Zakazana archeologia - polecane książki - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościZakazana archeologia – polecane książki

Zakazana archeologia – polecane książki

16 listopada 2018 / Agnieszka
Archeologia pozwala odtwarzać społeczno-kulturowe dzieje ludzkości. To dzięki niej można wyjaśnić wiele tajemnic i zagadek przeszłości. Niestety niektóre odkrycia są zakazane i celowo nierozgłaszane.

Archeologia z pewnością jest jedną z najważniejszych nauk. Koncentruje się ona na odkrywaniu i poznawaniu źródeł archeologicznych znajdujących się na i w ziemi oraz wodzie. To dzięki niej zdobywamy wiadomości na temat rozwoju ludzkości. Początki tej dziedziny datuje się na rok 1748. Wówczas w tajemnicy rozpoczęto prace wykopaliskowe w Pompejach i Herkulanum. Sponsorzy tego przedsięwzięcia woleli unikać rozgłosu, więc ich prace długo pozostawały w ukryciu. Wszystko zmieniło się w roku 1763, gdy konserwatorem starożytności rzymskich i bibliotekarzem Watykanu został niemiecki ekspert z dziedziny antyku, Johann Joachim Winckelmann. Nareszcie archeologia mogła dynamicznie się rozwijać. Z czasem stała się jedną z ważniejszych nauk łączonych z historią, antropologią czy etnologią. Istnieje kilka jej wyspecjalizowanych odmian, a każda z nich koncentruje się na innym okresie i wykorzystuje różne metody badawcze. Cel pozostaje jednak jeden -odtwarzanie społeczno-kulturowych dziejów ludzkości.

Książki o zakazanej archeologii pozwolą nam poznać wiele zagadek i tajemnic przeszłości. Dokonania naszych praprzodków na pewno nas zaskoczą, bo jak dotąd nie zdołaliśmy ich przewyższyć. Żyjąc w dzisiejszym, pełnym nowinek technologicznych świecie myślimy, że nikt przed nami nie mógł osiągnąć więcej. To przekonanie jest jednak błędne.

Książki Jonathana Graya zasługują na szczególną uwagę. Zdobyły one rozgłos i uznanie na całym świecie, ponieważ Gray jest znanym archeologiem i odkrywcą, który szczegółowo udokumentował swoje badania.

Autor spenetrował niemal cały świat, by pozyskać wiarygodne dane. Nie bał się zapuścić między innymi w nieeksplorowane wcześniej tereny dżungli Amazońskiej, prowadzić niebezpieczne eksperymenty, czy penetrować niegościnne zakamarki ziemi, morskie i oceaniczne dna.

„Sekrety umarlaków” to książka, po którą warto sięgnąć.

Przekonamy się, że nasi praprzodkowie przewyższali nas wiedzą w każdej dziedzinie. Dzięki temu stworzyli supercywilizację, po której pozostały liczne ślady. Autor zebrał i opisał najważniejsze, by każdy czytelnik mógł się o tym przekonać. Poznamy zaskakujące artefakty, piśmiennicze ślady, czy szczątki olbrzymich budowli. Zabudowań, których nie wzniosłaby nawet najnowsza ludzka maszyneria. Niebywale intrygująca wyda nam się świadomość, że kultury na całym świecie od zawsze wspominały łudząco podobne historie.

Książka od początku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wielu czytelników chcąc dowiedzieć się więcej, sięga także po pozycje „Więcej sekretów umarlaków”. Dodatkowe informacje i wyjaśnienia licznych szczegółów poszerzają horyzonty myślowe. Uzmysłowimy sobie, iż nim Ziemię dotknął katastrofalny w skutkach kataklizm, nasi praprzodkowie wiedli wspaniały żywot. Niestety nastał dzień, który zmienił wszystko, o czym warto się przekonać.

Czytaj dalej

„64 niewyjaśnione sekrety starożytności” to książka ujawniająca najważniejsze fakty zakazanej archeologii.

Poznamy zdolności i umiejętności, jakimi posługiwali się nasi praprzodkowie. Zdadzą się oni nam nadludźmi posiadającymi niewyobrażalne moce. W stwierdzeniu tym skrywa się wiele prawdy, bo przewyższali nas nie tylko wzrostem. Hartowanie stali tak by niezardzewiała, obróbka najtwardszych kamieni, transport wielotonowych brył, czy wnoszenie na całym globie połączonych ze sobą budowli, było niczym szczególnym wobec innych dokonań. Wiedza na temat wytwarzania leków na praktycznie każdą chorobę czy transplantacje mózgu z pewnością zainteresują nas bardziej.

Czytaj dalej

Poznając poszczególne książki Jonathana Graya, zrozumiemy, że nasi praprzodkowie byli gigantami.

Ugruntowując w myślach ten wniosek, po części pojmiemy skąd na świecie pozostałości po monumentalnych budowlach. „Zaginiony świat gigantów” przybliża ich niezwykłość. Przedstawiane informacje pozwolą nam wyobrazić sobie ich specyfikę. Książka zatytułowana „Co się stało z wieżą Babel?” odpowiada na tytułowe pytanie, podobnie jak „Bogactwa Króla Salomona”, zdradzają tajemnice tego niezwykłego, zapisanego w historii świata władcy.

Bez względu na to, od której pozycji rozpoczniemy poznawanie sekretów zakazanej archeologii, na pewno zechcemy sięgnąć po kolejną. Tych książek po prostu nie można pominąć. Przekona nas o tym także pozycja „Zabroniony sekret. Twoja skradziona przyszłość”, ze względu na objętość wydane w dwóch częściach.

Koniecznie przeczytaj wszystkie książki Jonathana Graya

Pośród wspomnianych lektur nie sposób przejść obojętnie, choć jak łatwo się domyślić, jest ich więcej. Warto polecić również książkę „Giganci i anioły upadłe. Zakazane fakty” napisaną przez badacza Biblii, Artura Srokę. Studiowanie wiedzy zawartej w tej najważniejszej, świętej księdze, pozwoliło autorowi dojść do niezwykłych przemyśleń, które pokrywają się z odkryciami innych archeologów. Ponownie usłyszymy o gigantycznych praprzodkach obdarzonych niezwykłymi umiejętnościami. Dowiemy się także, że nim Potop zniszczył wszystko, ludzie bratali się z aniołami. Jednymi z namacalnych źródeł archeologicznych, które potwierdzają tę teorię, są szczątki gigantycznych budowli, czy posagi monstrualnych rozmiarów.

Czytaj dalej

Książka „W poszukiwaniu źródła- korzenie cywilizacji na Ziemi” jest próbą rekonstrukcji zapomnianego świata naszych przodków.

Próba ta, jest o tyle ciekawa, że oparta została w dużej mierze na faktach, które przez oficjalną, akademicką naukę są przemilczane. Analizując wiedzę starożytnych ludów autor doszedł do wniosków, że w czasach prehistorycznych istniały ośrodki cywilizacyjne o charakterze globalnym, które poziomem zaawansowania przewyższały w znacznym stopniu obecny postęp technologiczny, jaki mam miejsce na Ziemi.

W tym momencie pojawia się jednak zasadnicze pytanie. Mianowicie, jeżeli niegdyś na naszej planecie istniały wyrafinowane technicznie kultury, to gdzie podziały się materialne dowody na ich obecność? Otóż ogromna część dorobku kulturowego zaginionych cywilizacji przepadła bezpowrotnie. Według większości naukowców Ziemia przechodziła bardzo powolne i cykliczne zmiany.

Zgłębiając jednak treść starożytnych ksiąg i zapoznając się z badaniami naukowymi z różnych dziedzin wiedzy, okazuje się, że powyższy światopogląd jest nieaktualny. Na przestrzeni setek tysięcy lat nasz glob poddany był kilku olbrzymim kataklizmom o charakterze globalnym, w wyniku których zagładzie uległy rozwijające się wówczas cywilizacje.

Możemy z całą pewnością stwierdzić, że rozkwitały cywilizacje, jakie trudno nam sobie wyobrazić. Przedpotopowy świat znany jest przede wszystkim z dwóch supercywilizacji: Atlantydy i Mu. Pierwsza znajdowała się na Oceanie Atlantyckim, natomiast druga na Oceanie Spokojnym. W publikacji autor powołuje się na wiele naukowych dowodów- od badań geologicznych, przez analizę sztucznych struktur w wymienionych wyżej miejscach, związków kulturowych teoretycznie niezwiązanych ze sobą miejsc, po między innymi niepasujące do przyjętego schematu naukowego pozostałości po znacznie bardziej rozwiniętych społeczności, niż prymitywne ludy- których obecność świadczy o zupełnie innym przebiegu wydarzeń w dawnych czasach, niż powszechnie się przyjmuje. Książka jest najbogatszym źródłem wiedzy na temat kultury Atlantów i mieszkańców Mu dostępnym na rynku.

Wszystkie, pokrótce zaprezentowane książki o zakazanej archeologii naprawdę warto czytać. To one przybliżą nam społeczno-kulturowe dzieje ludzkości, zdradzą wiele tajemnic przeszłości i trwale poszerzą nasze horyzonty myślowe.