Wielkanocne czytanie - książki od wielkanocnego zajączka - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościWielkanocne czytanie – książki od wielkanocnego zajączka

Wielkanocne czytanie – książki od wielkanocnego zajączka

12 marca 2018 / Agata Jankowiak

Wielkanoc, jak i inne święta kochają wszystkie dzieci. Ten wyjątkowy czas umili wielkanocne czytanie. Może świąteczny zajączek podaruje dzieciom książki?

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie. Związane z nim obrzędy jak co roku uczynią obchody wyjątkowymi. Nie możemy jednak zapomnieć o potrzebach dzieci. Najmłodsi liczą, że świąteczny zajączek nie zapomni o drobnych upominkach. Książka na prezent dla dziecka to doskonały pomysł. Wielkanocne czytanie z pewnością uczyni święta wyjątkowymi.

Książka do wielkanocnego koszyczka

Dla dorosłych wszelkie święta wiążą się z dodatkowymi obowiązkami. Wiemy przecież doskonale, że przygotowania wymagają pracy. Aby spędzić uroczyście kilka chwil, musimy się natrudzić. Przed nami jak zawsze generalne porządki, zakupy, gotowanie i strojenie domów. Gorączka przygotowań to dodatkowy stres i niepotrzebne kłopoty. Powinniśmy więc zwolnić nieco tempo. Nie zapominajmy również o dzieciach, które najbardziej wyczekują na święta.

 Książka – najlepszy prezent dla dziecka

Potrawy, które będą królować na naszych stołach, znamy doskonale. Wielu z niecierpliwością czeka na apetyczne frykasy. Przyjemność sprawi nam również tradycyjne zdobienie jaj, czy ozdabianie święconki. Dla dzieci ten świąteczny czas również będzie wyjątkowy. Zadbajmy, by zajączek prócz słodyczy przyniósł coś jeszcze. Wyjątkową książkę, dzięki której przekonamy się, jak wielką siłę ma wielkanocne czytanie.

Czytaj mi tato, czytaj mi mamo

Podobno wszystkie dzieci najbardziej lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Raduje je także towarzystwo rówieśników, z którymi można się bawić. Właśnie dlatego warto przedstawić dzieciom Wiki. Małą bohaterkę, którą wykreował Tadeusz Grubecki. Na pewno ucieszy nas możliwość wybrania się na wyjątkową wycieczkę. Wrażeń nie zabraknie, bo poznawać będziemy zwierzęta. Wiki zabierze nas do „Zoo”. Opatrzona tym tytułem książeczka opowiada o przygodach w ogrodzie zoologicznym. Wiki, która była w zoo, chce przedstawić wszystkim żyjące w nim zwierzęta. Będziemy zachwyceni, bo wierszowaną treść dopełniają barwne ilustracje. Z pewnością polubimy małą bohaterkę, dlatego zechcemy poznać dalsze „Przygody Wiki”. Mała koleżanka z przyjemnością zabierz nas do swych dziadków. Ich działka i otaczająca ją przyroda kusi, by oddać się nieskrępowanemu szaleństwu.

Książki Tadeusza Grubeckiego

Chcąc zapewnić dzieciom niezapomniane spotkanie z literaturą, nie możemy pominąć książek Adama Cichego. Zabawne spotkanie z przyrodą zagwarantują najmłodszym „Robaczki z naszej paczki”. Bliżej poznamy owady i wszelkie stworzenia, które możemy spotkać na łące, czy pobliskim trawniku. Okazuje się, że wszystkie zwierzęta mają talenty. Zdarzają się im także ciekawe przygody. Warto również spojrzeć w niebo. „Ptaki cudaki” to towarzysze godni poznania. Dzięki książeczce przekonamy się, jak niezwykli są skrzydlaci przyjaciele. Niektórzy zasługują na tytuł wybitnego śpiewaka inni psotnika. Ptaki podobnie jak my miewają bowiem wady i zalety. Spotkanie ze światem przyrody zawsze jest niezwykłe. Jeżeli zamarzy nam się przestrzeń wyobraźni, możemy natomiast, sięgnąć po książkę „A właśnie, że baśnie”. Dzięki tej pozycji przekonamy się, czy mityczny jednorożec istniał naprawdę. Sprawdzimy również, co dzieje się w dziecięcym pokoju po zgłaszaniu światła. Tutaj wydarzyć może się wszystko. Nie powinno nas zdziwić więc, że poznamy myśli domowych pupili. Skore do zabawy warzywa także nie powinny zaskakiwać.

Książki dla dzieci Adama Cichego

Oczywiście wiemy, że naukę można łączyć z zabawą. W przyjemnej atmosferze przyswajanie nowych wiadomości zdaje się przecież prostsze. Dzięki publikacjom Wojciecha Filabera dzieci z łatwością rozpoczną naukę języka angielskiego. Jest to język obowiązujący w przedszkolach i szkołach, dlatego zdaje się niezwykle ważny. Pozycja „Historyjki dla dzieci w języku polskim i angielskim cz. I” bawi i uczy. Z powodzeniem mogą z niej korzystać dzieci dwujęzyczne i te dopiero poznający język. Wesołe, ilustrowane historie ułatwiają przyswajanie słówek. Proste zdania także nie stanowią problemu, skoro można ćwiczyć i porównywać je w obu językach. „Historyjki dla dzieci w języku polskim i angielskim. Część II – kolorowanka” uzupełnia poznane treści. Możliwość kolorowania uatrakcyjnia treść. Książeczka zawiera dziesięć urzekających opowieści. Dzieci poznają i utrwalą słówka oraz pojęcia. Najważniejsze jednak, że samodzielnie ozdobią całość.

Historyjki dla dzieci w języku polskim i angielskim – Wojciech Filaber

Świat wokół nas interesuje wszystkie dzieci. Marzenia o odległych podróżach nie mogą dziwić. Daleko stąd jest przecież tyle do poznania. Książeczki Marii Boukef zabiorą najmłodszych na spotkanie z egzotycznymi zwierzętami. Tych stworzeń na pewno nie dojrzymy, wyglądając przez okno. „Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka” zabierają na spotkanie z niezwykłą fauną i florą. Poznamy mieszkańców wyjątkowych, odległych terenów. Dowiemy się, co porabiają na co dzień i jakie skrywają talenty. By było różnorodnie, autorka przedstawiła również niezwykłość polskiej przyrody. Zestawienie tych dwóch przestrzeni dowodzi, że świat jest niezwykły. Dzieci na pewno polubią także nietypowego, włochatego przyjaciela. Fenek nie stanie się domowym pupilem, ale zabawnym towarzyszem na pewno. „Przygody fenka wędrowniczka” to pouczająca lektura. Przyjacielski fenek przekona się bowiem, że towarzystwo najbliższych to największy skarb. Nim to zrozumie, przeżyje jednak wiele przygód.

Przygody fenka wędrowniczka – Maria Boukef

Dzięki książkom dzieci mogą zyskać wielu zwierzęcych przyjaciół. Niektórzy z nich okażą się niebywale sympatyczni i przyjemni. Taki z pewnością jest pewien żółw. Książeczka „Żółwik Emil i zaczarowane okulary” zabierze nas na niezwykłą wyprawę. Tytułowy Emilek ponad wszystko marzy bowiem o przygodach. Niezwykłych eskapadach, które przerwą codzienną nudę. W przedszkolu i w domu jest fajnie, ale czemu nie spróbować czegoś nowego? Emil odważy się na ryzykowny krok. Spróbuje dotrzeć na koniec tęczy. Zadanie zdaje się niemożliwe do wykonania. Nasz bohater wejdzie jednak w posiadanie zaczarowanych okularów. To one zmienią wszystko.

Żółwik Emil i zaczarowane okulary – Ewelina Stolarska-Cheńko

Każdą z bajek warto poznać, bo każda zapewnia moc wrażeń. Po całodziennych trudach przyjemny odpoczynek zagwarantuje dzieciom „Wierszobajanie”. Książeczka zabierze nas na spotkanie z najpiękniejszymi baśniami. Ponownie spotkamy znanych nam bohaterów i pobierzemy od nich cenne nauki. Wierszowana forma ułatwia i uatrakcyjnia odbiór całości. Tę lekturę dzieci mogą poznawać same lub w towarzystwie dorosłych. Czytelnicy znający wartość baśni na nowo je docenią.

Wierszobajanie – Edyta Budziszyn

Oczywiście nie tylko najmłodsi lubią bajki. Pośród książkowych propozycji dla nieco starszych dzieci znajdziemy kilka wspaniałych propozycji. Zapewniają one świetną zabawę i cenną naukę.

„Zielone róże” to inspirująca do tańca i tworzenia choreografii bajka. Ilustracje figur tanecznych zachęcają do przygotowania własnego przedstawienia. Młodzi czytelnicy mogą bowiem wczuć się w rolę początkującego choreografa. Fabuła zabierze nas do niezwykłego kraju. Żyje w nim kobieta o imieniu Anna i jej córka. Niestety mąż ani rodacy nie akceptują Anny, która czuje się odrzucona. Na szczęście los da jej szansę na odmianę losu. Bohaterka najpierw jednak będzie musiała odpowiedzieć na zagadkę przygotowaną przez samą królową. Będzie trudno, ale ostatecznie zwycięży miłość do córki i zamiłowanie do pięknych róż.

Zielone róże – Katarzyna Ducros

Wiele bajek skrywa cenny morał. Poznając niektórych bohaterów, przekonamy się, jakie zachowania zasługują na nagrodę, a jakie na karę. „Potworna Michasia” to książeczka, którą warto przeczytać z dzieckiem. Tekst pozwala na kilka interpretacji, do czego zachęca giętki język narracji. Tytułowa Michasia zdaje się bardzo miłą dziewczynką. Ma siedem lat, blond włoski i lśniące, niebieskie oczy. Niewinna uroda nie powinna nas jednak zmylić. Michasia jest bowiem rozpieszczoną egoistką, która zawsze dostaje to, czego chce. Wymarzonego kotka również otrzyma, choć najlepszą właścicielką nie będzie. Na szczęście kot zmieni wszystko w jej życiu.

Potworna Michasia – Marlena Rytel

„Tęczowa Julenka” to kolejna bohaterka, którą dzieci powinny poznać. Dziewczynka spędzi najbliższe wakacje wraz z mamą w domku w lesie. Będzie to czas niezwykły. Julenka otoczona pięknem przyrody, znajdzie „nową” przestrzeń. Świat bardzo nam bliski, bo mieszkają w nim zwierzęta i ludzie. Jest także wiele innych znajomych remanentów przyrody, ale prócz nich są też fantastyczne postacie. Zestawienie świata realnego z realizmem magicznym czyni tę książeczkę wyjątkową. Wszyscy młodsi czytelnicy odnajdą w niej miejsce dla siebie.

Tęczowa Julenka – Aldona Urbaniak