Wciągające i intrygujące książki - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościWciągające i intrygujące książki

Wciągające i intrygujące książki

10 stycznia 2022 / Agnieszka
Dzieła literackie to skarbnica wiedzy. Słowo pisane od dawna wskazuje, to, co ważne i interesujące. Lubimy czytać ciekawe powieści, historie inspirowane rzeczywistością oraz wartościowe, dostarczające silnych wrażeń lektury.

Potrzebujemy wyrazistych, kojących i budzących obawy emocji. Pozytywny wpływ na układ nerwowy oraz osobowość wykazują wciągające i intrygujące książki. Pozostaje zapamiętać, że książki to sprawdzone sposób na relaks, nudę, posępne myśli i poczucie samotności.

Współczesny świat zdominowany został przez media. Ekscytuje nas możliwość oglądania ludzi i codziennych zdarzeń. Media społecznościowe wiodą prym, a rola książek ulega osłabieniu. Nie wolno zapominać o wartości książek. Już w czasach starożytnych książki traktowane były, jako bezcenne źródło wiedzy. Starożytni wciąż powtarzali ważne kwestie związane z poznawaniem materiałów piśmienniczych. Czytanie jest lekarstwem dla zmysłów i umysł. Ten fakt potwierdza istnienie biblioteki Ramzesa II zwanej „lecznicą duszy”. Obecnie naukowcy dokładnie sprawdzili, jak mózg pracuję w trakcie procesu czytania. Umysł naprawdę docenia możliwość poznawania treści książek, ponieważ pobudzają one wyobraźnię. Eskapizm, czyli ucieczka od codzienności w świat literatury zapewnia relaks, pobudzenie kreatywności, poszerzenie wiedzy oraz zwiększenie inteligencji emocjonalnej. Czytasz – stajesz się bardziej wrażliwy. W tym celu polecane są przede wszystkim ciekawe, skłaniające do refleksji i pozostające w pamięci książki.

„Odpowiednio dobrana lektura służy człowiekowi do samorealizacji, pomaga w samookreśleniu, ułatwia zmianę własnych przekonań, pomaga w znalezieniu nowych celów życiowych. Może też wpłynąć na poprawę poczucia własnej wartości, akceptację siebie takim, jakim się jest, uznanie własnych ograniczeń i zdolności, co może prowadzić do większej aktywności w życiu”. – Bożena Komenda, „Wartości czytania we współczesnym świecie”

Wciągające i intrygujące książki dostarczają silnych wrażeń. To mocna proza, która pobudza do krytycznych rozważań. Dzięki tym lekturom będziemy uczyć się, jak odróżnić zło od dobra. Odmienność gatunków literackich sprawia, że ekscytujące wątki, które można odnieść do rzeczywistości, zawierają powieści obyczajowe, romanse, czy thrillery psychologiczne. Każdy sam powinien spróbować odnaleźć pozycję, która pozostanie w jego pamięci. Czytanie dla przyjemności to bowiem prozdrowotna forma spędzania czasu wolnego. Przecież, jak oznajmił Cesare Pavese „Nic tak nie zabija czasu, jak książka”.

Czas poznać wciągające i intrygujące książki. Do prezentacji wybrano historie, które pozostają w pamięci. Czytamy, ponieważ w ten sposób wzbogacamy wiedzę oraz sposób postrzegania. Przecież jak mawiał Denis Diderot: „Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać”. Czytajmy więc dla przyjemności, relaksu i chwilowego oderwania się od trudnej rzeczywistości.

Podobno ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Warto zaryzykować. Wciągająca bez reszty książka to „Taniec z Elvisem”. Autorka, Peggy Brown przekonuje, że kontrowersyjne historie zdarzają się bardzo często. Na pierwszym planie pojawia się romans rozwódki z wikarym. Doświadczona życiowo bohaterka odnajduje mężczyznę swoich marzeń podczas mszy w kościele. Ona, Julita musiała nauczyć się żyć samotnie z dziećmi w Londynie, teraz on, Błażej jako młody ksiądz musi zdać życiowy egzamin. Przełożeni w kościele wywierają na nim ogromny nacisk. Fabuła powieści ujawnia ohydne tajemnice kościoła. Proboszcz podejrzewany jest o gejowskie stosunki z młodymi księżmi. Julita na swój sposób próbuje mu pomóc. Wikary Błażej tonie w alkoholu, ale ma problem, żeby ujawnić swoje prawdziwe oblicze. Podczas kolejnego, potajemnego seksualnego spotkania zostanie ujawnione, dlaczego Julita nadała księdzu tytuł Elvis. Ta historia naprawdę miała szanse dobrze się zakończyć. Niestety za grzechy trzeba ponieść słoną karę. Ktoś straci życie.

„Taniec z Elvisem” pełen jest gorących, pikantnych opisów uciech cielesnych. To kontrowersyjna powieść jedynie dla dorosłych odbiorców (…)”- Peggy Brown.

Czytaj dalej

Wciągające i intrygujące książki to możliwość rozwoju. Czytajmy i zachęcajmy do czytania innych. Jak pięknie zauważyła Maria Dąbrowska: „Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”. Ciekawe lektury zaspokoją przecież emocjonalne potrzeby naszego umysłu.

Literatura powinna zaskakiwać i dostarczać silnych wrażeń. Wciągające i intrygujące książki pisze wielu polskich autorów. Anna Wysocka- Kalkowska zaskakuje, skłaniając odbiorców, do odkrycia, kim jest „Mężczyzna bez twarzy”. Ta powieść rozbudza wyobraźnię i niezaspokojoną ciekawość. Już sam tytuł zastanawia. Opisana historia mogła przydarzyć się każdej kobiecie, ale los wybrał Agatę. Ta stateczna, inteligentna kobieta w średnim wieku wiodła poukładane życie. Jeden telefon zmienia wszystko. Bohaterka najprawdopodobniej na skutek spożycia zbyt dużej ilości wina odbiera nieznany numer i wdaje się w konwersacje. Słowo po słowie, zdanie po zdaniu, tych dwoje zbliża się do siebie. Rozbudzone namiętności sięgną zenitu. Zdrowy rozsądek będzie musiał zmierzyć się z pragnieniem. A, co wydarzy się, kiedy Agata dowie się, że ten facet tkwi już w sercu innej? Trójkąt emocjonalny, romans, odrobina sensacji i liczne tajemnice. Silne emocje od początku do końca tej wciągającej książki oferuje Mężczyzna bez twarzy.

Czytaj dalej

Czytając, stajemy się bardziej interesujący i mądrzejsi. Jak stwierdził wiele lat temu Jarosław Iwaszkiewicz: „Czytanie jest to odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów”. Ważne, aby dobrać właściwe zwroty.

Ludzki umysł kryje wiele tajemnic. Anka Mrówczyńska od dawna stara się odkryć, do czego zdolny jest człowiek. Intrygująca książka to thriller psychologiczny, „Dwa słowa”. Pisarka, która już niejednokrotnie zaskoczyła czytelników swoją prozą, po autobiograficznej serii książek – „Młody Bóg z pętlą na szyi…”, odważnie posługuje się literacką fikcją. Ważne kwestie społeczne, niezaspokojone pragnienia oraz spóźnione żądze muszą zmierzyć się z rzeczywistością. Główna bohaterka to próbująca zaistnieć w roli piosenkarki, Kinga. Ta kobieta nagle zaczyna odczuwać tęsknotę, za dawno porzuconym Piotrem. Kiedy Kinga dowie się, że ten mężczyzna założył już rodzinę, nie przestanie liczyć, że uda się ponownie usidlić Piotra. Miłość to piękne uczucie. Kiedy pragnie się za bardzo, można popaść w obsesję i paranoje. Kinga zaczyna być niebezpieczna. Warto sprawdzić, czy dojdzie do zbrodni.

Thriller to dla każdego autora wyzwanie. „żeby pisać, muszę się dobrze czuć i być w formie. Także, jakby spojrzeć na to w ten sposób, dla mojego zdrowia psychicznego bezpieczniejsza jest proza”. –Anka Mrówczyńska

Czytaj dalej

Podobno współcześni ludzie odczuwają silny stres. Pandemia, kryzys społeczny i podupadające wartości moralne, utrudniają wszystko. Depresja zyskuje już miano choroby cywilizacyjnej. Terencjusz wspominał, że książki mają swoje losy. Jeżeli trafią w dobre ręce, odbiorcy mogą liczyć na czytelniczy, prozdrowotny relaks. Powyżej zaprezentowane wciągające i intrygujące książki, pozwalają oderwać się od rzeczywistości. Dobre powieści zawsze stają się również źródłem inspiracji.