Zostań w domu, czytaj książki - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościZostań w domu, czytaj książki

Zostań w domu, czytaj książki

6 kwietnia 2020 / Agnieszka

W walce z koronawirusem Ministerstwo Zdrowia wprowadza kolejne ograniczenia. Izolacja i unikanie kontaktu z innymi to zalecany środek ochronny. Zostań w domu i czytaj książki. To sposób, by umilić sobie ten trudny czas. Co czytać?

 

Pandemia koronawirusa zmieniła wszystko. Lęk przed zarażeniem nakłania nas do dostosowywania się do szeregu obostrzeń. Zostań w domu to hasło, które słyszymy coraz częściej. Bez uzasadnionej potrzeby nie opuszczajmy więc domostw. Dzięki temu realnie zmniejszamy ryzyko zarażenia. Zagrożenie jest jak najbardziej realne. To dlatego Ministerstwo Zdrowia wprowadza kolejne ograniczenia:

„Żeby opanować rozprzestrzenianie się wirusa w Polsce, jesteśmy zmuszeni podjąć kolejne kroki. Większość Polaków stosuje się do wydawanych zaleceń, jednak wciąż zdarzają się sytuacje, które narażają nas wszystkich na ryzyko zarażenia. Przykłady z innych krajów pokazują, że kluczem do ograniczenia zakażeń jest maksymalne ograniczenie kontaktów. Za wszelką cenę musimy zahamować tempo, w jakim dochodzi do dalszej transmisji wirusa. Bądźmy ostrożni i stosujmy się do nowych zasad! – Zwłaszcza, że największa fala zachorowań przed nami”. – gov.pl

Dbając o bezpieczeństwo własne i swoich najbliższych należy więc przestrzegać wytyczonych zaleceń. Izolacja przed światem zewnętrznym ma na celu ochronę naszego zdrowia i życia.

 

Zostań w domu, czytaj książki. To sposób, by umilić sobie ten trudny czas. Wiele osób narzeka bowiem na nieprzyjemne odczucia wywołane przymusowym pozostawaniem w domowych pieleszach. Jednostajność i rutyna potrafi obniżyć nastrój. Nadmiar wolnego czasu, którego nie możemy dowolnie zorganizować, nie cieszy, lecz uprzykrza codzienność. Wówczas stajemy się osowiali, apatyczni i drażliwi. Nuda, czyli negatywny stan emocjonalny, może doprowadzić nas do głębokiej frustracji, a nawet stanów depresyjnych. Należy zrobić wszystko, by tego uniknąć. W obecnej sytuacji nie jest to jednak łatwe. Nieustające obawy utrudniają koncentrację na jakiejkolwiek aktywności. Na szczęście czytanie książek to prosty sposób, który może rozproszyć nasze czarnowidztwo oraz rozpędzić przykre myśli. Zagłębiając się w ciekawą lekturę, w pełni skoncentrujemy się na poznawanej treści. Czytelnictwo niesie ze sobą również wiele innych korzyści.

Co czytać? Szukasz ciekawej książki? 

Czytanie książek to nie tylko atrakcyjna i przyjemna forma spędzania czasu wolnego. Dzięki badaniom bezspornie dowiedziono, że czytanie zmniejsza poziom stresu, pobudza wyobraźnię, rozwija empatię, a nawet powoduje powstawanie korzystnych zmian w mózgu, Ponadto czytanie ćwiczy koncentrację, usprawnia pamięć oraz zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na chorobę Alzheimera. Czytający są bardziej zrelaksowani, lepiej radzą sobie z tworzeniem pisemnych i ustnych wypowiedzi, są bardziej kreatywni, a także łatwiej nawiązują kontakty interpersonalne.

 

Zalety czytania książek wymieniać można długo, najważniejsze jednak, by pamiętać, że jest to łatwo dostępna, prozdrowotna aktywność, z której bez ograniczeń możemy korzystać zawsze i wszędzie.

 

Zostań w domu i czytaj książki dla przyjemności. To porada dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swój nastrój i zdrowie psychiczne. Czas izolacji od świata zewnętrznego może być naprawdę przyjemny i niosący ze sobą szereg korzyści dla ciała i ducha. By tak się stało, sięgajmy po pozycje, które rozbudzają naszą ciekawość. Ilość lektur z najróżniejszych gatunków literackich to gwarancja, że każdy będzie w stanie znaleźć interesującą go lekturę. W doborze literatury nie warto stawiać sobie ograniczeń. Pamiętajmy więc, że poznawanie nowych gatunków może sprawić nam nieoczekiwaną przyjemność. 

 

Co watro czytać teraz, kiedy musimy zostać w domu?  

Jak widać, dzięki czytaniu izolacja może nieść ze sobą szereg korzyści. Pozostając w domu, korzystajmy z zasobów księgarni internetowych, które są „otwarte” zawsze. Czekają tam na nas bestsellery, nowości i polecane tytuły dla czytelników w każdym wieku. Przy czym, na szczególną uwagę zasługują ebooki.

 

Książki elektroniczne nie wymagają kontaktu ze światem zewnętrznym i docierają do czytelników w ciągu kilku minut.