Ucz się bez wychodzenia z domu - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościUcz się bez wychodzenia z domu

Ucz się bez wychodzenia z domu

16 kwietnia 2020 / Agnieszka

Konieczność przebywania w domowych pieleszach warto mądrze wykorzystać. Niech będzie to kształcący i pogłębiający wiedzę czas. Ucz się bez wychodzenia z domu, utrwalaj już posiadane wiadomości i zdobywaj całkiem nowe.

 

Pandemia koronawirusa sprawiła, że przebywanie w domu jest koniecznością. Ta przymusowa izolacja pozostaje najlepszą formą ochrony przed zarażeniem. Niecodzienność tej sytuacji wpływa na nasze samopoczucie. Niepokój o zdrowie własne i najbliższych oraz brak możliwości rozplanowania czasu wolnego w dowolny sposób, nasila negatywne odczucia. Pomimo wszystko należy racjonalnie podejść do zaistniałych okoliczności. Sprawmy, by przebywanie w miejscu zamieszkania niosło ze sobą wymierne korzyści. Aby poprawić sobie samopoczucie, wykorzystujmy najlepsze sposoby na nudę. Niech będzie to kształcący i pogłębiający naszą wiedzę czas. Dzięki temu zadbamy o kondycję umysłu i spokój ducha.

Ucz się bez wychodzenia z domu. To bezstresowa, atrakcyjna forma nauki

Samodzielnie rozplanuj tok zajęć. Tylko Ty decydujesz, w jakich godzinach nabywanie kolejnych informacji nie sprawi Ci trudności. Utrwalaj już posiadane wiadomości i zdobywaj całkiem nowe. Dzięki temu z pewnością z czasem wykorzystasz je w dowolny sposób. Dzieci i młodzież skorzystają z nich w toku nauki szkolnej, czy podczas zajęć dodatkowych. Osoby dorosłe podniosą natomiast swoje kompetencje i może skłonią, by w odpowiednim czasie rozpocząć atrakcyjne kursy.

Ucz się do matury bez wychodzenia z domu. To doskonałe rozwiązanie dla maturzystów chcących opanować i utrwalić treści umożliwiające zdanie egzaminu dojrzałości. Skorzystaj z pomocy, jaką są gotowe wypracowania oraz opracowania lektur. Powtórz materiał przygotowujący do matury z języka polskiego. Kilkadziesiąt pozycji prezentuje najważniejsze zagadnienia, terminy, wątki, motywy, czy nurty, to doskonałe wsparcie dydaktyczne. Ujęto w nich szczegółowe analizy utworów poetyckich i prozatorskich omawianych w szkole średniej. Gotowe wypracowania, omówienie biografii i twórczości poszczególnych autorów oraz gotowe prezentacje maturalne pozwalają opanować wszystkie niezbędne wiadomości. Dzięki temu, zdanie pisemnego oraz ustnego egzaminu maturalnego z języka polskiego nie będzie trudnością.

Nauka języka niemieckiego bez wychodzenia z domu to polecana opcja

Jak wiemy, obecnie w większości szkół podstawowych oraz średnich nauka języka niemieckiego jest obowiązkowa. Wydaje się więc koniecznością poznanie niemieckiego w stopniu, co najmniej podstawowym. Ewentualnych trudności nie musimy się obawiać. W ich pokonaniu pomoże nam kilka wartościowych książek. Czas je poznać.

Niemiecki od poziomu AO. Niemiecki? Z przyjemnością!” pozwala opanować język niemiecki w zaledwie 20 lekcji. Jest to pozycja przygotowana z myślą o tych, którzy chcą samodzielnie uczyć się w domu. Wszystkie treści zostały zrozumiale objaśnione i poparte interesującymi przykładami. Co ważne. Ebook ten jest zgodny z treściami zaprezentowanymi na popularnym kanale YouTube – Niemiecki? Z przyjemnością! Poznawane zagadnienia oraz nabywane dzięki pisemnej treści informacje można zestawić z materiałem wizualnym. Tym sposobem nauka stanie się efektywniejsza. W tej pozycji znajdziemy między innymi: przykłady zdań z wykorzystaniem zaproponowanych czasowników, przydatne wskazówki i fiszki. Gdy uznamy, że opanowaliśmy materiał w stopniu wystarczającym, zdobyte umiejętności z łatwością sprawdzimy poprzez wykonanie dołączonego do pozycji testu.

Czytaj dalej

Prosta gramatyka niemiecka została objaśniona w książce „Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne”. Korzystając z treści zaprezentowanych w tej pozycji zadowolone będą przede wszystkim osoby uczące się, ponieważ dzięki nim powtórzą, utrwalą oraz poszerzą już posiadaną wiedzę. Omawiane zagadnienia to między innymi: spójniki, czasy, zaimki oraz przymiotniki. Każdy rozdział zakończony jest ciekawymi ćwiczeniami. Ponadto poprawność wykonywanych działań sprawdzimy dzięki zapoznaniu się z załączonymi w książce rozwiązaniami przedstawionymi w kilku możliwych wariantach. Książkę przygotowała doświadczona nauczycielka języka niemieckiego. Wszystkie informacje pozyskiwać będziemy więc z rzetelnego źródła. Bez względu na to, na jakim etapie nauki języka niemieckiego jesteśmy, gramatyka nie będzie już problemem.

Czytaj dalej

Chill die Basis. Podstawy języka niemieckiego dla młodzieży” to pozycja dedykowana uczącym się nastolatkom. Przydatne zwroty oraz podstawowe słownictwo zostało zaprezentowane w ciekawy, łatwy do zrozumienia i zapamiętania sposób. Wyjaśnione zostały także najważniejsze zagadnienia z niemieckiej gramatyki. Jak wiadomo, jest to bowiem obszar przysparzający uczącym się najwięcej trudności. Łatwa do zrozumienia treść ujęta jest w 12 rozdziałach. Omówione i poparte przykładami zostały tematy pojawiające się w szkołach. Między nimi znalazły się takie wypowiedzi jak: mój dom, moja szkoła, mój dzień, moja rodzina, czy moje hobby. Tym samym odrabianie prac domowych nie będzie już problemem. Wsparciem, które z pewnością wykorzysta każdy młody człowiek, okażą się umieszczone w książce wskazówki oraz ćwiczenia.

Czytaj dalej

Niemiecki dla dzieci bez wychodzenia z domu oferuje natomiast piękna bajka o przyjaźni „Mitek” oraz „Mitek część II”. Jest to opowieść z morałem, dzięki której Mali czytelnicy poznają Kacperka. Zaprzyjaźni się on ze ślimakiem o imieniu Mitek. Tych dwoje przeżyje wspólnie wiele przygód. Lubiący fantazjować Kacper wspaniale będzie bawił się z maleńkim zwierzęcym kolegą. Kiedy Mitek, zachwycony pięknem przyrody zechce zamieszkać nad jeziorem, będzie musiał jednak pozwolić przyjacielowi rozpocząć nowe życie. Czy w ten sposób zakończy się Ich przyjaźń? „Mitek część II” to mądra kontynuacja tej dwujęzycznej historii. Przyjemność płynąca z czytania będzie łączyć się z nauką języka niemieckiego. Poznawanie nowych treści i zwrotów uatrakcyjniać będą piękne ilustracje.

Nauka języka angielskiego bez wychodzenia z domu to bardzo przydatna opcja

Obecnie znajomość tego języka wymagana jest bowiem praktycznie wszędzie. Najlepsze książki do samodzielnej nauki języka angielskiego koniecznie należy więc poznać.

Przystępna gramatyka angielska z ćwiczeniami” pozwala uzyskać szybkie efekty nauki. Książka wyczerpująco tłumaczy najważniejsze zagadnienia. Omówione zostały angielskie czasy i czasowniki. Scharakteryzowane są także wszystkie rodzaje istniejących zdań podrzędnych z podaniem przykładów na możliwe zastosowanie ich równoważników zawierających formy nieosobowe. Jest to idealny podręcznik do nauki angielskiego. Należyta uwaga została przywiązana także do zasad angielskiej gramatyki, w tym do właściwego stosowania nieosobowych form czasowników nadających wypowiedziom zwięzłą formę. Przyswojenie omówionych zagadnień pozwala na opanowanie języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodne ustne i pisemne porozumiewanie się w tym języku.

Czytaj dalej

The green roses” to anglojęzyczna wersja pięknej bajki „Zielone róże”. Opowiada ona historię Anny. Wraz z córką i mężem żyje ona w niezwykłym kraju. Niestety, rodacy i najbliżsi nie potrafią docenić jej wyjątkowej natury. Los Anny odmieni się w momencie, gdy sama królowa wyznacz jej nietypowe zadanie. Nie będzie ono jednak łatwe. Zapoznanie z polską, a następnie anglojęzyczną wersją tej książki pozwala utrwalić i i usprawnić posługiwanie się językiem angielskim. Ta pozycja posiada jeszcze jedną zaletę. Opowieść staje się bowiem tłem do baletu. Ilustracje figur tanecznych zachęcają do tańca lub wcielenia się w rolę choreografa.

Czytaj dalej

Nauka języka angielskiego bez wychodzenia z domu oferuję młodszym i starszym dzieciom seria „Książka o mnie. Book About me”. Cykl obejmuje trzy pozycje, które stopniowo będą uczyć malca rozumienia i posługiwania się językiem angielskim. W celu uatrakcyjnienia procesu nabywania nowych wiadomości nauka została połączona z zabawą. Dziecko stosując zgodnie ze wskazówkami poznawane anglojęzyczne zwroty, będzie mogło przygotować książkę o sobie. Wykonywanie ilustracji, kolorowanie oraz podpisywanie wykonanych prac to główne zadania, z jakimi przyjdzie zmierzyć się malcom. Po opanowaniu partii materiału zgromadzonego w danej pozycji należy sięgnąć po kolejną część. Dzięki temu utrwalone i poszerzone zostaną nabyte umiejętności.

Książka o mnie. Book about me

 

Przyroda. Wybrane zagadnienia” to pozycja edukacyjno-naukowa, po którą powinny sięgnąć osoby w każdym wieku. Otaczający nas świat na nowo nas zachwyci. Zapoznamy się z interesującym materiałem obejmującym podstawowe wiadomości na temat wszechświata, życia na ziemi, czy znaczenia ochrony przyrody. Pozycja obejmuje również treści dotyczące cech i funkcji wybranych organizmów fauny i flory. Poznamy sposoby przystosowywania się do życia w skrajnych warunkach. Omówiono bowiem istniejące i przewidywane dla zdrowia i życia zagrożenia. Należy wspomnieć, że materiał zebrany w pozycji oparty jest na aktualnej wiedzy przedmiotowej.

Czytaj dalej

Ucz się bez wychodzenia z domu. Pogłębiaj swoją wiedzę. Zdobywaj nowe wiadomości. Poznawaj mądre ciekawostki. Nawet przymusowy pobyt w miejscu zamieszkania dzięki książkom może być przyjemny i kształcący.