Zabawne historie, które bawią do łez - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościZabawne historie, które bawią do łez

Zabawne historie, które bawią do łez

16 maja 2022 / Agnieszka
Komedia to gatunek opowiadania historii, który wykorzystuje dowcip i humor w celu zapewnienia rozrywki.

W literaturze komedia (humor, satyra) zwykle odnosi się do dramatów, ale może obejmować różne rodzaje literatury. Istnieje kilka podgatunków w komedii, które osiągają różne efekty, od czysto podnoszącego na duchu po przygnębiające. Kluczowym wyróżnikiem komedii jest to, że będzie miała szczęśliwe zakończenie. Istnieją również zabawne historie pełne absurdalnego humoru.

Rodzaje komedii różnią się w zależności od kultury, ale humor jest uniwersalnym narzędziem, a komedia jest niezwykle popularną metodą opowiadania historii. Oprócz śmiechu i humoru komedia uświadamia pewne prawdy i ważne idee, często również wyszydza ludzkie niedoskonałości.

Komedia bawi i rozśmiesza czytelnika, poruszając jednocześnie społeczne i osobiste sprawy np. korupcji. Na przykład komedia wykorzystuje techniki takie jak satyra i parodia, aby wyśmiewać typowe ludzkie wady i przywary. Często komedie eksponują problemy społeczne i instytucjonalne w sposób, który sprawia, że ​​podejście do tematu jest mniej bolesne.

Poznaj zabawne historie, które wzruszą do łez. Pełnym niedorzecznego humoru połączeniem parodii kryminału, romansu i powieści historycznej jest książka Marka Zgaińskiego „Morderstwo na Majorce”. Jeśli lubicie żonglerkę gatunkami literackimi, wielowątkowość, inteligentne i absurdalne poczucie humoru, to nie sugerujcie się tytułem, tylko przeczytajcie tą zabawną historię. Autor poradników życiowych wyprowadza się z Londynu i kupuje stary dom do remontu w małym sennym miasteczku. Jednak jego plany napisania kolejnej książki burzy odkrycie dowodów morderstwa popełnionego w XIX wieku, gdy na Majorce przebywali Fryderyk Chopin i George Sand. Mimo wielowątkowej zaskakującej narracji powieść czyta się jednym tchem z zastrzeżeniem, że trzeba robić przerwy na niepohamowane wybuchy śmiechu.

Czytaj dalej

Kolejną pozycją, o charakterze humorystyczno-satyrycznym jest „Ryba Piła„, ukazująca pewne wady narodowe, przywary danych środowisk, a także zupełnie irracjonalne sytuacje. To książka dla wszystkich, którym dobry humor nie jest obcy i chcieliby zagłębić się w absurdy dnia codziennego przyprawione nutą uśmiechu, czytając je z przymrużeniem oka, ale i może choćby z odrobiną refleksji. Świat absurdu otacza nas – może nie aż tak przerysowany, jak w utworach z tego zbioru, ale jednak każdy z nas zderza się codziennie z tego typu sytuacjami. Historie tu przedstawione powtarzają się nader często, tylko wówczas wcale nie jest nam do śmiechu. Zacietrzewiamy się, irytujemy, próbujemy dowieść swoich racji nawet wówczas, gdy wiemy, że jej nie mamy… Jednak, kiedy stanie się obok i spojrzy na to jako zwykły obserwator, dopiero wówczas można dostrzec, jak absurdalne bywają często nasze zachowania.

Czytaj dalej

Te książki, które sugerujemy przeczytać, dostarczą Wam zadziwiających emocji – radzimy byście przygotowali się na zalew ekscytacji, gdy zanurzycie się w ich treści. Podczas gdy smutek może odbijać się echem na stronach, można również doświadczyć półszeptów zabawy i wybuchów śmiechu. Niektóre z przedstawionych postaci, które tu istnieją, za sprawą umiejętności autora, może na długo pozostać w waszym umyśle, prowokując do odczuwania całej gamy emocji. Każda z tych zabawnych historii sprawia, że ​​niejednokrotnie rozbawią do łez. Zapraszamy więc do wejścia z otwartym sercem i umysłem, gotowym na przyjęcie (doświadczenie) radości, którą oferują.