Zaczytana zima - czytamy z rodzicami - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościZaczytana zima – czytamy z rodzicami

Zaczytana zima – czytamy z rodzicami

23 stycznia 2019 / Patrycja

W zimowe dni najmłodsi najczęściej narzekają na nudę. Czas ten może jednak być pełen wrażeń. Zaczytana zima – czytamy z rodzicami to pomysł, który sprawi, że wszystkie dzieci będą świetnie się bawić.

Wszyscy doskonale wiedzą, że dzieci najbardziej lubią ciepłe, słoneczne dni. Wówczas mogą długo bawić się na świeżym powietrzu razem z rówieśnikami. Rodzinne eskapady także są frajdą, bo pozwalają przeżyć wiele przygód. Każdego roku w końcu nadchodzą jednak zimne, ciemne dni. Pogoda skłania, by zaszyć się w domu, a najmłodsi zaczynają narzekać na nudę. Na szczęście nie musi tak być. Istnieje bowiem sprawdzony sposób, aby uatrakcyjnić ten czas.

 

Doskonała oferta książek dla dzieci

 

Zaczytana zima – czytamy z rodzicami to pomysł, który sprawi, że wszystkie dzieci będą świetnie się bawić. Czytanie zawsze przecież niesie ze sobą wymierne korzyści. Najmłodsi będą mieli okazję rozwijać zdolności językowe, uczyć się pięknego wysławiania, prowadzenia rozmów, wyrabiać umiejętność koncentrowania się, czy zaznajamiać z ortografią i gramatyką. Oczywiście nie można zapomnieć, że czytanie rozbudza wyobraźnię, uwrażliwia, poszerza horyzonty i budzi pozytywne emocje. Wraz z poznawanymi bohaterami najmłodsi będą przecież przeżywać wiele niezapomnianych chwil.

Pamiętajmy, że czytanie na głos to najpiękniejszy czas, jaki możemy podarować dzieciom. Czas wspólnie spędzony z książką zacieśni łączącą nas emocjonalną więź i na zawsze pozostanie w pamięci.

Zaczytana zima – czytamy z rodzicami to pomysł, który warto wykorzystać. Pora więc poznać najpiękniejsze książeczki dla dzieci. Z nimi atmosfera z pewnością się ociepli, a uśmiech zagości na dziecięcej buzi.

Baśń o dębowym sercu” to ciekawa, wzruszająca a momentami zabawna opowieść. Zabiera czytelników i słuchaczy do magicznej, baśniowej krainy, gdzie dobro ściera się ze złą czarną magią.  Uczy szacunku do przyrody i zachęca dzieci do bycia dobrym i szlachetnym. Opowieść zaczyna się w ogarniętej przez susze krainie. Mieszkańcy pewnej wioski nie wiedzą, dlaczego żyzna i pełna zieleni okolica stała się pustynią, oraz dlaczego nieopodal wsi nadal stoi silny i zielony, a zarazem tajemniczy i straszny dąb.  Rozwiązania tej zagadki podejmuje się chłopiec imieniem Antek. Po rozmowie z dębem, który okazał się być przyjacielem ludzi, dowiaduje się, że sprawcą ich niedoli jest czarnoksiężnik Agenor. Antek rusza na spotkanie ze strasznym smokiem i Agenorem by odzyskać skradzioną gałąź dębu, która była jego sercem odpowiedzialnym za bogactwo całej okolicznej flory.

Czytaj dalej

„Wyjątkowi są wśród nas” to piękna, mądra książeczka, która porusza temat tolerancji i wyjątkowości.

W środku zebrane zostały opowieści z przesłaniem, które razem z najmłodszymi powinni przeczytać rodzice. Dzięki temu czas spędzony z lekturą stanie się wyjątkowo wartościowy. Wszystkie opowiastki pełne są bajkowości i niezwykłych postaci. Napotkamy misia Grizliego, prześmiesznego Pomaludka, czy bałaganiarę Tosię. Tutaj każdy jest inny, ale właśnie dzięki temu niepowtarzalny i wyjątkowy. Po lekturze tej książeczki, kontakt z innymi, nawet odmiennymi ludźmi, okaże się łatwiejszy. Pełna obowiązków i problemów codzienność często sprawia, że zapominamy o poruszaniu wielu ważnych tematów. Z tą pozycją nareszcie nadarzy się ku temu okazja.

czytaj dalej

„Potworna Michasia” to książeczka, która podkreśla, jak nieładnie jest być samolubną i egoistyczną osobą. Czasem każdy psoci, ale trzeba znać umiar.

Michasia to śliczna dziewczynka, która swym wyglądem przypomina aniołka. Niestety, jej zachowanie jest naganne. Ciągle wymusza swoje zachcianki. Ignoruje uwagi rodziców i dziadków. Marzy też o białym kotku i zrobi wszystko, by go otrzymać. Śliczny kociak zmieni jednak w jej życiu wszystko. Dojdzie bowiem do zdarzenia, które bardzo ją zaskoczy. Na szczęście niemiła niespodzianka okaże się zbawienna w skutkach. Michasia, jak wszystkie dzieci ma dobre serduszko, tyle że chyba właśnie mały kotek musi jej przypomnieć, co można, a czego nie można robić.

czytaj dalej

„A właśnie, że baśnie” to polecana książeczka dla wszystkich chcących przeżyć niezapomniane przygody.

Baśnie stosowane są nawet w biblioterapii, więc na kontakcie z tymi opowiastkami skorzystają dzieci oraz dorośli. Niesamowitości będzie bardzo dużo. Zyskamy szansę, by odnaleźć odpowiedź na pytania, które może od dawna nas frapowały. Kto nie chce bowiem wiedzieć, czy przepiękne jednorożce istniały naprawdę? O tym, co dzieje się w dziecięcym pokoju po zgaszeniu światła, każdy z pewnością będzie chciał się przekonać. Frajdą będzie także możliwość zabawy z warzywami, które potrafią zagwarantować masę witamin i dobrego humoru. Możliwe, że będzie nam również dane wsłuchiwać się w myśli domowego pupila.

czytamy dalej

Zaczytana zima – czytamy z rodzicami, to hasło, które powinno podkreślać, jak wielu rzeczy mogą uczyć książki. Pozycje zapoznające z innym językiem wspaniale dowodzą, że naukę można łączyć z zabawą.

„Mitek część II” to książeczka o sile przyjaźni zapoznająca z językiem niemieckim.

Główny bohater to Kacperek, którego najlepszym kolegą stał się ślimak Mitek. Mogło się wydawać, że obdarzony bujną wyobraźnią chłopczyk nie będzie mógł swobodnie bawić się z tym zwierzaczkiem. Okazało się jednak, że tej parze w dobrej zabawie nic nie może przeszkodzić. Teraz przyjaciele będą podziwiać piękno otaczającej ich przyrody. Szybko okaże się, że pełen kolorów świat może być niebezpieczny. Nauka mądrego, bezpiecznego korzystania z uroków natury stanie się dla nich najważniejszą lekcją, którą czytelnicy także powinni odbyć.

czytamy dalej

Ponieważ wszystkie dzieci lubią malować, warto zaproponować im naukę połączoną z pełną kolorów zabawą.

„Historyjki dla dzieci w języku polskim i angielskim. Część II – kolorowanka” pomoże najmłodszym przyjemnie rozpocząć naukę języka angielskiego.

 

Ta pozycja przeznaczona jest dla dwujęzycznych, małych czytelników oraz tych, którzy kontakt z nowym językiem odbędą po raz pierwszy. Jak wiadomo, język angielski od etapu przedszkola wprowadzany jest obowiązkowo. Z tymi historyjkami wspomożemy więc dziecko, które będzie mogło dowolnie pokolorować zgromadzone w niej ilustracje.

 

czytaj dalej

 

Zaczytana zima – czytamy z rodzicami, to także podpowiedź, by doskonalić niektóre umiejętności i rekompensować ewentualne braki. Każdej trudności można zaradzić, co z książką okaże się łatwiejsze.

„Kukułeczka kuka” to książka doskonała do domowej terapii logopedycznej.

Zabawna historia o mieszkającej w zegarze kukułce pozwala ćwiczyć narządy artykulacyjne. Wady wymowy potrafią krępować najmłodszych i utrudniać im naukę, należy więc pomóc dziecku ćwiczyć mowę. W trakcie lektury poznamy kukułkę, której znudziło się kukać co godzinę. To dlatego postanowiła spróbować czegoś nowego. Informowanie domowników o zmianie czasu nagle okazało się intrygujące. Za każdym razem robiła to bowiem w inny sposób. Warto przyłączyć się do tej zabawy i spróbować zaskoczyć innych.

 

Jak się okazuje, z zaproponowanymi książkami zaczytana zima może być przyjemna, kształcąca i radosna. Niech więc czytanie z rodzicami każdemu dziecku uatrakcyjni ten czas.