Zapowiedzi wydawnicze marzec 2020 - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościZapowiedzi wydawnicze marzec 2020

Zapowiedzi wydawnicze marzec 2020

27 lutego 2020 / Agnieszka

Magazyn literacki, proza współczesna, fantasy, literatura dla młodzieży, a może poradnik o najmniejszym wojowniku z Meksyku, na co macie ochotę?

Jak co miesiąc tematyka jest bardzo zróżnicowana, przygotowana dla Was Drodzy Czytelnicy ze szczególnym zaangażowaniem. Różnorodność charakterów, upodobań i fascynacji wśród ludzi jest tak samo szeroka jak kategorie tematyczne proponowane w literaturze. Dlatego zaspokajając wasze wysublimowane gusta czytelnicze przedstawiamy kilka tytułów do wyboru.

Przypływ” nr 2 – Aleksander Janowski

Autor o magazynie literackim:

„Język polski za granicą „smakuje” inaczej. Z funkcji czysto komunikatywnej przekształca się w swoistą deklarację tożsamości narodowej i etnicznej. Staje się symbolem. Słowo polskie brzmi tu i mocniej, i silniej. Jest ono niezwykle, wręcz fizycznie potrzebne nam wszystkim, zwłaszcza, że trzecie pokolenie emigrantów zwykle traci kontakt z językiem ojczystym.

Pamiętajmy, że za granicą Kraju to język obcy jest językiem szkoły, pracy i urzędów.
W dobie, jak to nazywamy, „inwazji medialnej”, „Przypływ” to oaza dla tych, którym na ojczystym języku zależy, którzy próbują zachować jego magię, piękno i znaczenie. Z roku na rok jest trudniej przebić się naszym odległym glosom w obcojęzycznym zgiełku i rosnącej koniunkturze.

„Przypływ” zamierza na stale zagościć na polonijnym forum, umożliwić nam i piszącym i czytającym, budowanie podstaw do rozszerzania i pielęgnowania literatury polskojęzycznej na obczyźnie.
Popierajmy i czytajmy”.

Premiera: 6.03.2020

Czytaj dalej

„Projekt Koniczyna” – Milena Pastuszak

Wciągające science-fiction dla młodzieży.

Trudne wybory, odpowiedzialność i wytrwałość. Tu nic nie jest oczywiste, a nawet jeśli takie się wydaje, to potrafi niejednokrotnie zaskoczyć.

Dwudziestojednoletnia Alex wybudza się ze śpiączki nie pamiętając niczego. Wskazówką w odzyskaniu wspomnień jest jej stary dziennik z tajemniczymi zapiskami i denerwująca przyjaciółka. Alexandra wdzięczna jest Lisie za pomoc w odzyskaniu pamięci, jednak z każdym dniem doszukuje się coraz więcej niepasujących elementów w opowieściach dziewczyny. Próba odzyskania własnej tożsamości. Konfrontacja w tajemniczym, rządowym Projekcie Koniczyna. Pytania kim jestem? I wciąż nurtujące przeczucie, że musi komuś pomóc…

Dodatkowej pikanterii dodaje Chris, przystojny mężczyzna, któremu ciężko się oprzeć, a jednak wzbudzający wielką nieufność…

Premiera: 5.03.2020

Czytaj dalej

 

Melodia końca świata. Księga pierwsza” – Jakub Szmal

Walka, śmierć, przebiegłość, zniszczenie, ale i triumf, choć chwilowy, a także niezwykłe spotkanie Alfy i Omegi

Koniec świata, który właśnie się rozpoczął. Aflare rozpoczyna siódmą Armagenię, czyli całkowite zniszczenie świata, eksterminację wszystkich żyjących ludzi na świecie. Napotyka opór związany z potężnymi magami zamieszkującymi Ziemię. Aflare jest przekonana, że wygrała, że dokonała dzieła, jednak w punkcie kulminacyjnym otwiera się portal ze świata równoległego – Excadii. Aflare czeka kolejna podróż. Wie jednak, że nie poradzi sobie w świecie magii bez potężnego sprzymierzeńca. Postanawia odnaleźć Neblare, swoją siostrę, która została zapieczętowana w górach. Po jej odnalezieniu wyrusza z nią i swoim wiernym sługą Borabem do drugiego świata.

Premiera: 23.03.2020

Czytaj dalej

Larwy” – Stach Szulist

Opowieść o odwadze i jej braku, dochodzeniu do celu po trupach, a szczególnie o relatywizmie etycznym, czego we współczesnym świecie mamy w nadmiarze.

Filip, główny bohater, przeszedł metamorfozę światopoglądową i mentalną jako dwudziestokilkulatek, stając się z młodego i naiwnego komunisty krytycznym opozycjonistą. Pracuje w szkole jako polonista. Jednak wiara w szczerość intencji innych sprawia, że został na peryferiach życia i kariery, gdy tymczasem umiejący się rozpychać znajomi brylują na szczytach władzy i jako celebryci.

Wielki wpływ na wybory życiowe ma jego biseksualność przekładająca się na niezdecydowanie i czasami konieczność ukrywania prawdziwego JA. Idealista, który płaci wysoką cenę za naiwność.

Premiera: 26.03.2020

Czytaj dalej

Chihuahua wojownik z Meksyku” – Marta Paszkiewicz

Meksyk jest jednym z państw Ameryki Północnej. To tam znajduje się największa na świecie piramida Cholula, a turyści popijają ze smakiem tequilę. Nie każdy jednak wie, że to właśnie w Meksyku żyły niegdyś psy techichi – przodkowie dzisiejszych chihuahua.

Marta Paszkiewicz pedagog, psycholog zwierząt oraz jedna z założycieli Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Zwierząt w swojej książce Chihuahua. Wojownik z Meksyku podjęła się przeanalizowania wojowniczej rasy drobnych psów meksykańskiego pochodzenia.

„Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, to psy bardzo waleczne, odważne, pewne siebie, rodzinne, broniące swojego stada oraz dominujące. Są dokładnie takie jak najwyższej klasy wojownik. Nie boją się nawet piętnastokrotnie większego przeciwnika. Wiedzą, że mogą zwojować świat i próbują to osiągnąć na każdym kroku. Chihuahua nie robią nic na pokaz, nie popisują się. Wszystkie ich zachowania wynikają z połączenia mega inteligentnego mózgu z wielkim sercem i potrzebą niesienia dobroci. Takie właśnie są chihuahua. A dlatego, że pochodzą z Meksyku, ich duch walki jest porównywalny do ducha walki plemion, które niegdyś stąpały po meksykańskiej ziemi.”

Premiera: 26.03.2020

W powietrzu czuć zapach wiosny, a w literaturze mamy przypływ nowych książek. Czytajcie, oceniajcie, mamy nadzieję, że zrobią na was pozytywne wrażenie.