Wyjątkowe książki, które leczą ducha i ciało - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościWyjątkowe książki, które leczą ducha i ciało

Wyjątkowe książki, które leczą ducha i ciało

6 kwietnia 2017 / Agata Jankowiak
7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, który w tym roku odbywa się pod hasłem  – „Depresja – porozmawiajmy o niej”. Z tej okazji polecamy kilka wyjątkowych książek.

Światowy Dzień Zdrowia jest świętem, które w 1948 roku ustanowiło Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Każdego roku święto obchodzone jest 7 kwietnia pod innym hasłem. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Depresja – porozmawiajmy o niej”.

Światowy Dzień Zdrowia ma na celu zwracanie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. Tym razem w centrum zainteresowania stanęła depresja.

Osoby borykające się z depresją doznają cierpień psychicznych, które negatywnie wpływają na jakość życia. Zaburzenia nastroju, negatywne odczucia, niska samocena , czy wiara we własne możliwości w najgorszym wypadku może stać się przyczyną samobójstwa. Na całe szczęście depresji można zapobiegać i można ją leczyć.

Wychodząc naprzeciw zagadnieniu polecamy wyjątkowe książki, które leczą ducha i ciało:

Życie i zdrowie masz tylko jedno to książka, po którą powinien sięgnąć każdy. Autorka, Violetta Wróblewska, która na co dzień realizuje się jako, psychocoach, psycholog, trener rozwoju osobistego i nauczyciel akademicki, oddała w ręce czytelników jedyny poradnik na rynku księgarskim, który  na łamach 433 stron podzielonych na 34 rozdziały ujmuje interdyscyplinarną wiedzę. Dzięki temu poradnikowi poznamy receptę na spokojne, radosne życie i wewnętrzną harmonię. Dowiemy się także, jak właściwie dbać o własne ciało, budować  bliskie relacje, dbać o udany związek, odkryć swą misję życiową, pokonywać choroby fizyczne i psychiczne, zdrowo się odżywiać, czy nadać głębszy sens swemu życiu.

Psychoterapia kwantowa. Myśli leczą, myśli zabijają  to książka, która dowodzi, że kwanty mogą odmienić nasz los. Autor książki Jerzy Lech Piechnik – uznany lekarz, uświadomi nam, że dzięki psychoterapii kwantowej z łatwością uporamy się z codziennymi problemami. Tematyka kwantów początkowo może zdać się trudną, ale autor zadbał, by czytelnicy z łatwością odkrywali kolejne treści. Książka celowo podzielona została na dwie części. Pierwsza wyjaśnia fenomen komunikacji kwantowej ciała i umysłu, a druga wskazuje jak wykorzystać zdobyte wiadomości w codziennym życiu.

 „Odział Dzienny to książka dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia, ponieważ nie potrafią uporać się z ciężarem pracy zawodowej. Magdalena Bieniek znalazła się na oddziale dziennym po traumie jaką przeżyła pracując w korporacji. Cykliczne spotkania w grupie składającej się z dziewięciu doświadczonych przez życie kobiet, miały na celu wsparcie psychologiczne. Książka stanowi dokumentację z dwunastotygodniowego pobytu na Oddziale Dziennym w Poradni Zdrowia Psychicznego. Zapoznając się z treścią niejako uczestniczymy w terapii, która pozwoli zaakceptować siebie oraz nauczyć się „nieszablonowej asertywności”.

Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji. Życie i dziedzictwo największych mistrzów medytacji to kolejna książka, na którą warto zwrócić uwagę. Autor, Wojciech Filaber na potrzeby książki korzystał z  wiedzy i doświadczenia największych mistrzów medytacji. Stopniowo poznając medytacje zrozumiemy, że zdołamy wykorzystać ją w codziennym życiu, dzięki czemu bardzo szybko odzyskamy spokój ducha i wewnętrzną równowagę. Atutem pozycji pozostaje bardzo obrazowe zaprezentowanie techniki, które ułatwi nam rozpoczęcie praktyk medytacji.

 

Odzyskane szczęście. Wolność od bagażu z dzieciństwa” Wojciecha Gębury to propozycja dla wszystkich, którzy zmagali lub nadal zmagają się z toksycznymi, rodzinnymi relacjami. Jako dzieci wielokrotnie, nieświadomie „chłoniemy” przekonania i niewłaściwe wzorce zachowań, a następnie powielamy je w dorosłym życiu. Prawdziwym piętnem okazuje się także zachwiane w dzieciństwie poczucie własnej wartości, czy brak poczucia bezpieczeństwa. Książka uświadomi nam, że uwolnienie od bagażu przeszłości jest możliwe. Przeszłości nie jesteśmy w stanie zmienić, ale uświadamiając sobie jak wiele prezentowanych przez nas zachowań, lęków, zgubnych nawyków „wynieśliśmy” z dzieciństwa, zdołamy odmienić swój los, by świadomie kształtować przyszłość.

Zdrowe myśli, zdrowe życieBarbary M. Dury to kolejna wyjątkowa pozycja, która dowodzi, że sposób w jaki postrzegamy otaczającą nas rzeczywistość determinuje nasz los. Niniejsza książka pozwoli nam zrozumieć jaką siłę mają nasze myśli oraz w jaki sposób powinniśmy je wykorzystać. Niepodważalny atut pozycji to fakt, że jest to jedyna książka która prezentuje zagadnienie „prawa przyciągania”. Zapoznając się z tematyką zrozumiemy, że niektóre, wielokrotnie powtarzane myśli i zachowania z czasem stają się swego rodzaju ”złowrogą mantrą”. Zamiast programować się na porażkę musimy zmienić sposób myślenia, by utorować sobie drogę do zdrowego, szczęśliwego życia.

 

Huna to prastara nauka zezwalająca leczyć ciało i duszę. Tajniki tej sekretnej nauki stosowane są na całym świecie. Ta książka pozwoli  poznać czym jest Huna i jej istotna część ho’oponopono.

Pozycja ta pomoże ci sprawdzić czy Huna i ho’oponopono faktycznie działa. Prześledź, jak wykorzystać z niej na co dzień. Zmieniaj dzięki niej swoje wnętrze i uzyskuj równowagę i pogodę ducha To doskonała hawajska metoda na uzyskanie sprawności ciała i duszy.

Fundamenty niniejszej starożytnej wiedzy oparte zostały na nabyciu umiejętności wyswobodzenia się z koszmarów przeszłości, obsesji i fobii. Skupienie uwagi na teraźniejszości  całkowicie daje pozyskiwać i ukierunkować drzemiące w nas możliwości. To wspaniała wiedza zgodna z dzisiejszą psychologią, filozofią i psychoanalizą. Polecamy książkę „Huna: sekretna nauka. Korzyści i współcześni nauczyciele” Wojciecha Filabera.