WIERSZEM W TE ŚWIĘTA - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościWIERSZEM W TE ŚWIĘTA

WIERSZEM W TE ŚWIĘTA

14 grudnia 2018 / Patrycja

Poezja, która w dziejach ludzkości wyprzedziła prozę, jest „głosem” duszy. Wkroczmy więc WIERSZEM W TE ŚWIĘTA, a będzie to niezapomniany, pełen wzruszeń i porywów serca czas.

Niektórzy niesłusznie twierdzą, że po poezję sięga bardzo niewiele osób. Zdaniem tej grupy rzadko kto odczuwa potrzebę obcowania z tym gatunkiem. Okazuje się jednak, że to nieprawda. Sztuka poetycka od zawsze towarzyszyła ludzkości. Wyprzedziła ona prozę i nigdy nie straciła na znaczeniu. Tego rodzaju twórczość z pewnością nie odejdzie w zapomnienie. Liryka po prostu jest ponadczasowa.

Kiedy w ludzkiej duszy odzywają się emocje, potrzebujemy chwili zadumy. W tych momentach wiele osób sięga po poezję, a nawet próbuje tworzyć własne utwory. Jest pewne, że nie sposób oszacować, ilu z nas swą twórczość chowa w szufladzie.

WIERSZEM W TE ŚWIĘTA, niech to hasło nas zainspiruje. Dzięki poezji będzie to niezapomniany, pełen wzruszeń i porywów serca czas. Skłaniające do zadumy utwory wprowadzą nas w niezwykły, świąteczny nastrój.

Polecany tomik poetycki to „Ulotność chwili”. Kolejne utwory przekonają nas, że poezja to magia zapisana w słowach. Czasem wystarczy bowiem krótka sentencja, by wyrazić wszystko, co najważniejsze. Tytuł tego zbioru doskonale podkreśla jego zawartość. Ogromna waga została przywiązana do znaczenia cennych momentów, których nie sposób utrwalić. Nawet najpiękniejsze chwile z czasem stają się przecież jedynie wyblakłymi wspomnieniami. W tym tomiku każdy znajdzie coś dla siebie Egzystencjalna tematyka silnie porusza emocje. Obok takich zagadnień, jak przemijanie znajdziemy jednak miłość czy choćby nastrojową muzykę.

czytaj dalej

Rozdroże myśli w słowach i obrazach” to szczególny tomik poetycki. W odbiorze utworów pomogą nam ilustracje. Jak wiadomo, wrażenia wzrokowe potrafią bardzo rozbudzić wyobraźnię. Przyglądając się tym zgromadzonym w pozycji, najpewniej bardziej emocjonalnie odbierzemy poszczególne utwory. Do lektury z pewnością zachęci nas tematyka. Odnosi się ona do spraw codziennych. Takich, które nikomu z nas nie są obce. Większość emocji, choć w różnym nasileniu, doświadczamy wszyscy. Warto podkreślić, że niektóre wiersze zdadzą nam się w pewien sposób intymne. Jest to ogromny atut pozycji. Zdamy sobie sprawę, jak wiele uczuć potrafi poruszyć liryka osobista.

czytaj dalej

Dziwny jest świat” to zbiór natchniony emocjami i „życiem napisany”. Znajdziemy w nim refleksje odnoszące się do prozaicznej codzienności. Znana ze spostrzegawczości i celnych przemyśleń poetka ponownie pragnie skłaniać do refleksji odbiorców. Poszczególne utwory dostarczą nam silnych wrażeń i długo nie pozwolą o sobie zapomnieć. Jest także pewne, że każdy zdoła odnaleźć wiersz, który odbierze bardzo osobiście. Dobrane właściwie słowa pozwoliły podkreślić to, co najbardziej nas wzrusza, raduje, smuci zastanawia. Właśnie ta cecha poezji czyni ją wyjątkową.

czytaj dalej

Wyjątkowy, sensualny tomik poetycki to „Renezja”. Tą zdobioną replikami obrazów pozycję przygotowała dla czytelników „Bezpańska Poetka”. Zgromadzone w zbiorze utwory charakteryzują się autentycznością, którą z łatwością odczujemy. Autorka nigdy bowiem nie tworzy pod dyktando, nie pędzi za zmieniającymi się trendami i nie pozwala zaszufladkować się w określonych ramach. Każdy wiersz jest niczym esencja szczerej, prawdziwej poezji. Znajdziemy w tym tomiku nostalgię, szczyptę smutku, tematykę przemijania, ale przede wszystkim nadzieję. Zrozumiemy, że czasem piękno i głębszy sens ukryty jest w niuansach. Sytuacjach, zdarzeniach, czy spostrzeżeniach, które czasem w pędzie życia po prostu pomijamy.

czytaj dalej

A rzeka wciąż płynie” to jedyna w swoim rodzaju pozycja, w której znajdziemy zarówno poezje, jak i prozę. Cenne spostrzeżenia zostały zapisane dzięki wykorzystaniu obu tych gatunków. Poszczególne sentencje spisywane były w odmiennych, choć zawsze inspirujących okolicznościach. Natchnieniem stawały się góry, miejski gwar Warszawy, czy nawet Czerska. To dlatego napotkamy utwory będące zachwytem nad krajobrazem, ale również te skłaniające do głębszych, egzystencjalnych refleksji. Z pewnością mile zaskoczy nas, że obok utworów poetycki odnajdziemy eseje i opowieści. To zróżnicowanie jest gwarancją, że każdy z najdzie coś dla siebie. Po tę pozycję powinni sięgać spragnieni głębszych wzruszeń, poruszających sentencji i chcący „zerknąć” na to, co w życiu najważniejsze.

Zaprezentowane pozycje, z pewnością przekonają nas, że naprawdę warto sięgać po poezję. Zapamiętajmy. WIERSZEM W TE ŚWIĘTA oraz każdy inny czas warto wkraczać. Dzięki temu wszystkie nawet najbardziej prozaiczne chwile będą niezapomnianym, pełnym wzruszeń i porywów serca czasem.