Wartościowa książka dla mężczyzny - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościWartościowa książka dla mężczyzny

Wartościowa książka dla mężczyzny

5 czerwca 2019 / Agnieszka
Wielu panów lubi czytać, skłaniające do refleksji pozycje. Dla tej grupy czas spędzony z lekturą powinien poszerzać horyzonty myślowe. Wartościowa książka dla mężczyzny jest w stanie spełnić te oczekiwania.

Choć często powtarza się, że panowie w porównaniu do pań mało czytają, wielu mężczyzn naprawdę sięga po książki. Na organizowanych cyklicznie imprezach czytelniczych, nie brakuje przedstawicieli tej grupy. Są oni zainteresowani nowościami wydawniczymi, docenioną na nowo klasyką, czy bestsellerami. Panowie pragną być na bieżąco i móc dobierać dla siebie najciekawsze pozycje. Duża ilość mężczyzn poszukuję mądrych, ambitnych książek. Takich, które uczynią czas spędzony na czytaniu, wartościowym relaksem. To godne naśladowania podejście, bo dzięki niemu obcowanie z książkami naprawdę staje się prozdrowotną aktywnością.

Najlepsze książki dla mężczyzn – www.psychoskok.pl/aktualnosci/najlepsze-ksiazki-dla-mezczyzn-wydawnictwa-psychoskok/

 

Wartościowa książka dla mężczyzny to pozycja, która skłania do głębszych refleksji. Spędzony z nią czas gwarantuje chwile pełne zadumy i wartościowych przemyśleń. O tak wyjątkowej pozycji bardzo długo nie da się zapomnieć. Jest ona źródłem wewnętrznych inspiracji, a nawet zaczątkiem zupełnie nowych zainteresowań i pasji. Jedna naprawdę dobra książka potrafi bowiem zachęcać do czytania kolejnych.

Poznajmy więc kilka wartościowych książek dla wymagających mężczyzn. To książki, które intrygują zarówno tematyką, jak i sposobem prezentacji fabuły. Z całą pewnością żaden pan, który chciałby przeczytać ambitną książkę, nie zawiedzie się, sięgając po którąkolwiek z tych lektur.

Książki dla mężczyzn w każdym wieku – zobacz!

Powieść podkreślająca znaczenie przeszłości kształtującej teraźniejszość i przyszłość

Wartościowa książka, po którą powinien sięgnąć każdy mężczyzna nosi tytuł „Rozplatając warkocz papuszy”. Jest to powieść podkreślająca znaczenie przeszłości kształtującej teraźniejszość i przyszłość. Emocjonujących, a zarazem skłaniających do refleksji momentów nie będzie brakować, ponieważ pozycja ta zalicza się do gatunku psychologiczno-sensacyjnego. Ponadto historia głównego bohatera spowita jest aurą tajemniczości. Pełna zaskoczeń akcja rozpocznie się i zakończy w hospicjum. Zabieg ten połączony z klamrowym układem treści pozwolił doskonale zobrazować krąg życia. Bohater doświadczy niezwykłego zbiegu okoliczności, który w jego życiu zapoczątkuje odnaleziona w dzieciństwie cygańska pacynka. Większość zajść nie będzie miała znaczenia, ale niektóre wydadzą mu się wręcz magiczne. W razie trudności, odwagi zawsze dodawać będzie mu wiara. Zawierzenie Bogu, ułatwi bohaterowi odbycie podróży w głąb siebie. Ta duchowa wędrówka pozwoli mu poznać własne przeznaczenie. Mężczyźni na pewno docenią, że w książce tej podkreślono znaczenie ponadczasowych wartości, które zestawione zostały z okrutnym czasem wojny.

„Regresja pozwala uporządkować życie, w które wdarło się zamieszanie i chaos, spowodowane jakąś trudną do zaakceptowania historią dzieciństwa pomijaną przez świadomość”. – „Rozplatając warkocz Papuszy”, Leszek Mieszczak

Czytaj dalej

Książka, którą docenią mężczyźni to post apokaliptyczna powieść „Łowca”.

Stawia ona fundamentalne pytanie. Do czego zdolny jest człowiek walczący o przetrwanie? Fabuła pozwoli nam wyruszyć do niedalekiej przyszłości. Najczarniejsze przewidywania klimatologów doczekały się spełnienia, więc Ziemia powoli umiera. Erupcja o niespotykanej wcześniej sile wyrzuciła w powietrze toksyczne wyziewy. Niebo zasnute grubą warstwą popiołu blokuje promienie słoneczne, dlatego trwa wulkaniczna zima. Fauna i flora stopniowo ginie. Oznacza to, że za moment zabraknie jedzenia. Garstka ocalałych z katastrofy zamieszkująca jedyny zdatny do egzystencji skrawek ziemi położony wysoko w górach, ma coraz mniejsze szanse na przeżycie. Pośród nich jest niegdysiejszy profesor wraz z rodziną. Nazwano go łowcą, bo do jego zadań należy zdobywanie pożywienia. Prowizoryczna wioska ma zagwarantować mu oraz pozostałym, bezpieczeństwo. Czy są jednak gotowi na atak obcych ? Spowita lodem i śniegiem przestrzeń skrywa wiele ludzkich bestii. Dojdzie więc do dantejskich scen.

„Oprócz strachu czuł respekt i miał fatalne przeczucie, że los stawia przed nim zadanie, któremu nie podoła”. – „Łowca”, Marek Zatwarnicki

Czytaj dalej

Mężczyźni lubią czytać książki inspirowane ważnymi dokumentami.

To dlatego na ich uwagę Zasługują „Bezgłośni”. Na rzecz tej pozycji wykorzystano także zwierzenia Świadków Historii. Jest to bowiem spisana w formie listu opowieść o dramacie ofiar Holokaustu. W trakcie lektury poznawać będziemy zwierzenia nadawcy owej korespondencji. Jest nim Żyd polskiego pochodzenia. Pisze on do swojej matki, licząc, że kiedyś przeczyta jego słowa. Wówczas będzie wiedziała, co działo się z nim od momentu opuszczenia domu. Są to opisy dramatyczne. Dowiemy się z nich między innymi, że Jeszua dla bezpieczeństwa swojego i bliskich zmienił imię na Józef. Ten sam powód nakłonił go do przyjęcia chrztu. Zdarzało mu się również dopuszczać niegodnych czynów i pomieszkiwać w nietypowych miejscach. Jednym z nich była szpara pod podłogą. Tłumiony oddech, strach przed oprawcą, zimno oraz przejmujący głód to elementy, które najwyraźniej zapamiętał. Zwierzenia Józefa są bezcennym świadectwem czasu II wojny światowej. Momentu wręcz apokaliptycznego, który nakazuje zastanowić się nad istotą człowieczeństwa.

„Boję się śmierci, tak bardzo boję się śmierci, ale życia, niestety też się boję. Najgorsza jest ta niepewność jutra”. – „ Bezgłośni”, Eliza Segiet

Czytaj dalej

Wartościowa książka dla wymagającego mężczyzny to na pewno „Niewolnicy III Rzeszy z literą „P” 

Polacy na robotach przymusowych w latach 1939-1945”. Przedstawione informacje rzucają pełniejsze światło na wojnę oraz tragedie, jakie w ówczesnym czasie przeżyło tysiące osób. Nie pominięto katorżniczej, niewolniczej pracy, dramatu obozów koncentracyjnych, zbiorowych mordów i masowych mogił. Należytą uwagę przywiązano także do tematyki zadośćuczynienia ofiarą, odszkodowań, czy zadbania o niszczejące, nieoznaczone właściwie groby. Wiele zajść nie zostało objętych należytą pamięcią, zbyt wiele osób zostało zapomnianych, nadal tylko ułamek poszkodowanych doczekał się, choć częściowego wyrównania doświadczonych szkód. Warto zaznaczyć, że znacząca ilość opisanych historii została opublikowana po raz pierwszy.

Czytaj dalej

„Historie kryminalne wiek XIX” kolejna książka, którą docenią wymagający mężczyźni

Jest to emocjonująca literatura faktu, która uświadomi nam, że okrutne zbrodnie od zawsze towarzyszą ludzkości. Zło podobnie jak dobro wydaje się naturalną częścią naszego świata. Wiele osób podtrzymuje jednak niesłusznie przekonanie, że dawniej było bezpieczniej. Ta książka dowodzi jednak, że było równie niebezpiecznie, co obecnie. Analizy kronik sądowych, zeznań  przestępców i świadków, pozwoliły na wybranie spraw, które zasługują na szczególną uwagę. Celowo w grupie tej znalazło się wiele występków o niskiej szkodliwości społecznej, afer korupcyjnych, sąsiedzkich nieporozumień, ale również krwawych mordów.

Czytaj dalej

„Historie kryminalne i obyczajowe wiek XIX. Część II” to druga część pozycji, która szybko zyskała zainteresowanie

Ponownie skoncentrowano się na wyszukaniu najbardziej intrygujących zbrodni. Przerazi nas, że nawet szanowani obywatele są zdolni do ohydnych czynów. Wzruszy zagłodzona rodzina, którą na głodową śmierć, skazała ludzka obojętność. Rozbawi natomiast stosunek pewnego hrabiego do sługi. Emocji i wzruszeń na pewno nie będzie brakować. Za atut pozycji należy uznać ilustracje, które dopełniają treść.

Ponieważ panowie lubią także poznawać nowe tereny i mierzyć się z napotkanymi na nich trudnościami, warto polecić im dobry reportaż. Ten gatunek zawsze gwarantuje masę wrażeń.

Czytaj dalej

Wartościowa książka, jaką doceni każdy mężczyzna to „Moja dzika Syberia”

W trakcie lektury możliwe staje się poznanie trudów wyprawy transsyberyjską koleją, której trasa mierzy prawie 9000 km z Moskwy, aż do Władywostoku. Podróż trwa naprawdę długo. Pasażerowie to bardzo charakterystyczne osoby zamieszkujące wyjątkowe miejsca. Poznanie ich pozwala ujrzeć zachód z nieco innej strony. Na dziesiątkach stacji toczy się bowiem nieznany nam życie. Będziemy zdumieni, jak wiele oferuje podobna eskapada. Poznamy historie, które skłonią nas do refleksji. Autorka, która przebyła tę podróż, nie zapomniała oczywiście, by ujawnić własne odczucia. Będziemy mogli także poznać informacje techniczne, bo może kiedyś odważymy się na podobną przygodę.

Czytaj dalej

W życiu każdego mężczyzny nadchodzi także czas na refleksje. Mijające bezpowrotnie chwile nakazują na moment zatrzymać się w biegu życia i pomyśleć nad jego sensem.

Wartościowa, wspomnieniowa książka to „Piła mojego dzieciństwa i młodości. Wspomnienia”

Autor, jako niezwykle doświadczona życiowo osoba postanowił powrócić do przeszłości, by zebrać najważniejsze doświadczenia i ocalić je przed zapomnieniem. Niepodważalny atut pozycji to bardzo obrazowe zaprezentowanie miasta, Piły. Będziemy mogli poznawać miejsca, które dziś już nie istnieją. Zestawimy je z opisem obecnego wyglądu miejscowości. Czas mija nieubłaganie, ale każda zmiana zdaje się mieć jakiś sens. Tę książkę z pewnością docenią wszyscy, którzy chcą poczuć dawny klimat malowniczej Piły. Poznając życie autora, jednocześnie będziemy przymierzać to wspaniałe miasto. Najpewniej po skończeniu lektury wiele osób zastanowi się, jak wiele uległ zmianie  w ich najbliższym otoczeniu.

Czytaj dalej

Wartościowa książka dla wymagającego, dojrzałego mężczyzny to na pewno „Teologia w przyszłości”

Pozycja ta w nietypowy sposób odnosi się do tematyki duchowości i wiary. Nawet praktykujący katolicy wielokrotnie mają wątpliwości, czy ich postawa i rozumienie religii jest właściwe. Jeszcze większy problemy, jeśli chodzi o postrzeganie wiary, mają młodzi ludzie. Ilość bezustannie stawianych przez nich pytań wielokrotnie nie znajduje odpowiedzi. Dzięki tej pozycji wiele kwestii stanie się oczywistych dla obu grup. Autor, na temat przyszłości wiary, która jest przecież istotną częścią kultury, wypowiada się poprzez rozmowę z wnukiem. Młodzieńczy punkt widzenia ściera się z dojrzałością głębokich myśli. W efekcie pojawiają się warte do zapamiętania wnioski.

Czytaj dalej

Zaprezentowane pozycje to wartościowe książki dla mężczyzn. Każda z nich jest godna polecenia i zasługuje na uwagę. Na pewno staną się one inspiracją i zaczątkiem wielu przemyśleń.