Współczesny romans kryminalny - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościWspółczesny romans kryminalny

Współczesny romans kryminalny

13 listopada 2019 / Agnieszka

Czytelnicy stawiają  książkom  coraz większe wymagania. Chcą, żeby czytanie zapewniało pełną nawet skrajnych emocji rozrywkę. To dlatego coraz większą popularnością cieszy się współczesny romans kryminalny. 

Od dłuższego czasu wiele mówi się na temat zalet czytania książek. Pojawia się coraz więcej atrakcyjnych czytelniczych imprez, a autorzy i wydawcy dokładają wszelkich starań, by pozytywnie zaskakiwać odbiorców literatury. Podkreśla się, że czytanie książek to prozdrowotna, a do tego jedna z najprzyjemniejszych form spędzania czasu wolnego. Czytelnicy oczekują więc, że książki zagwarantują im niecodzienną rozrywkę. To dlatego poszczególne kategorie literackie nieustannie się rozwijają, łączą ze sobą, czy przekształcają w nowe podgatunki.

Współczesny romans kryminalny zdobywa coraz więcej fanów. Gatunek wydobywa bowiem  wszystko, co najlepsze z dwóch najpopularniejszych gatunków literackich, czyli romansu i kryminału. Dzięki temu pozycje wpisujące się w ramy tego działu oferują możliwość przeżycia całej masy intensywnych, często skrajnych emocji. Na tle budzących lęk i przerażenie wydarzeń, rozkwitają namiętne miłostki. Ofiary obdarzają uczuciem swoich oprawców, którzy często okazują się mieć drugie, bardziej ludzkie oblicze. Zdarzyć może się wszystko.

Warto osobiście przekonać się, jak wiele czytelniczych wrażeń oferuje współczesny romans kryminalny. Poznajmy więc choć kilka lektur, które można zaliczyć do tego działu.

Czy można pożądać zabójcy? Przeczytaj powieść Małgorzaty Bloch-Łuczak „ON

Czy da się odczuwać niewiarygodną satysfakcję seksualną z intymnych kontaktów z szaleńcem? Owszem, pod warunkiem, że zbyt szybko nie poznamy jego prawdziwej natury.

Józefina to młoda, atrakcyjna, zadowolona z życia prywatnego i zawodowego kobieta. U jej boku od dawna stoi spokojny Mateusz. Życie z nim jest przewidywalne i może przez to czasem nudne. Poszukując odrobiny ekscytacji, Józefina wraz z przyjaciółką wybierze się do klubu, w którym pozna atrakcyjnego Andrzeja. Ten mężczyzna wstrząśnie jej światem. Postać tajemniczego Andrzeja rozbudzi w  bohaterce pożądanie, którego  nie będzie w stanie stłumić nawet pobyt u matki. Józefina wiele zaryzykuje dla tej pełnej namiętności i bólu relacji.

Józefina doświadczy wielu przykrych chwil. Zastanawiać będą ją anonimowe liściki, wystraszy napaść, którą przeżyje we własnym domu. Na najgorsze zdarzenia nie będzie jednak gotowa. Andrzej zabiję Mateusza, porwie przyjaciółkę Józefiny, a ją samą zwabi w pułapkę. Morderca łaknie kolejnej ofiary, więc kobiety są zagrożone.

Policja przeprowadzi udaną akcję ratunkową. Tylko, czy po takiej traumie Józefina odzyska spokój? I czy będzie w stanie zaufać kolejnemu mężczyźnie, który pojawi się na jej drodze?

Czytaj dalej

Współczesny romans kryminalny to powieść „Za moje krzywdy

Głównym motywem pozostaje pragnienie zemsty. Ofiara zacznie wymierzać sprawiedliwość. Jest to pasjonująca opowieść o najciemniejszych stronach ludzkiego umysłu. Do makabrycznych scen dochodzi na polskim Wybrzeżu. Nieznany sprawca brutalnie morduje przeciętnych obywateli. Prowadzone przez gdańską dochodzeniówkę śledztwo wykaże, że wszystkie ofiary to dewianci seksualni, którzy za życia dopuszczali się ekstremalnych czynów . Dla rodzin zamordowanych wiadomość ta będziesz szokiem. Policjanci będą musieli wyjaśnić, kto i dlaczego dopuszcza się samosądu. Pomoże im w tym psycholog policyjna Bożena Kalinowska. Udział w dochodzeniu postawi na jej drodze wielu dawnych znajomych. Na tle przerażających wydarzeń zacznie rodzić się uczucie. Priorytetem pozostaje jednak schwytanie sprawcy i odkrycie kierujących nie motywów.

Czytaj dalej

Porwana przez Jokera” to kolejny romans kryminalny, w którym nie brakuje wątków sensacyjnych

Jest to historia porwanej przez najniebezpieczniejszego przestępcę na świecie Cary, która dozna syndromu sztokholmskiego. Mieszanka ekstremalnych, negatywnych i pozytywnych emocji, wyzwoli u dziewczyny bardzo specyficzną reakcję na stres. Cara jesteś śliczną, młodziutką kobietą. Gdy porwał ją Joker, znalazła się w kryzysowej, skrajnie niebezpiecznej sytuacji. Niestety na pomoc nie mogła liczyć, ponieważ jej bliscy są przekonani, że zginęła w wypadku samochodowym. Uwięziona w willi, została zdana na łaskę porywacza. Bezwzględny Joker zrobił wszystko, żeby była mu posłuszna. Cara wielokrotnie zaznała bólu i lęku. Joker bywa jednak nieprzewidywalny, więc od czasu do czasu spełnia również jej marzenia. Ofiarę i oprawcę połączy przedziwna relacja. Cara stopniowo zbliży się do Jokera, zdobywając jego zaufanie. W ten sposób odkryje pewną tajemnicę. Okaże się, że nie bez przyczyny właśnie ono została pojmana.

Czytaj dalej

Współczesny romans kryminalny to „Cisza” 

Ilość i różnorodność wątków poruszonych w tej opowieści o najcenniejszych wartościach w życiu człowieka pozwala traktować ją jako psychologiczno-erotyczny dramat z elementem kryminału. Poznamy piękną i inteligentną przedstawicielkę młodego pokolenia Maję. Od dawna zmaga się ona z perfekcjonizmem i pracoholizmem. Kiedy na jej drodze stanie Adam, będzie miała szansę uwolnić się od zgubnych nałogów. Parę połączy namiętne, choć trudne uczucie. Oboje wielokrotnie będą musieli walczyć o łączącą ich relacje. Postacią, która stanie na drodze do ich szczęścia, będzie Albert Lenkiewicz. To szef Mai, który wraz ze swoimi pracownikami zarządza korporacyjną machiną. Historia opisana na łamach książki dowodzi, jak wielką siłą potrafi mieć miłość. Poruszony został również dylemat wielu młodych ludzi. Konieczność dokonania wyboru pomiędzy karierą zawodową a rodzicielstwem i rodziną. To powieść, która trzyma w napięciu do ostatniej strony. Zakończenie jest jednak pełne optymizmu.

Czytaj dalej

Sypiając z Panią G. Historia przemocy” to powieść, którą także możemy uznać za współczesny romans kryminalny

Choć jest to opowieść o toksycznej relacji płynie z niej optymistyczne przesłanie. Prosiaczek, czyli główny bohater, jest mężczyzną, który przez 9 miesięcy doświadczał psychicznej przemocy. Był poniżany,  wyrzucany z domu, straszony policją, a do tego próbowano mu wmówić chorobę psychiczną. Traumatyczne doświadczenia odebrały mu radość życia. Na całe szczęście, w jego przypadku lekarstwem okazuje się kurs tańca. Poznając nowych ludzi, uczy się ponownie cieszyć codziennością. Postanawia także raz na zawsze rozprawić się ze złymi wspomnieniami. W tym celu zacznie pisać książkę. Wspominanie najboleśniejszych chwil w życiu nie będzie dla niego łatwe. Wykorzysta więc swój błyskotliwy umysł, aby opisać wszystko z dystansem, a nawet humorem. Oczywiście nie tylko tym czarnym.

Czytaj dalej

Miłość, zbrodnie, intrygi i tajemnice odnajdziemy także w powieści „Urok

Opisana historia zastanawia, wzrusza, a momentami zawstydza. Główna bohaterka to seksowna i inteligentna studentka dziennikarstwa Eliza. Już jako nastolatka przekonała się ona, że uroda może przysparzać problemów. Wielu mężczyzn zaspokajają swoje żądze, siłą i podstępem sięgając po jej ciało. Nie inaczej będzie, gdy jako dorosła kobieta pozna Williama. Szczęśliwie zakochana, zbyt późno przekona się, że mężczyzna ma sporo tajemnic. Uwikłana w toksyczną grę bardzo długo pozwoli sobą manipulować. Życie Elizy i jej nienarodzonego dziecka zostanie zagrożone, gdy nieumyślnie znajdzie się zbyt blisko rodzinnej tajemnicy Williama. A może wszystko, co ją spotyka, to tylko misterna intryga?

Czytaj dalej

Zaprezentowane powyżej książki w niebywale interesujący sposób łączą w sobie romans z kryminałem, a także innymi gatunkami. Właśnie dlatego zasługują na miano współczesnych romansów kryminalnych. Po każdą z tych powieści powinni sięgać poszukujący silnych, często ekstremalnych wrażeń.