Wartościowe książki dla dorosłych - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościWartościowe książki dla dorosłych

Wartościowe książki dla dorosłych

17 lutego 2020 / Agnieszka

Dojrzali czytelnicy chętnie sięgają po mądrą literaturę. Pragną, by wnosiła ona coś ważnego w ich życie. Tej grupie poleca się wartościowe książki dla dorosłych. Poruszają one bowiem istotne tematy.

 

Czytanie książek to prozdrowotna forma spędzania czasu wolnego. Bez względu na to, po jaką lekturę sięgniemy będzie ona umilała nam czas, jednocześnie wpływając na powstawanie korzystnych zmian w mózgu. To dlatego niektórzy korzystają z tej zdrowej rozrywki, sięgając po lektury lekkie i przyjemne, gdy inni wybierają te budzące silne emocje. Są też tacy, którzy gustują w pozycjach ambitnych. Dojrzali czytelnicy najchętniej sięgają po mądrą literaturę. Pragną, by wnosiła ona coś ważnego w ich życie. Właśnie dlatego, warto im polecić wartościowe książki dla dorosłych. Zaletą tych pozycji pozostaje treść koncentrująca się na ważnych kwestiach.

W cieniu ojca generała

Wartościowa książka dla dorosłych czytelników to z pewnością Towarzyszka panienka”. Jest to autobiograficzna pozycja córki Wojciecha Jaruzelskiego. Wspomnień z lat Polski komunistycznej oraz scen rodem z PRL-u nie będzie więc brakować. Monika Jaruzelska w niezwykły sposób opisała wycinki z życia swojej rodziny. Dzięki temu możemy liczyć na sporo interesujących informacji. Dowiemy się, czy generał Jaruzelski był dobrym ojcem. Zrozumiemy, dlaczego status córki znanego polityka bywa trudny bez względu na to, czy jest się dzieckiem, nieśmiałą nastolatką, czy dojrzałą kobietą. Przyjrzymy się ówczesnym dygnitarzom i przedstawicielom partii rządzącej. Bywało trudniej niż obecnie, ale z pewnością nie nudno. Dowodzą tego informacje podane przez autorkę. Wszystkie zdarzenia Monika Jaruzelska opisała w lekkim stylu doprawionym sporą dawką autoironii. Obecnie, by zapoznać się z intrygującymi faktami, nie trzeba nawet czytać. „Towarzyszka panienka” jest już dostępna jako audiobook.Do odsłuchania książki, zachęcają słowa Moniki Jaruzelskiej:

„Nie ma w mojej książce etosu ani patosu. Każdy, kto spodziewa się gloryfikacji czy też politycznych uzasadnień, do których winna być zobowiązana córka „komunistycznego dyktatora”, może poczuć się rozczarowany. To jest opowieść o normalnej rodzinie, choć uwikłanej historycznie. Napisana z perspektywy najpierw dziecka, potem dziewczyny, a na końcu dojrzałej kobiety. Z dystansem i ironią, choć bardzo szczerze”.

Audiobook dostępny w serwisie z audiobookami i słuchowiskami online Audioteka

Nałóg to niebezpieczna pułapka

Ten ważny temat porusza pozycjaUzależniony. Droga do trzeźwości. Prawdziwa historia Adama Gałęskiego”. Jest to wartościowa książka, po którą powinny sięgać osoby zainteresowane tym skomplikowanym problemem społecznym. Każdego roku dziesiątki osób wpada w bezlitosne sidła uzależnienia od narkotyków. Szczerze opowiedział o tym ujęty w tytule Adam, będący jednocześnie narratorem tej opowieści. Przyznał on, że rozpoczynając swoją „przygodę” z substancjami psychoaktywnymi, nie spodziewał się, że zdominują one jego życie. Niestety, jego organizm szybko zaczął dopominać się coraz silniejszych narkotyków. To dlatego, choć zaczynał od skrętów, ostatecznie głód narkotykowy zmusił go do sięgania po tańsze, ale dużo bardziej niebezpieczne dopalacze. Ta książka przestrzega przed życiem na haju. Historia Adama uświadamia, dowodząc, że powrót do stanu trzeźwości wymaga pełnej szczerości z samym sobą. To trudne zadanie, ponieważ zależność psychiczna bywa bardziej skomplikowana od fizycznej. W trakcie lektury poznamy perypetie wielu uzależnionych osób, które podobnie jak Adam, uległy nałogom. Zaprezentowany został także sposób funkcjonowania ośrodków dla osób uzależnionych działających na terenie Polski.

Czytaj dalej

Wartościowe książki dla dorosłych poruszają istotne tematy. Nie będzie więc brakować skłaniających do przemyśleń momentów. Tego rodzaju lektury zawsze poszerzają horyzonty myślowe oraz wzbogacają wnętrze. Emocji nie będzie brakować. Większość z omawianych zagadnień dotyczy bowiem problematyki egzystencjalnej. Fabuła tych wartościowych książek inspirowana jest prawdziwym życiem.

Zainteresowani tematem zaburzeń depresyjnych

Wartościowa książka dla dorosłych to „Życie pozapsychotropowe”. Powinny po nią sięgnąć osoby zmagające się z depresją, ich rodziny i bliscy oraz wszyscy zainteresowani tematem zaburzeń depresyjnych. To problem, który dotyczy coraz więcej osób. Niestety, nie znając specyfiki depresji, można bardziej zaszkodzić, niż pomóc choremu. Zrozumiemy to dzięki tej książce. Większość z opisanych sytuacji naprawdę się wydarzyła. Głównym bohaterem jest 30-letni Karol. Od dłuższego czasu zmaga się on z problemami psychicznymi. Fatalne samopoczucie, będące wynikiem głębokiej depresji skłoniło go do poszukiwania sposobów łagodzenia negatywnych odczuć. W krytycznym momencie sięgnął nawet po narkotyki. Jego partnerka nie była w stanie udzielić mu właściwego wsparcia. To ona, nieświadoma zagrożenia, skłoniła go, by odstawił leki. Walczący z depresją Karol, po próbie samobójczej spisał swoje przemyślenia i odczucia, których fragmenty będziemy odczytać. Dzięki temu lepiej zrozumiemy, co czuje osoba zmagająca się z tą chorobą. Dowiemy się też, jak funkcjonują szpitale psychiatryczne w Polsce. Karol spisał swoje doświadczenia z hospitalizacji. W tym pełnym bólu i marzeń o powrocie do zdrowia miejscu jest wielu pełnych wiary i nadziei ludzi.

Czytaj dalej

Adopcja chorego dziecka

Niezwykle wartościowa książka dla dorosłych, o której nie można nie wspomnieć to „Łóżeczko, z którego wyjęłam miłość. Adopcja chorego dziecka zmieniła nasze życie”. Po tę pozycję powinny sięgnąć przede wszystkim osoby chcące prowadzić rodzinę zastępczą lub adopcyjną. Autorka, Magdalena Madeja, swego czasu, pokonując szereg trudności, wraz z rodziną adoptowała niepełnosprawnego Alana. Była to trudna decyzja. Towarzyszyło jej wiele wątpliwości oraz obaw. Ostatecznie zwyciężyła jednak miłość. Na chwilę obecną Alanek, jako pełnoprawny członek rodziny, wspaniale się rozwija. Niniejsza pozycja zawiera wszystkie najważniejsze informacje na temat procesu adopcji i rodzicielstwa zastępczego. Autorka dzieli się z czytelnikami swoją wiedzą i doświadczeniem. Wie bowiem. że otoczenie należytą opieką chorego dziecka to prawdziwe wyzwanie. Naturalnym procesem jest szereg pojawiających się wątpliwości. Ich wielokrotne przeanalizowanie pozwala jednak na podjęcie przemyślanej decyzji. Zrozumiemy, że adopcja chorego dziecka może nadać sens życiu. Uśmiech dziecka wynagradza wszelkie komplikacje.

Czytaj dalej

Fakty dotyczące początków Ziemi

Giganci i upadłe anioły. Zakazane fakty”. Wydanie II poprawione to uzupełniona i poszerzona publikacja prezentująca informacje mogące zmienić sposób postrzegania świata. W trakcie lektury zapoznamy się z danymi odnoszącymi się do zamierzchłej przeszłości. Znacząco będą one różnić się od oficjalnie podawanych treści. Okazuje się, że nie bez przyczyny wiele treści nie trafia do opinii publicznej. Dlaczego? Na to pytanie odpowiada ta publikacja. Poznamy fakty podważające oficjalnie przekazywane treść dotyczące początków Ziemi. Wiele źródeł, w tym dostępne dla wszystkich podręczniki wskazują, na znaczenie cywilizacji Sumerów. Błędne jest jednak twierdzenie, że była ona pierwszą. Istnieją dowody, że przed Mezopotamią istniała cywilizacja Gigantów. Olbrzymie szkielety znajdowano w wielu miejscach. Autor, jako doświadczony badacz Biblii skoncentrowany na protestanckim nurcie chrześcijaństwa, zgłębił najważniejsze dokumenty pozostawione przez naszych praprzodków. Bez względu na miejsce zamieszkania, przyjęte wierzenia i tworzoną kulturę, zawsze wspominają oni o obdarzonych nieprawdopodobnym i zdolnościami potomkach ludzi i aniołów. To od nich ma pochodzić wiedza, którą dysponowały największe, niepoznane w pełni cywilizacje. Pora się o tym przekonać.

Czytaj dalej

Skrywane sekrety mogą odmienić wiele w naszym życiu

Taniec z motylami” to powieść, która dowodzi, że pewnego dnia skrywane tajemnice mogą odmienić w naszym życiu wszystko. Każdy z nas ma swoje większe i mniejsze sekrety. Jesteśmy przekonani, że nigdy nie wypłyną one na światło dzienne. Przewrotny los może jednak bardzo nas zaskoczyć. Przekonuje o tym historia Zuzanny. Ta młoda inteligentna kobieta od wielu lat mierzy się ze swoją przeszłością. W międzyczasie niezamierzenie odkrywa tajemnice swojej matki. Rodzinna tajemnica odmieni życie Zuzanny i wielu przypadkowych osób. Spotkanie jednej osoby, w konkretnym miejscu i o odpowiedniej porze, wywróci wszystko do góry nogami. Ta nieplanowana sytuacja przyniesie ze sobą szereg konsekwencji. Może jednak tak właśnie miało być? O tym przekonamy się w trakcie lektury. Jest to piękna poruszająca opowieść o tym, co w życiu najważniejsze. Wraz z bohaterami odbędziemy emocjonującą podróż szlakiem ludzkich tęsknot, pragnień i marzeń. Przekonamy się, jak wielką siłę ma przebaczenie, oraz jak wielki lęk potrafi budzić tęsknota.

Czytaj dalej

Najciemniejsze strony ludzkiego umysłu

Za moje krzywdy” to kolejna wartościowa książka dla dorosłych. Głównym motywem tej powieści pozostaje pragnienie zemsty za krzywdy doznane w przeszłości. Poznamy najciemniejsze strony ludzkiego umysłu. Nieukojony żal i poczucie krzywdy potrafi wyzwolić przerażające instynkty. Fabuła przeniesie nas na polskie Wybrzeże. Od pewnego czasu na terenie tym grasuje nieobliczalny morderca. Podjęte przez policję śledztwo szybko wykaże, że z jego rąk śmierć ponoszą seksualni dewianci. Dla rodzin denatów wiadomość, do czego za życia posuwali się ich bliscy, będzie szokiem. Wysunie się podejrzenie, że ktoś na własną rękę wyrównuje rachunki. Ofiara stała się oprawcą. Dochodzi do dantejskich scen, więc sprawa musi zostać jak najszybciej wyjaśniona. Psycholog policyjna Bożena Kalinowska będzie wspierać śledczych. Udział w sprawie postawi na jej drodze wielu dawnych znajomych. Między nimi znajdzie się mężczyzna, który wiele zmieni w jej życiu. Na tle makabrycznych zdarzeń narodzi się miłość. Bożena, która od lat jest singielką, nareszcie pozwoli, by ktoś zawładnął jej sercem. Kiełkujące uczucie nie może jednak przeszkodzić w schwytaniu oprawcy. ’

Czytaj dalej

Miłość w „mieście aniołów”

Angelika przeżyła cudowny miesiąc w Los Angeles, gdzie poznała mężczyzna, o jakim do tej pory mogła tylko marzyć. Ale po dniach pełnych szczęścia i miłosnych uniesień przyszedł czas wracać do Polski, gdzie czekała na nią wspólniczka i klientki salonu kosmetycznego. Przed wyjazdem Jack zapewnił kobietę, że jest miłością jego życia i nigdy o niej nie zapomni oraz przyrzekł, że wkrótce się zobaczą. Czas jednak płynął, a Angelice musiały wystarczyć rozmowy z ukochanym, podczas których prosi ją o cierpliwość.

W tej sytuacji jak grom z jasnego nieba spadła na nią wiadomość, że jest w ciąży. Dla kobiety było jasne, że ojcem dziecka jest Amerykanin. Mężczyzna, którego kocha jak nigdy nikogo w swoim życiu, ale jego nieobecność podważa wiarę w szczerość miłosnych deklaracji. Przyjaciółka radzi, żeby poinformowała mężczyznę, co na pewno przyspieszy jego przyjazd. Ale Angelika jest zbyt dumna, żeby dopuścić do sytuacji, w której ukochany mężczyzna zdecyduje się związać z nią tylko z powodu dziecka…

Czytaj dalej

Wszystkie wspomniane pozycje to wartościowe książki dla dorosłych. Każda z nich porusza istotne tematy, poszerza horyzonty myślowe i skłania do wartościowych refleksji. Te książki warto przeczytać, bo na pewno wniosą coś ważnego do naszego życia.

POZNAJ NASZE NOWOŚCI KSIĄŻKOWE

https://www.psychoskok.pl/ksiegarnia-wyroznione/nowosci/