Wyzwanie książkowe - zaczytać się i odkryć w sobie nowe pasje - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościWyzwanie książkowe – zaczytać się i odkryć w sobie nowe pasje

Wyzwanie książkowe – zaczytać się i odkryć w sobie nowe pasje

22 stycznia 2019 / Patrycja

Noworoczne postanowienia czasem ciężko spełnić. Proponujemy więc wyzwanie książkowe – nasze inspiracje, które pomogą wam zaczytać się w tym roku i odkryć nowe pasje w sobie.

Wszyscy zwykliśmy żegnać stary rok pełni nadziei, że kolejny okaże się lepszy. Noworoczne postanowienia nigdy nie wyszły z mody, więc obiecujemy sobie, że zrealizujemy wiele planów, wyznaczymy kolejne, porzucimy zgubne nawyki, czy spełnimy, choć część marzeń.

Niestety, jak wiemy, prawie wszystkie te założenia szybko odchodzą w zapomnienie, a w naszym życiu nie zmienia się nic. W nowym roku powinniśmy jednak odnaleźć w sobie motywacje, chęci, by przeżyć coś zupełnie nowego i siły do dokonania choć niewielkiej, korzystnej zmiany w sobie. Z całą pewnością podołamy temu zadaniu.

Wyzwanie książkowe to propozycja dla każdego, Obejmuje ono nasze książkowe inspiracje, które pomogą wam zaczytać się w tym roku i odkryć nowe pasje w sobie.

Warto skorzystać, bo przecież czytanie to prozdrowotna forma aktywności. Zainwestować wystarczy odrobiną wolnego czasu. W efekcie zyskamy przyjemne, pożyteczne korzyści, pogłębioną wiedzę i poszerzone horyzonty. Pora więc sięgnąć po lektury.
Oczywiście nikomu nie zostają narzucone żadne sztywne zasady. Trzeba pamiętać, że czytanie to nie konkurencja sportowa. Ilość książek, po które sięgniemy, zawsze jest powodem do dumy. Świadomość, że dzięki nim stajemy się mądrzejsi, powinna być najwspanialszą nagrodą. Podejmijmy więc wyzwanie z pozytywnym nastawieniem. Wybierzmy choć jedną, najbardziej interesującą nas pozycję i pozwólmy jej nas natchnąć.

Nasze inspiracje, które pomogą wam zaczytać się w tym roku i odkryć nowe pasje w sobie to wyjątkowe pozycje, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Odkryć nowe pasje w sobie, odnaleźć spokój, szczęście i sens życia, pomoże nam „Huna: sekretna nauka. Korzyści i współcześni nauczyciele”.

Książka ta przedstawia tajniki starożytnej hawajskiej nauki. Od setek lat wykorzystywali ją Kahuni, czyli zamieszkujący ten malowniczy obszar mędrcy, szamani, duchowni i uzdrowiciele. Obecnie naukowcy, badacze, czy lekarze, wykorzystują Hunę jako dopełnienie terapii leczniczych, narzędzie pozwalające „przestrajać” procesy myślowe, ułatwiać programowanie neurolingwistyczne, czy wzmacniać techniki perswazji. Hawajscy duchowni od zawsze wiedzieli, że ludzki umysł może pozytywnie oraz negatywnie wpływać na ludzkie życie. To dlatego doskonalili proces kształtujący myśli, który ostatecznie został zbadany niemal do perfekcji. Dzięki książce poznamy tajniki Huny oraz jej części Ho’oponoponoę i z powodzeniem wykorzystamy je w codziennym życiu. Szybko zrozumiemy, że jest to proste i na tyle skuteczne, że nauczymy się pozytywnego myślenia.

czytaj dalej

Zaczytać się w tym roku można dzięki książce „Muszki owocówki”.

Mówi ona o wszelkiej maści uzależnieniach, z którymi w noworocznych postanowieniach najczęściej obiecujemy się rozstać. Niestety nie jest to proste zadanie. Proces uwalniania się z sideł nałogu zawsze jest długotrwały i nie zawsze kończy się powodzeniem. Obecnie cyklicznie nagłaśnia się problem uzależniania się od różnorodnych substancji, czy czynności. Uzależnić można się bowiem od wszystkiego. Bohaterowie książki, którzy zmagają się z pracoholizmem, seksoholizmem, uzależnieniem od zakupów czy siłowni, wiedzą o tym bardzo dobrze. To dlatego skorzystają z terapii grupowej, która w pewnym sensie ich połączy. Będą musieli zmierzyć się ze swą przeszłością, co nie będzie łatwe. Każde z nich ma bowiem za sobą trudny życiorys. Dzięki tej książce będziemy mogli sprawdzić, czy jakiekolwiek uzależnienie nie zaczyna przejmować nad nami kontroli. W razie rozpoznanego problemu, jak najszybciej trzeba zgłosić się po pomoc.

czytaj dalej

W nowym roku wiele osób decyduje się podjąć dietę. Książka „Jak jeść, by Zdrowo Żyć”  podpowie nam, jak to zrobić.

 

Wiadomo już, że wszystko, co spożywamy, wpływa na kondycję i wygląd naszego ciała. O byciu pięknym, młodym i silnym marzy każdy, ale zajadając się „śmieciowymi” produktami, z pewnością nie da się tego osiągnąć. Tylko mądrze zaplanowany jadłospis, zagwarantuje nam oczekiwaną kondycję psychofizyczną. Książka wskazuje, które produkty należy spożywać, a które eliminować ze względu na ich toksyczność. Poznamy wartościowości pokarmów i nauczymy się je komponować tak, by codziennie dostarczać sobie niezbędnych składników odżywczych. Przekonamy się także, że znaczenie ma również higieniczne, regularne jedzenie. Głównym celem pozycji pozostaje uświadamianie czytelników. Wszystkie zaprezentowane informacje pozostają zgodne z najnowszą wiedzą naukową. Ponadto książka zawiera przepisy rozplanowane na 10 dni. Z łatwością je wykorzystamy i ocenimy pod kątem wartościowości dzięki zamieszczonym w poradniku tabelom.

czytaj dalej

Inspirującą czytelniczą przygodą okażą się natomiast „Mity i androny”. Pozycja jest zbiorem opowiadań, które pozwolą nam inaczej spojrzeć na szarą rzeczywistość. 

Poznamy bardzo charakterystycznych bohaterów i z zaciekawieniem będziemy śledzić ich losy. Każda historia będzie szansą na przeżycie czegoś zupełnie nowego. Atutem pozycji pozostają bowiem różnorodne wątki. Obok historii kryminalnych znajdziemy opowiastki pełne miłości, czy fragmenty pamiętnika. Pewne jest jednak, że dzięki tej pozycji na nowo dostrzeżemy niezwykłość codzienności. Uważni czytelnicy, w zaprezentowanych opowiadaniach znajdą intrygujące podteksty i aluzje.

 

czytaj dalej

Za zaciekawieniem zaczytamy się także w reportażu „Poszukiwacz marzeń. Z kamerą wśród kobiet Iranu”

Dzięki niemu wybierzemy się do Islamskiej Republiki Iranu. W miejscu tym dominuje kultura zupełnie inna od naszej. Wiele zjawisk bardzo nas zdziwi, a nawet przerazi. W Iranie obowiązuje system patriarchalny. Mężczyźni wiodą prym, a kobiety uznawane za obywateli drugiej kategorii spotykają się z przemocą fizyczną i psychiczną, są gwałcone i poniżane. Na pomoc przedstawicielki płci pięknej niestety nie mogą liczyć, bo system prawny zawsze staje po stronie mężczyzn. Żonami mogą zostawać już dziewczynki w wieku trzynastu lat, ale prawo do rozwodu ma jednie mąż, który może również poślubić kilka kobiet. Zaglądając do domów na Bliskim Wschodzie, wielokrotnie będziemy wstrząśnięci. Nie pojmiemy, jak to możliwe, że według Islamu wina zawsze leży po stronie kobiety. Dzięki tej książce z pewnością bardziej docenimy własną kulturę i codzienne życie. Czasem narzekamy bowiem bez powodu.

Wyzwanie książkowe to hasło, które powinno zachęcać do czytania. Nasze inspiracje, pomogą wam zaczytać się w tym roku i odkryć nowe pasje w sobie. Oczywiście spragnieni wrażeń mogą także zapoznać się z innymi naszymi książkami.