Zakazana archeologia – książki o starożytności - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościZakazana archeologia – książki o starożytności

Zakazana archeologia – książki o starożytności

17 sierpnia 2021 / Agnieszka
Historia ludzkości pełna jest zagadek i tajemnic, które po dziś dzień pozostają niewyjaśnione i w dalszym ciągu okryte całunem niewiedzy. Nauka próbuje się przez owy całun przebić, odbywa się to jednak z różnym skutkiem.

Problemem jest przede wszystkim tutaj to, że mówimy o zamierzchłych, starożytnych czasach, od których oddzielają nas całe wieki, a nawet tysiąclecia. Istnieją jednak książki o starożytności, które są w stanie pomóc nam zgłębić nieco omawianą tematykę. Omówiono w nich zagadnienie niesamowicie ciekawej, zakazanej archeologii, która może postawić bardzo wiele nurtujących nas zagadek w nowym świetle.

Zakazana archeologia – polecane książki ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/zakazana-archeologia-polecane-ksiazki/

 

Książek o starożytności, które są w stanie rozwiać pewne wątpliwości, nie jest jednak zbyt wiele. Niewielu jest bowiem badaczy, a tym bardziej autorów, którzy zajmują się tą problematyką i – co ważniejsze – nie boją się publikować efektów swoich prac. Takim badaczem i pisarzem w jednej osobie jest Jonathan Gray, który – na nasze szczęście – opublikował na temat zamierzchłych, starożytnych tajemnic całkiem sporą liczbę książek.

 

Tajemnice, ciekawostki świata przeszłości  ⬇⬇⬇ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/tajemnice-ciekawostki-swiata-przeszlosci/

 

Poznaj książki Jonathana Graya ⬇⬇⬇

https://www.psychoskok.pl/autorzy/jonathan-gray/

Gray to odkrywca i archeolog, który przemierzył ziemski glob poświęcając czas na zbieranie danych o starożytnych tajemnicach i misteriach. Spenetrował on wiele niezbadanych zakątków na kilku kontynentach, włącznie z niedostępnymi zakamarkami amazońskiej dżungli. Czytając jego książki zawitamy do świata króla Salomona („Bogactwa króla Salomona”), zmierzymy się z legendą wieży Babel („Co się stało z wieżą Babel?”), otrzymamy okazję do zastanowienia się nad prawdziwym kształtem dawno upadłych cywilizacji („Zaginiony świat gigantów”, „Sekrety umarlaków”), a następnie zbierzemy wszystkie te informacje w pewną całość („64 niewyjaśnione zagadki starożytności”) oraz postawimy sobie odważne pytanie na temat tego, czy dotychczasowy stan nauki w kontekście wiedzy o starożytności jest rzeczywiście prawidłowy („Zagubione cywilizacje czyli wielki szok datowania!”).

(…) stajemy oko w oko z naszą przeszłością, uzmysłowiając sobie, że już tu kiedyś byliśmy. (Jonathan Gray „Sekrety umarlaków”)

Powyższy cytat bardzo dobrze ilustruje odczucia, które mogą stać się naszym udziałem w toku odkrywania starożytnych tajemnic. Niezależnie bowiem od ich istoty są one podwalinami naszej cywilizacji w jej obecnym kształcie, a zatem nieuniknione jest odnalezienie w zamierzchłych czasach pewnych podobnych do dzisiejszych rozwiązań oraz analogii. Jedną z pozycji, w których takie analogie i znajome historie odnajdziemy jest książka zatytułowana „Bogactwa króla Salomona”.

 

Bogactwa króla Salomona

Bogactwa…” to jedna z tych lektur, które pozwalają ujrzeć świat w takim świetle, w jakim go jeszcze nigdy nie widzieliśmy. Trzeba uczciwie przyznać, że dopiero po lekturze wiele zagadek przeszłości zaczyna nabierać sensu – na przykład legendarne bogactwa tytułowego króla. Jednak nie tylko z tym mitem próbuje się na łamach książki rozprawić Jonathan Gray. Autor stawia bowiem także pytania o to, czy król Dawid rzeczywiście władał tak bardzo rozległym imperium, czy choćby o to, czy exodus z Egiptu, wędrówka Żydów przez pustynię i hebrajska inwazja na Palestynę faktycznie miały miejsce. Wywody Graya oparte są o dowody natury archeologicznej, z którymi trudno dyskutować. Problem polega jednak na tym, że stoją one w sprzeczności z aktualną, naukowo obowiązującą metodą datowania wydarzeń historycznych… Czy naukowcy i inni archeolodzy się mylą? To pytanie stale przewija się nie tylko w tej, ale także w innych książkach autora.

Czytaj dalej

Co się stało z wieżą Babel?

Kolejną bardzo ciekawą pozycją autorstwa Graya jest Co się stało z wieżą Babel?”. Autor opisał w kolejnych rozdziałach dokonania poczynione wraz ze swoimi współtowarzyszami, z którymi przemierzył on Bliski Wschód w poszukiwaniu najbardziej niesławnej budowli starożytności – wieży Babel.

W górach Ararat, dokładnie tam, gdzie podaje Księga Genezy, znajduje się miejsce, w którym Arka została osadzona na twardym lądzie. To jest także miejsce przebywania gromadki ludzi, z której wskutek rozmnażania i migracji wyłoniła się społeczność będąca założycielami wszystkich wielkich cywilizacji starożytności. (Jonathan Gray „Co się stało z wieżą Babel?”)

Czytaj dalej

Badania Graya i jego współpracowników rozpoczynają się w okolicach góry Ararat – biblijnego miejsca, w którym osiadła Arka Noego. Czy rzeczywiście tak się stało? Czy ocaleni z biegiem czasu naprawdę zbudowali wieżę Babel, której los doprowadził do opisanych w Biblii wydarzeń oraz do powstania rozdzielonych odtąd od siebie cywilizacji? Te ważkie pytania są treścią omawianej książki, na łamach której Gray powraca do pytań o rzetelność dotychczasowych ustaleń badaczy starożytności, a także o to, czy – i to jest kolejny często obecny w jego książkach element – opisane w Biblii, a zwłaszcza w Starym Testamencie wydarzenia rzeczywiście mogły mieć miejsce? Jeśli tak, to czy umiejscowiono je właściwie na historycznej osi czasu?

 

Zaginiony świat gigantów

Pokrewną, choć nieco odmienną książką o starożytności autorstwa Jonathana Graya jest „Zaginiony świat gigantów”. Tytuł sugeruje mnóstwo niepotwierdzonych spekulacji. Jeśli jednak wczytamy się w kolejne rozdziały, to trudno jest w pewnych miejscach nie zastanowić się nad tezami autora.

Według Graya cokolwiek nie myśleć o opowieściach o gigantach, to trzeba uczciwie przyznać, że skoro mogły żyć gigantyczne zwierzęta, skrzypy i paprocie, to nie ma powodu, aby nie wierzyć w istnienie prawdziwych gigantów. Autor przytacza mnóstwo przykładów odkrytych skamielin potwierdzających ich egzystencję w starożytnych czasach, a także nawiązuje do ich obecności w mitologii na wszystkich kontynentach, która – jeśli się nad tym mocno pochylić – nie może być przypadkowa. Praktycznie rzecz biorąc na prawie wszystkich lądach znajdowane są bowiem narzędzia o wręcz nienaturalnych rozmiarach. Z pewnością nie mogli się nimi posługiwać ludzie naszej postury. Do myślenia daje także wykazany przez Graya fakt niesamowitej rozpiętości geograficznej pod kątem występowania takich właśnie znalezisk – jak bowiem racjonalnie wytłumaczyć to, że odnajduje się je od Europy po odizolowaną od innych kontynentów Australię? „Zaginiony świat gigantów” z całą pewnością daje czytelnikowi do myślenia i prowokuje do zadawania ważnych pytań o to, czy taka właśnie, praktykowana przez Graya „zakazana archeologia” (zakazana w kontekście jej jawnej sprzeczności z obecnym stanem naukowym) nie ma aby słuszności co do poczynionych za jej sprawą ustaleń.

Czytaj dalej

Sekrety umarlaków

Do alternatywnych wizji starożytnego świata oraz dowodów na jego istnienie Jonathan Gray powraca w książce pt. „Sekrety umarlaków”. W dwóch obszernych rozdziałach Gray przedstawił liczne dowody na to, w jaki sposób zginął oryginalny super świat, jak globalna cywilizacja została unicestwiona w kosmicznej katastrofie oraz, jakie ślady pozostawili po sobie starożytni, o których nie wspomina się na lekcjach historii.

Według Jonathana Graya w zamierzchłej przeszłości istniał zaawansowany technologicznie świat, który przewyższał obecne populacje inteligencją i mentalnymi zdolnościami, a także dawał impulsy rozwoju wielu starożytnym cywilizacjom. To globalne społeczeństwo zginęło w wyniku gwałtownej kosmicznej katastrofy, spowodowanej zaburzeniami przechylenia orbity Ziemi, rozerwania jej powłoki, a także wskutek uwolnienia toksycznych gazów i wywołania wielkiej powodzi zalewającej naszą planetę. Zdaniem Graya nie są to żadne mrzonki – przytacza on liczne fragmenty z rozmaitych źródeł, nie tylko naukowych, mających potwierdzać i uzasadniać jego teorię, odnosząc się przy tym do konkretnych wykopalisk z różnych regionów świata, które faktycznie miały miejsce. Mnogość zebranego w tej publikacji materiału powoduje, że może być ona inspirującym źródłem poszukiwania nowych faktów z aktualnej perspektywy różnych dziedzin naukowych, wyników badań czy studiów przypadków, potwierdzających przewodnią myśl książki. Przede wszystkim jednak ciężko jest w obliczu licznych odniesień do faktów zbyć książkę Graya zwykłym machnięciem ręki. Coraz bardziej natarczywe staje się w efekcie pytanie o to, czy taka zakazana archeologia nie rzuca rzeczywiście nowego światła na znane powszechnie fakty.

Czytaj dalej

64 niewyjaśnione zagadki starożytności

Pewnym podsumowaniem dotychczasowych rozważań (od których, jeśli ktoś woli, można też śmiało zacząć przygodę z książkami Graya) jest pozycja pt. „64 niewyjaśnione zagadki starożytności”. Lektura to intrygujący zbiór dowodów na temat świata starożytnego, jakiego dziś nie znamy. Książka zawiera opisy blisko tysiąca niewytłumaczonych dotychczas misteriów, jakimi są niezwykłe osiągnięcia nauki i technologii starożytnych, które rzucają nowe światło na bieżący stan wiedzy na temat świata naszych przodków sprzed tysiącleci. Jak już wspomniano można to potraktować jako pewne podsumowanie bibliografii i dokonań Graya, lub też jako wstęp do niej – wybór należy do czytelnika.

Czytaj dalej

Zagubione cywilizacje czyli wielki szok datowania!

Inną książkową puentą badań Graya mogą być „Zagubione cywilizacje czyli wielki szok datowania!”. Autor podsumowuje tu odkryte przez siebie nieścisłości w umiejscowieniu starożytnych wydarzeń na współcześnie uznanej, historycznej osi czasu, zadając przy tym chyba najbardziej do tej pory odważne pytanie o to, czy aby ktoś nie wprowadza nas wszystkich w błąd w sposób świadomy. Nieścisłości wykazane w tym zakresie przez Graya są bowiem naprawdę niepokojące i trudno uwierzyć, że mogłyby one być dziełem przypadku.

Czytaj dalej

Czy jesteśmy ofiarami ogromnego oszustwa, którym kierują ludzie na najwyższych stanowiskach? (Jonathan Gray „Zagubione cywilizacje czyli wielki szok datowania!”)

Zakazana archeologia może rzucić nowe, bardzo jasne światło na mnóstwo dotychczas nierozwiązanych zagadek sprzed wieków. Jonathan Gray pokazuje w swych książkach o starożytności kształt świata, który fascynuje, prowokuje do własnych przemyśleń oraz każe się mocno zastanowić nad tym, co rzeczywiście wiemy o naszych korzeniach. To bardzo ważne, albowiem to właśnie nasza przeszłość kształtuje naszą teraźniejszość oraz przyszłość. Warto spróbować samodzielnie zgłębić ten temat w oparciu o niesamowicie wciągające książki omawianego autora.

 

KSIĄŻKI O STAROŻYTNOŚCI ⬇⬇⬇

https://www.psychoskok.pl/tag-produktu/sekrety-starozytnosci/