Wioletta Strażewicz - poznaj autorkę i jej twórczość - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościWioletta Strażewicz – poznaj autorkę i jej twórczość

Wioletta Strażewicz – poznaj autorkę i jej twórczość

31 sierpnia 2022 / Agnieszka
Ludzie posiadają różne talenty. Nad każdym czuwa opiekun. Bogini Nidaba nazywana również Nisaba, to bogini z mitologii sumeryjskiej. Jej mityczna postać była patronką pisarzy. Może ta postać wzięła pod opiekę Wiolettę Strażewicz?

Czas na prezentację utalentowanej kobiety. Na początek warto przypomnieć mądre słowa na temat pisarstwa Michela Houellebecq:

„Człowiek nigdy sam nie decyduje o pisaniu książki; (…) książka jest jak blok cementu, który zaczyna tężeć, a możliwości działania autora ograniczają się do bycia na miejscu i czekania w rozpaczliwej bezczynności, aż proces powstawania książki sam z siebie się rozpocznie”.

Mądre słowa zapisano w wielu obszernych księgach. Tylko niektóre sentencje zostają uznane za wartościowe i powielanie poprzez cytaty. Niektórzy wyszukują mądrych fraz, żeby wykorzystać je w zmianie własnego wnętrza. Każdy przecież powinien spróbować znaleźć mentora. Poniżej przedstawiono osobę niezwykłej autorki, która nie boi się pisać o tym, co ważne.

Wioletta Strażewicz wkroczyła na rynek książki dwutomową sensacyjną historią. W pierwszej kolejności pojawiło się „Dziedzictwo Srebrnej Tarczy”. Powieść trzyma w napięciu od pierwszej strony. Będzie się działo. Główny bohater Michaił jest absolwentem uznanej placówki, ale obawia się, czy znajdzie prace. Jego szanse wyglądają marnie. Na szczęście pomoże mu przyjaciel Iwan, który zaprasza go do pracy w agencji ochrony „Srebrna tarcza”. Michaił przejdzie wymagające szkolenie, pozna sztuki walki, opanuje posługiwanie się bronią. W pewnym momencie Michaił zasłużył sobie nawet na stanowisko asystenta szefa. Czas mija nieubłaganie. Po kilku latach ginie szef agencji. Trzeba odnaleźć zabójcę. Michał ma tylko jeden ważny cel — zniszczyć dziedzictwo „Srebrnej Tarczy”.

Czytaj dalej

Pisarski cel został osiągnięty. Wioletta Strażewicz postarała się zakończyć tę sensacyjną historię, dzięki czemu ukazało się „Dziedzictwo Srebrnej Tarczy. Tom II”. Odbiorcy mogą być zaskoczeni, że fabuła przeniesie ich do Włoch. Zszokuje natomiast, iż tajemnicza agencja ochrony działająca we współczesnej Rosji, do której trafił posiadający polsko-żydowskie korzenie Michaił-Michael-Murad zostaje reaktywowana przez azerskiego oligarchę z branży naftowej, Miraliego Rasułowa. Na głównego bohatera czyhają kolejne niebezpieczeństwa. Powróci motyw zabójstwa szefa oraz złowrogiej agencji. Zmagający się z poczuciem odrzucenia ze strony rosyjskiej Michał, postanawia zacząć nowe życie we Włoszech i odciąć się od przeszłości. Nową opowieść zacznie życie bohatera w towarzystwie partnerki oraz syna. Niestety przeszłość Michała sprawi, że będzie musiał zabijać.

Czytaj dalej

W ostatnim czasie Wioletta Strażewicz urzekła wielu czytelników powieścią obyczajową. „Ciernista Słoboda” porusza do łez. Zastanowimy się , czy odwzajemniona miłość gwarantuje szczęśliwy związek. Pomyślimy, w jaki sposób na międzyludzkie relacje wpływa status społeczny. Emocje wzbudzi miłosna relacja, która nawiąże się pomiędzy wiejskim chłopakiem a delikatną skrzywdzoną kobietą. Ta kobieta była w stanie poświecić wszystko, żeby był obok niej. Niestety, Rafał często stosował wobec ukochanej przemoc psychofizyczną. Toksyczna relacja, patologiczny związek, został opisany przez Wiolettę Strażewicz w bardzo wiarygodny sposób. Choroba alkoholowa również pojawia się w tej książce. Wzrusza, że doświadczona Katarzyna, zdecydowała się w końcu na ucieczkę przed swoim oprawcą. „Ciernista Słoboda” skłania do refleksji.

Czytaj dalej

Wartościowe książki trzeba poznawać. Dobre lektury pouczają i poszerzają świadomość. Literatura zawsze pozwala szerzej dostrzec horyzonty myślowe. Aby pobudzić do pracy mózg warto sięgać po książki z różnych gatunków. Wioletta Strażewicz napisała świetne powieści. Mocnych wrażeń nie będzie brakować. Do czytania autorka pozostawiła brawurowo sensacyjną, a także wzruszającą powieść obyczajową. Te lektury naprawdę warto przeczytać.