Zaczytaj się na wiosnę - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościZaczytaj się na wiosnę

Zaczytaj się na wiosnę

5 kwietnia 2018 / Justyna
Wiosna to wspaniała pora roku. Te miesiące pozwalają nam obserwować przemiany zachodzące w przyrodzie. Mechanizmy jej działania, które nie zawsze mamy okazję podziwiać, poznawać. Niecierpliwe wypatrywanie pierwszych oznak wiosny można porównać do zniecierpliwienia towarzyszącego nam podczas Pierwszej Wigilijnej Gwiazdy. Nieśmiałe promienie słońca przebijającego się przez jeszcze zimowe chmury. Pojedyncze pędy przebiśniegów, zaraz po nich krokusów, a już niedługo tulipanów. Nie ma nic bardziej relaksującego niż łapanie naturalnej witaminy D3, na świeżym powietrzu, przy śpiewie ptaków. To właśnie książka jest elementem dopełniającym wszystko. To dzięki niej możemy w pełni poczuć każdą chwilę.

Jednak nie każda przesycona brutalnością, erotyzmem, czy fantastyką książka staje się tak idealnym nośnikiem uczuć i przeżyć jak poezja.Życie poezją myśli i słowa, taki tytuł nosi tomik poezji Anny Emilii Matrackiej. Dziesięć rozdziałów, a w nich utwory, które pod cudownie skomponowanymi słowami skrywają codzienność towarzyszącą każdemu z nas. Czy to nie wspaniałe przeżycie, móc znaleźć dla siebie stateczną, pewną przestrzeń do rozważań nasuwających się dzięki treści wierszy? Będąc wśród stale żywej, odradzającej się przyrody? Świat marzeń i fantazji to dzisiaj tak odległe od nas miejsca. Niekiedy wręcz nieosiągalne. Autorka tworząc utwory, umieściła w nich portal, który wzbogaca naszą duszę o nowe egzystencjalne przemyślenia.

Czytaj dalej

Wiosna to również czas pojawiania się na straganach świeżych, sezonowych warzyw i owoców. Przechadzając się między stoiskami, możemy podziwiać całą paletę barw, zapachów i smaków, a co za tym idzie, zbawiennych dla naszego zdrowia witamin.

Jak Jeść by Zdrowo Żyć, autorstwa Roberta Jarząbkiewicza, to misternie skonstruowana recepta na lepsze samopoczucie, na zdrowsze życie. Autor w najbardziej czytelny sposób objaśnił zasady zdrowego odżywiania. Co ważne, według współczesnych badań, które uwzględniają dzisiejsze zapotrzebowania człowieka. Książka, dzięki przystępnej treści, jest przeznaczona dla każdego. Zarówno dla osób, które od dłuższego czasu zainteresowane są zdrowym życiem, jak i dla tej grupy, która jest zupełnie początkująca. Nie jest to kolejna skomplikowana procedura odchudzania. Robert Jarząbkiewicz, na podstawie starannie dobranych przykładów i analiz podaje nam podstawę diety, która powinna na stałe zagościć w każdym domu. Co ważne, nie wymaga ona żadnych radykalnych zmian, kupowania drogich produktów i sprzętów dla profesjonalistów. Wszystkie potrzebne składniki dostępne są wokół nas. To przyroda stwarza nam możliwości. To właśnie dzięki niesamowitemu działaniu warzyw, ofiarowywanych nam przez wiosnę możemy być zdrowi i długowieczni. Jedyne, w co musimy się zaopatrzyć to chęci i otwarty umysł, ciało gotowe na zdrowe zmiany. Wystarczy chcieć.

Czytaj dalej

Wiosenne propozycje nie mogą obyć się bez powieści fabularnej, która zawsze jest idealną towarzyszką do kawy na tarasie w otoczeniu kwitnących drzew i krzewów.

Psychologiczne odbicie, autorstwa Maskarady to świeżynka na rynku literackim. Główna bohaterka, Luiza wiedzie względnie poukładane, spokojne życie. Jej codzienność obraca się wokół mieszkającej na wsi babci, ukochanych zwierzaków i imprez w towarzystwie znajomych. Ta harmonia, już niedługo ma zostać zburzona przez Konrada, dawnego znajomego. Jeden człowiek, jedna propozycja i jedna zgoda. Luiza nie potrzebowała niczego więcej, aby stać się tajną agentką i wejść do świata mafii, przestępców i nielegalnych interesów. Świat przewraca się do góry nogami, do zmaterializowanych przestępców dołączają demony szargające osobowość i świadomość Luizy. Czy nowo poznany Ivan wesprze kobietę i pomoże jej sprostać przeciwnościom losu? A może okaże się dodatkowym ciężarem?

Czytaj dalej

Wiosna obfituje również w bardziej pikantne pozycje.Piękny” Agnieszki Kraśkiewicz to książka dla tych, których wciągają romanse. Dominik to przystojny i niesamowicie zamożnym mężczyzną. Natalia to przeciętnej urody oraz z niższej klasy dziewczyna. Niezwykłe spotkanie łączy tych dwoje, kobieta ratuje go z tonącego samochodu. To zdarzenie sprawia, że prowadzą z sobą długie rozmowy w trudnych sytuacjach. Mimo iż Natalia ma chłopaka, jej głowę zaprząta Dominik, który za każdym razem pomaga jej w trudnych momentach. Szczególnie zbliżają się do siebie, kiedy Natalię zdradza chłopak. Tutaj naprawdę dużo się dzieje. Nie wszystko jest jednak tak piękne i kolorowe, jakby mogło się wydawać. Jak potoczą się losy tych, czy miłość przetrwa próbę czasu? Książka doskonała na jeden wieczór, fabuła zadowala, a jednocześnie zadziwia. Opowieść pełna akcji, romansu, ale i nieraz brutalności, tajemniczych spisków i dużych pieniędzy!

Czytaj dalej

On” Małgorzaty Bloch-Łuczak również rozpali zmysły, skusi tajemniczością, budzi pożądanie, ale również niepokój. Ten thriller erotyczny to historia niebezpiecznego romansu. Józefina to młoda, poukładana kobieta o jasnych planach na przyszłość. Odważna, atrakcyjna i spełniona zawodowo. Układa sobie życie u boku spokojnego, budującego swoją karierę Mateusza. W pewnym momencie daje się ponieść pożądaniu i – chociaż nie wie, do czego ono może ją doprowadzić – rzuca się w wir wydarzeń z odwagą. Spotykając na swojej drodze namiętność i pożądanie, Józefina nie spodziewała się tak silnych emocji, jakie wzbudza w niej Andrzej. To dla niej całkiem nowa sytuacja. Jej znany i poukładany świat został postawiony na głowie. Wszystkie wydarzenia, jakie spadają na główną bohaterkę, świadczą o tym, że są to osobiste porachunki. Józefina jest tą kruchą kobietą szukającą ratunku u mężczyzny. Tylko że szukała ratunku u kogoś innego niż chciał prześladowca. Intryga prowadzi nas przez wydarzenia, które wciągają, nie pozwalając odłożyć książki.

Czytaj dalej

Znalezienie odpowiedzi na te i inne pytania jest możliwe tylko po zapoznaniu się z powyższymi tytułami. Wiosna to czas porządków, wyrzucania niepotrzebnych rzeczy i adaptowania nowości w swoje znajome środowisko. To też czas, kiedy jesteśmy skłonni do zmian. Wykorzystujmy ten czas, pierwsze promienie, świeże powietrze i otwórzmy umysł na powieści literackie. Być może znajdziemy książkę, która będzie dla nas przyjacielem przez resztę roku.