Z książkami nam do twarzy - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościZ książkami nam do twarzy

Z książkami nam do twarzy

12 lutego 2021 / Agnieszka

Czytanie książek dla przyjemności niesie ze sobą szereg nieocenionych korzyści. Umysł i ciało po prostu lubi kontakt z literaturą.

 

Sięgając po teksty pisane piękną, poprawną polszczyzną, poszerzamy wiedzę i horyzonty myślowe, wzbogacamy swoją osobowość i pozytywnie nastawiamy się do życia. Można powiedzieć, że z książkami po prostu nam do twarzy. Zobacz dlaczego warto czyta książki ➥ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/dlaczego-warto-czytac/

Książki, które powstały w czasie pandemii

W ostatnim czasie coraz śmielej mówi się o zaletach i korzyściach wynikających z obcowania z pisanymi treściami. Podobno stan czytelnictwa w Polsce nie prezentuje się najlepiej, ale coraz więcej osób otwarcie przyznaje, że lubi i chce czytać wartościowe książki. To zrozumiałe, skoro naukowcy bezspornie dowiedli, że czytanie przyczynia się do powstania korzystnych zmian w mózgu. Wzmocniony proces zapamiętywania, ochrona przed chorobą Alzheimera, czy zapobieganie zmianom demencyjnym to tylko nieliczne z psychofizycznych dobrodziejstw czytania. Dla wielu czytelników najwartościowsza zaleta czytelnictwa to fakt, że czytanie sprawia, że dla płci przeciwnej jesteśmy atrakcyjniejsi. Automatycznie uchodzimy bowiem za oczytanych, bardziej empatycznych i otwartych na zagadnienia psychologiczno-społeczne. Z właściwą lekturą w rękach wydajemy się bardziej sympatyczni. Wartościowy tekst zawsze przecież pozytywnie rozpromienia naszą twarz. Tą pozytywną cechę nie sposób ukryć przed innymi. Wielu docenionych pisarzy przyznaje, że niektóre książki czekają, aby korzystnie wpłynąć na nasze życie.

Jak swego czasu mądrze stwierdził hiszpański pisarz Carlos Ruíz Zafón: „Ani tytuł, ani nazwisko autora nigdy nawet nie obiły mi się o uszy, ale nic tam. Decyzja została podjęta. Przez jedną i drugą stronę. Najostrożniej jak mogłem, wziąłem książkę do ręki i przekartkowałem ją, wprowadzając w trzepot jej strony. Opuściwszy swą klatkę, wreszcie wolna rozbłysła fajerwerkiem złotego pyłu. W pełni zadowolony z wyboru ruszyłem labiryntem w drogę powrotną, ściskając książkę pod pachą i nie kryjąc radości. Byłem święcie przekonany, że ta książka czekała na mnie już od dawna, bardzo możliwe, że czekała na mnie zanim w ogóle przyszedłem na świat”. – www.spolza.pl

Z książkami nam do twarzy

Temu stwierdzeniu trudno zaprzeczyć. Warto jednak sprawdzić, jak to możliwe, że tekst pisany jest w stanie rozpromienić nasze oblicze? Oczywiście istotna jest także kwestia, czy aby na pewno każda pozycja wykazuje właściwości relaksacyjne, odstresowujące oraz wzmacniające przyjemne odczucia.  Czytanie zmniejsza poziom stresu ➥ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/czytanie-zmniejsza-poziom-stresu/

Analizując wartościowość poszczególnych gatunków literackich szybko dojdziemy do wniosku, że horrory, thrillery, brutalna sensacja, czy mroczna proza z pewnością dostarczy nam niezapomnianych wrażeń, choć raczej nie rozświetli naszego oblicza. Najszybciej rozpromieni nam twarze humor. Dlatego polecane są komedie oraz zabawne opowiadania. Warto sprawdzić, które książki zostały docenione. Czy wiesz, że książki to remedium na stres ➥https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-remedium-na-stres/

Do twarzy na pewno będzie nam z lekkimi, zabawnymi historiami. Nie da się przecież nie uśmiechnąć, czytając o komicznie zaprezentowanych, codziennych problemach.

 

Radości dostarczą każdemu „Poradniki oraz inne opowiadania z humorem”. To jeden z najweselszych zbiorów opowiadań, który został dopełniony, obrazowymi rysunkami. Ponieważ powodów do rozbawienia nie będzie brakować. Wszyscy mogą liczyć na poprawę nastroju, co z pewnością będzie zauważalne dla innych. Na wyborną rozrywkę mogą liczyć fani prozy oraz lżejszych form. W tym zbiorze znajduje się aż 60 opowiadań i 40 rymowanych, satyrycznych utworów. Należy wspomnieć tak że, że odbiorcy mogą liczyć na przekomiczne porady, jak zalecenie, by nie wsiadać do samochodu przed zdjęciem nart.

Czytaj dalej

Oczywiście przyjemne, polepszające nastrój pozycje nie muszą mieć skrajnie dowcipnej formy. Do twarzy na pewno będzie nam z książką oferującą „Pisanie po ścianie”. Słowny fortel, który niektórzy mogą skojarzyć z wandalizmem to zmyślny literacki zabieg, który wykorzystała doświadczona autorka, Grażyna Krynicka. Poczynione przez nią obserwacje pozwoliły na przygotowanie fenomenalnego zbioru opowiadań o tematyce społeczno – obyczajowej. Humor i pozytywne, refleksyjne momenty zapewni nam opis historii, które z łatwością odniesiemy do znanej nam codzienności. Nie zabraknie więc przyjemnych wzruszeń oraz pouczających uniesień, za sprawą których w milszym świetle dostrzeżemy wszystko i wszystkich. Dobry humor jest zaraźliwy, dlatego z tą książką wpłyniemy na samopoczucie innych. Osób, które zaczną cieszyć się przyjemnym nastrojem i będą chciały przekazywać go dalej. To nieoceniony atut tej pozycji, w której autorka ponownie dowiodła, że nie można tracić nadziei , bo ostatnie słowo zawsze należy do życia.

Czytaj dalej

Do twarzy nam z książkami oferującymi lekki żart i dowcipne aforyzmy. Ten warunek spełniają „(Nie)święci”. Fabuła tej przekomicznej pozycji w intrygujący sposób połączyła sferę sacrum z profanum. W efekcie zrozumiemy, że grzesznikami bywają wszyscy. Zwykli ludzie, a także święci mają swoje „za uszami”. Komicznych zaskoczeń nie zabraknie, ponieważ akcja toczy się w całkiem zwyczajny dzień na terenie czarującej kawiarenki. Przybędzie do niej: Sara (feministka), Tomasz (polityk) i Filip (homoseksualista). W momencie, kiedy na spotkanie wprosi się siódemka świętych i błogosławionych wszystko zacznie się komplikować. Prześmiesznym waśniom nie będzie końca, choć ostatecznie okażę się, że „czyste sumienie” to wielokrotnie jedynie mrzonka. Ta żartobliwa pozycja dowodzi, że bezkarnie nie da się popełniać błędów, choć czasem każdy ma prawo do nierozważnych posunięcie. Z tą świadomością o wiele łatwiej, nawet na skomplikowane sytuacje spojrzeć z przymrużeniem oka i dzięki temu żyć bardziej szczęśliwie.

Czytaj dalej

Z książkami nam do twarzy, bo te humorystyczne rozpromieniają nasz wizerunek, łagodzą aparycję i zmysły. Poza tym są gatunki literackie, które w wyjątkowy sposób odmienią naszą osobowość. Erotyki sprawią, że na twarzy pojawią się urocze wypieki. Panią na pewno spodoba się Piękny lub nieco grzeszna Finezja uczuć. Należy tak, że wspomnieć o niebezpiecznych emocjach, które oferuje On, oraz uczuciach dostarczanych przez Tajemniczy zapach szczęścia.

Okazuje się więc, że z dobrymi książkami naprawdę nam do twarzy. Warto samodzielnie przejrzeć bogatą ofertę lektur i wybrać tą, która pozytywnie wpłynie na naszą egzystencję.

Sprawdź bogatą ofertę naszych książek ➥https://www.psychoskok.pl/ksiazki/