Z książką w podróży - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościZ książką w podróży

Z książką w podróży

19 lutego 2018 / Agata Jankowiak

Czytanie może uatrakcyjnić każdą wolną chwilę. Właśnie dlatego dobrą książkę warto mieć ze sobą zawsze i wszędzie.

Jak wiadomo czytanie to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania czasu wolnego. Sięgając po książki, możemy pogłębiać swą wiedzę, poszerzać horyzonty, odkrywać nieznane. Oczywiście nie sposób nie wspomnieć, że czytanie to najlepszy sposób na nudę. Bez względu na czas i miejsce właściwie dobrana lektura zapewni nam wrażenia, na które liczymy. Wnikając w fabułę „przeniesiemy się” w inną przestrzeń. Poznamy wyjątkowych bohaterów i staniemy się świadkami niecodziennych sytuacji. Nie ma znaczenia, jaki gatunek literacki cenimy najbardziej, bo każdy może zawsze nam towarzyszyć.

Cyklicznie przychodzi nam wyruszać w dalsze i bliższe miejsca. Nie raz musimy przesiadywać w kolejkach. Wielokrotnie czas wydaje się wlec bez końca, gdy jako pasażerowie wyruszamy w drogę pociągiem, samochodem lub samolotem. Każda chwila może jednak stać się wyjątkowa dzięki książkom. Zamiast z irytacją wpatrywać się przez okno, czy nerwowo zerkać na zegarek, możemy czytać. Tym sposobem uatrakcyjnimy każdy moment.

Nie czytasz – nie znasz życia!

Pamiętajmy, że wielu trudności związanych z podróżą nie unikniemy. Najczęściej narzekamy na konieczność pokonania dalekiej drogi. Zdarza się również, że rozczarowuje odwiedzone miejsce lub zawodzi pogoda. Z książką w podróży nie będziemy narzekać na nudę.

Pozycji jest cała masa, stąd trudno wybrać jedynie kilka. Poznajmy jednak książki, które warto zabrać ze sobą wszędzie. Tych kilka propozycji na pewno nas nie rozczaruje.

Miłość w „mieście aniołów”

Angelika przeżyła cudowny miesiąc w Los Angeles, gdzie poznała mężczyzna, o jakim do tej pory mogła tylko marzyć. Ale po dniach pełnych szczęścia i miłosnych uniesień przyszedł czas wracać do Polski, gdzie czekała na nią wspólniczka i klientki salonu kosmetycznego. Przed wyjazdem Jack zapewnił kobietę, że jest miłością jego życia i nigdy o niej nie zapomni oraz przyrzekł, że wkrótce się zobaczą. Czas jednak płynął, a Angelice musiały wystarczyć rozmowy z ukochanym, podczas których prosi ją o cierpliwość.

W tej sytuacji jak grom z jasnego nieba spadła na nią wiadomość, że jest w ciąży. Dla kobiety było jasne, że ojcem dziecka jest Amerykanin. Mężczyzna, którego kocha jak nigdy nikogo w swoim życiu, ale jego nieobecność podważa wiarę w szczerość miłosnych deklaracji. Przyjaciółka radzi, żeby poinformowała mężczyznę, co na pewno przyspieszy jego przyjazd. Ale Angelika jest zbyt dumna, żeby dopuścić do sytuacji, w której ukochany mężczyzna zdecyduje się związać z nią tylko z powodu dziecka…

(Nie) spełnione marzenia – Małgorzata Owczarek

Wyrusz w podróż z paczką przyjaciół

„Bierz plecak i lecimy”. Już sam tytuł można traktować jako zapowiedź świetnej zabawy. Wrażeń nie zabraknie, bo od wartkiej akcji trudno będzie nam się oderwać. Ta pasjonująca powieść obyczajowa zabierze nas do Tomaszowa Mazowieckiego. Właśnie w tym malowniczym miejscu i jego okolicach poznamy głównych bohaterów. Młodych ludzi, którzy marzą o samodzielności i snują dalekosiężne plany. Ukończona szkoła średnia to ważny moment. Jednak co dalej? To pytanie stawia sobie wielu młodych ludzi w tym bohaterowie tej książki. Podążając za nimi, przeżyjemy niejedną przygodę. Poznamy także ludzi z innego kontynentu. Emocji nie zabraknie, bo pojawi się miłość, a obok niej niepewność, szczęście, strach i poczucie bezpieczeństwa.

Bierz plecak i lecimy – Beata Goździk

Niezapomniane chwile w luksusowym hotelu

Wybierając się w podróż liczymy, że odwiedzimy wyjątkowe miejsca. Chcąc oderwać się od codzienności, marzymy również o szczypcie luksusu. Czemu więc nie spełnić swojej zachcianki? Powieść „Orchidea” pozwoli nam spędzić niezapomniane chwile w luksusowym hotelu „Palace Fiori”. Tytułowe kwiaty, zauroczą nas swoją urodą. Warto też wiedzieć, że nie bez przyczyny zawsze otaczają główną bohaterkę. Jest nią młoda, atrakcyjna kobieta. Marzy ona, by choć na moment odmienić swój los. Zasmakować bogactwa i przepychu. Poniekąd spełni swe pragnienia podczas urodzin koleżanki. Uroczystość odbędzie się w luksusowym hotelu „Palace Fiori”. Jak wiemy jednak, pieniądze szczęścia nie dają. Ten skrywa upiorną tajemnicę. Odkryjmy ją wraz z bohaterką, która zostanie zmuszona, by prowadzić podwójne życie.

Orchidea – Jerzy Janusz Bojar

Jedno zdarzenie może odmienić całe życie

Krótkie wycinki z rzeczywistości, wspomnienia i wrażenia mogą spleść się w spójną całość. Wystarczy tylko chcieć ją dostrzec. Tytuł „Migawka” zdradza, że będziemy świadkami krótkich ujęć. To one stopniowo doprowadzą nas do zaskakującego zakończenia. Ta intrygująca powieść splata „teraźniejszość” z przeszłością. Dzięki temu poznamy losy głównego bohatera Tomka oraz tajemniczej Sylwii. Jest to historia prawdziwie dramatyczna. Tomek wiódł bowiem całkiem zwyczajne życie. Jedno zdarzenie zmieniło jednak wszystko. Pewnego dnia, wracając z pracy, ochronił przed upadkiem pod koła pędzącego metra dwudziestotrzyletnią Sylwię. Dziewczyna od razu zwróciła jego uwagę swą urodą, dlatego zapragnął spotkać ją kolejny raz. Z czasem zaczął nawet wierzyć, że będą mogli być parą. Niestety podążając jej śladem, Tomek naraża się na rozczarowanie. Sylwia może być jedynie złudzeniem… By poznać prawdę, musimy sięgnąć po książkę.

Migawka – Igor Kruk

Rodzinna tajemnica

Na szczególną uwagę zasługuje książka „Taniec z motylami”. Przekonamy się, jak wiele mogą zmienić skrywane przez nas sekrety. Większe i mniejsze tajemnice mamy przecież wszyscy. Któregoś dnia mogą jednak wyjść na jaw. Główna bohaterka Zuzanna szybko się o tym przekona. Od lat przecież walczy z przeszłością, jednocześnie odkrywając sekrety swej matki. Okaże się, że rodzinna tajemnica odmieni jej życie. Wpłynie również na los wielu innych, przypadkowych osób. Nie jesteśmy w stanie przecież przewidzieć wielu zdarzeń. Nie wiemy więc, jak wielki wpływ będzie miało spotkanie konkretnej osoby w odpowiednim momencie. Ta powieść poruszy nas do głębi. Zetkniemy się z tym, co w życiu najważniejsze. Miłością, przyjaźnią, zapomnianymi marzeniami. Nie ominą nas także takie emocje jak przebaczenie, tęsknota i związany z nią lęk.

Taniec z motylami – Anna Wysocka-Kalkowska

Niezwykłe spotkanie z historią

Przyjemność sprawi nam książka „Wileńszczyzna w miniony czas”. Pozycja jest drugą z cyklu „Zza zasłony czasu”. Przyjdzie nam przyglądać się życiu dwóch rodzin. Od pokoleń mieszkają one spokojnie na Wileńszczyźnie. Niestety wszystko dane jest tylko do czasu. Wielka polityka zmieni wszystko. Lata okupacji, powojenna zmiana granic Polski i repatriacje, oddziałują na wszystkich. Losy poznanych przez nas bohaterów także będą dynamicznie się zmieniać. Wir historii jest przecież nieubłagany. Zakochanym nie sprzyja czas, rodziny się rozdzielają. O narodowości decyduje natomiast wola urzędnika. Zgromadzone w książce opowiadania obejmują okres drugiej wojny światowej i czasy powojenne. Starsi czytelnicy z pewnością ze wzruszeniem powrócą do początku lat siedemdziesiątych. Młodsi natomiast zyskają szansę na niezwykłe spotkanie z historią.

Wileńszczyzna w miniony czas – Zdzisław Brałkowski

Wyrusz do świata magii

Wiele osób poszukuje niecodziennych wrażeń. Wszystkim, którzy nie boją się wyruszyć do świata Achawów, Eowitów, Aniołów, Magów, Druidów, warto polecić „Zakon Achawy. Tom 1”. Przestrzeń, w którą przeniesiemy się, pełna jest okrucieństwa. Zaraz obok staje jednak nieopisane piękno. Realizm miesza się z magią, a ilość wrażeń przyprawia o zawrót głowy. Achawici toczą nieustanne boje i potyczki. Stają w obronie Arystokracji królestw i zwykłych jej mieszkańców. Na ich drodze stają hordy demonów, wampiry, nekromanci i różnego rodzaju bestie. Sprzymierzeńcami Achawitów są Eowic, czy Rusałki. Fabuła wciąga bez reszty. Bardzo szybko zechcemy się przekonać, czy królestwa upadną przed Demonami? Istnieje też ryzyko, że zawładną nimi Wampiry wraz z Nekromantami? Tej książki nie można pominąć.

Zakon Achawy. Tom 1 – Robert P.

W „Podróż na Operiona”

Mówiąc o dalszych i bliższych wyprawach należy wskazać jeszcze jedną pozycję. W „Podróż na Operiona” trzeba wyruszyć. To miejsce oferuje niezapomniane atrakcje. Powieść zabierze nas na spotkanie z sensacjami, aferami, zakulisowymi tajemnicami. Warto podkreślić, że wiele z tych tajemnic ma kryminalne lub erotyczne zabarwienie. W fantastycznej scenerii galaktyki Operiona spotkamy osobistości powszechnie znane z historii sztuki. Naprawdę warto, bo dzięki temu zrozumiemy, że w geniuszach można dostrzec zwykłych śmiertelników. Na rozbudzającą wyobraźnię zachętę warto podać jedną, istotną informację. Wrota Operiona otwierają mroczne dzieje madrygalisty – sadysty, Carla Gesualdo da Venosa.

Podróż na Operiona – Aneta Skarżyński

A może wyjechać w tropiki?

A może wybrać się w podroż w tropiki, a całkowicie się tam przeprowadzić!? Autor książki „Jak rzucić wszystko i wyjechać w tropiki” przekonuje, że warto podjąć każdy wysiłek, by realizować swoje marzenia. Opowiada, jak to się działo w jego przypadku, gdy podjął decyzję o przeniesieniu się na drugi koniec świata. Dzieli się własnymi doświadczeniami i przeżyciami z tropików, które dla niego oznaczają Azję Południowo-Wschodnią (w szczególności: Birma, Tajlandia, Kambodża) i Amerykę Łacińską (przede wszystkim: Meksyk, Kolumbia, Brazylia). Prowadząc czytelnika krok po kroku, zaczyna od podania dziesięciu powodów, dla których warto rzucić wszystko i wyjechać w tropiki. Są to w kolejności (chociaż nie według wagi): ciekawe życie, nauka, styl życia, podróże, ludzie, klimat, uśmiech i gościnność, jedzenie, kobiety i pieniądze. Najważniejszym bodaj przesłaniem płynącym z książki nie jest jednak, że to piękne, kolorowe życie, ale to, że mając odpowiednie przygotowanie (znajomość języka – jeśli nie lokalnego, to przynajmniej angielskiego – oraz kompetencje odpowiednie dla branży, w jakiej chce się pracować), można sobie całkiem nieźle radzić (najczęściej dużo lepiej niż w rodzimym kraju) pod każdą szerokością geograficzną, a przede wszystkim w wymarzonym raju na ziemi. Przesłanie, jakie autor ma dla każdego czytelnika, można streścić w jednym zdaniu:

„Zanim zaczniesz podróżować palcem po mapie, zastanów się porządnie, co masz do zaoferowania w miejscu, do którego się wybierasz”.

Jak rzucić wszystko i wyjechać w tropiki – Marek Lenarcik

Jak widać, z książką w podróży nie będziemy się nudzić. Jeśli jednak nie mamy planów wyjazdowych, pamiętajmy o jednym. To książki mogą zabrać nas, gdzie tylko zechcemy.