Wielkie emocje, dramatyczne zwroty akcji i… miłość - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościWielkie emocje, dramatyczne zwroty akcji i… miłość

Wielkie emocje, dramatyczne zwroty akcji i… miłość

30 sierpnia 2017 / Agata Jankowiak
Odziedziczenie mieszkania odmieni życie Majki Zalewskiej, która nie spodziewa się, że warszawska kamienica skrywa mroczną tajemnicę.

Odziedziczenie spadku kojarzy się z niespodziewanym, miłym zaskoczeniem. Dobra materialne, które pozostawi po sobie zmarły, mogą okazać się drogocennym skarbem, który odmieni nasze życie. Niestety zdarza się, że spadek  okazuje się kłopotem obciążającym spadkobiercę.

„Mroczny spadek” to trzymająca w napięciu historia dziewczyny, która w odziedziczonym mieszkaniu znajduje tajemniczy skarb.  Okazuje się jednak, że liczba chętnych do jego przejęcia jest zaskakująco długa.

Główna bohaterka, Majka Zalewska wiodła spokojne życie, do  momentu odziedziczenia  po ojcu mieszkania przy ul. Poznańskiej. Po zakończeniu studiów wyjechała przecież wraz z  przyjaciółką do Poznania, gdzie rozpoczęła pracę. Wiadomość o otrzymanym spadku sprawiła jednak, że Majka musiała wrócić do Warszawy.

Historia Majki dowodzi, że spadek może okazać się kłopotem. Liczba chętnych do jego przejęcia jest zaskakująco długa, na dodatek piętrzą się długi, niespłacone kredyty i masa większych i mniejszych problemów.

Majka zostanie zmuszona, by krążyć swoim 14-letnim VW pomiędzy Warszawą i Poznaniem. Odkryje również podwójną tożsamość dziadka, i wraz z przyjaciółmi spróbuje odnaleźć skrytkę, do której klucz wmurował w ścianę łazienki, właśnie jej przyszywany dziadek.

Czy Majka odnajdzie skarb? Rąbek tajemnicy uchyla fragment książki:

Teraz dopiero z bliska widziała wyraźnie, że z podłogi wystaje coś na kształt obudowanej cegły. Co to mogło być. Po kolei odłupywała niewielkie płytki. Wreszcie, gdy wszystkie już odpadły, Majka ze zdumieniem stwierdziła, że ktoś wmurował w podłogę metalowe pudełko.(…) Na samym dnie leżała mała, brązowa koperta. W środku były dwa klucze. Oba małe i srebrne.