„Zapowiedziane szczęście” – zapowiedź wydawnicza - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualności„Zapowiedziane szczęście” – zapowiedź wydawnicza

„Zapowiedziane szczęście” – zapowiedź wydawnicza

28 lipca 2017 / Agata Jankowiak
„Zapowiedziane szczęście”  to barwnie opisana autobiografia człowieka, który urodził się w przysłowiowym, zapewniającym niezwykłe szczęście „czepku”.

Mawia się, że osoby „w czepku urodzone” cieszą się szczególnego rodzaju szczęściem. Właśnie dlatego ten zgrabny związek frazeologiczny częstokroć stosuje się, by w przenośnym znaczeniu podkreślić, że dana osoba ma tzw. farta. Należy jednak pamiętać, że są osoby, które jak Jan Melerski, istotnie „urodziły się w czepku”, który zapewnia niebywałe powodzenie.

„Zapowiedziane szczęście” to barwnie opisana autobiografia Jana Melerskiego. Autor wspominając niezwykłe przypadki, które miały miejsce na przestrzeni całego jego życia dowodzi, że przysłowiowy „czepek” przepowiedział tytułowe, „Zapowiedziane szczęście”.

Jan Melerski przyszedł na świat 1 stycznia 1940 roku. Tocząca się II wojna światowa nakazywała przewidywać, że dziecko będzie miało trudne życie.  Okazało się jednak, że „czepek”, w którym urodził się Jan zagwarantował mu niebywałe szczecie.

Autor dorastał w cieniu bombardowań pod opieką matki, która starała się zrobić wszystko, by on i jego starszy brat, mógł przetrwać ten trudny czas. Momentem krytycznym okazało się pojmanie i wywiezienie ojca pana Jana do obozu jenieckiego. Łaskawy los sprawił jednak, że ostatecznie ojciec powrócił na łono rodziny, a chłopiec wyrósł na bystrego młodzieńca.

Pomimo, że nie był to łatwy czas dla Polaków, autor stopniowo układał swe życie. Rady i zasady wyniesione z domu wielokrotnie ułatwiały dokonywanie trudnych wyborów i decyzji. Ochrona zapewniona przez „czepek”, także okazała się bezcenna. Niezwykłe przypadki, które zdarzały się przez całe życie Jana, zawsze bowiem kończyły się szczęśliwie.

W trakcie lektury „Zapowiedzianego szczęścia” przekonamy się, że szczęśliwy „czepek” wielokrotnie dowiódł swej mocy.

Jan Melerski zapewnia, że w książce znajdziemy:

Rzeczywiste, niespodziewane wydarzenia urodzonego „w czepku”, przedstawione w sposób barwny i  zrozumiały. Zmieniające się wątki utworu i  zaskakujące  przypadki, opisane szczegółowo, pokazują niezwykłość tego tekstu.