Zakwitły zielone róże - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościZakwitły zielone róże

Zakwitły zielone róże

13 czerwca 2017 / Agata Jankowiak

Za górami, za lasami, zakwitły „Zielone róże”. Dzięki ilustracjom figur, tę piękną historię opowiemy tańcem. Czytaj, tańcz, stań się choreografem…

Katarzyna Ducros, miłośniczka tańca, postanowiła połączyć magię baletu z siłą bajki, dzięki czemu powstała swego rodzaju baśń taneczna. Książeczka zatytułowana „Zielone róże” pozwoli młodszym czytelnikom poznać niezwykłą historię, zakochanej w tytułowych różach Anny. Opowieść dopełniają piękne pastelowe rysunki oraz ilustracje tanecznych figur, dzięki którym czytelnik może stać się choreografem, a nawet tancerzem.

Czytaj, tańcz, zostań choreografem…

Książeczka „Zielone róże” stanie się inspiracją dla młodszych czytelników. Na moment będziemy mogli przenieść się do niezwykłego kraju, by poznać wspomnianą Annę. Bohaterka jest młodą mamą, która pragnie wieść spokojne, szczęśliwe życie. Niestety brak akceptacji ze strony rodaków, a nawet pochodzącego z zamożnej rodziny męża sprawia, że Anna nie może spełnić swego marzenia.

Przewrotny los zamierza zaskoczyć Bohaterkę. Okaże się, że Anna będzie mogła odmienić swój los, pod warunkiem, że poprawnie odpowie na przygotowaną przez królową zagadkę. Jak możemy się spodziewać zadanie nie będzie łatwe, ale ostatecznie zwycięży miłość do córki i tytułowych róż.

Niebywałym atutem książeczki jest fakt, że bajka staje się tłem do baletu. Ilustracje figur inspirują, by na moment wcielić się w rolę choreografa i przygotować własne przedstawienie. Oczywiście możemy również stać się tancerzami.

Autorka zachęca wszystkich pragnących spróbować swych sił, następującymi słowami:

Popróbuj swoich sił !

W środku, znajdziesz przepis na to, jak wczuć się w role prawdziwego tancerza.

Przeczytaj opowiadanie, poskładaj figury i pokaż publiczności co potrafisz !