że lepsze jutro może nadejść także dla ciebie. Twoje myśli mają wielką moc, dlatego warto zacząć właśnie od nich. Może się okazać, że przez lata, nieświadomie pracowaliśmy na obecny stan rzeczy. Kodowaliśmy negatywne przekonania, zamiast próbować je zmieniać. Najpewniej za pewnik uznaliśmy również krytykę, która osłabiła naszą pewność siebie.

Zamiast powtarzać sobie, że nie warto próbować czegokolwiek zmieniać, odważmy się na pierwszy krok. Nie ryzykujemy niczego, możemy jedynie zyskać. Czerpiąc z doświadczeń innych, zdobędziemy bezcenne wskazówki. To właśnie one ułatwią nam dokonywanie zmian. Praktyczne i konkretne porady wskażą nam drogę, która z łatwością, samodzielnie pokonamy.

Kierujmy się zasadą, „niemożliwe załatwiam od ręki”. Problemy wymagające rozwiązania nie znikną bowiem, gdy odłożymy je na później. Ponadto, kłopotliwe sprawy nie powinny zbyt długo czekać. Czas działa na naszą niekorzyść. Zwlekając, narażamy się na niepotrzebny stres. Ponadto musimy pamiętać, że z czasem, najpewniej dojdą kolejne, mniejsze i większe kłopoty. Oczywiście nie zawsze możemy liczyć na właściwe wsparcie najbliższych, czy przyjaciół. Nie o wszystkim chcemy też oficjalnie mówić. W takiej sytuacji najłatwiej uzyskać informacje od osoby trzeciej. Obecnie znajdziemy wiele podręcznych poradników. Autorzy tacy jak William Gruff, z przyjemnością wspierają wszystkich potrzebujących. Autorytet osoby, która pomogła już wielu, zmotywuje nas do działania. Właściwie opracowane treści przekonają nas natomiast, że życie jest prostsze, niż nam się wydaje.

Jak wiemy, problemy bywają różne, stąd odmienna tematyka poradników. Do najpopularniejszych należą pozycje o zarabianiu. Sytuacja ta nie powinna nas dziwić. Okazuje się, że najczęściej narzekamy na brak pieniędzy i złą pracę. Marząc o niezależności i stabilizacji finansowej, staramy się ograniczać wydatki. Wiele osób szuka też szczęścia, decydując się na wątpliwe inwestycje. Zamiast popadać we frustrację, ponieważ znów na się nie powiodło, musimy uwierzyć, że każdy może zarobić milion. Stwierdzenie to nie jest przesadzone. Nasza „niezaradność finansowa” jest wynikiem braków w edukacji. W szkole nikt nas przecież nie uczy, jak obracać pieniędzmi. Ponadto dorastając, słyszymy najczęściej, by niepotrzebnie nie ryzykować. Jeżeli chcemy, przerwać złą pasę i zacząć cieszyć się stabilizacją finansową, musimy zmienić sposób postrzegania. Wsparcie specjalisty okaże się niezastąpione. Doceńmy więc porady takich specjalistów jak Mariusz Sander.

Początkowo, wprowadzanie zmian może wydać nam się trudne. Pamiętajmy jednak, że trzeba długo iść, żeby dojść do siebie. Nasze problemy nie znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Wytrwałość w dążeniu do celu jest konieczna. Potknięcia z pewnością nam się zdarzą, ale pomimo tego musimy zmierzać na przód. Bez względu na to, z jakimi kłopotami przyszło nam się mierzyć, jesteśmy w stanie wygrać. Siły, jaką w sercu nosi każdy z nas, dowodzą historie takich osób, jak Anabelle Copenhay.