„Trylogia ciszy” Alicji Masłowskiej – Burnos - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualności„Trylogia ciszy” Alicji Masłowskiej – Burnos

„Trylogia ciszy” Alicji Masłowskiej – Burnos

29 maja 2017 / Agata Jankowiak
„Trylogia ciszy” to jedna z najlepszych pozycji, jakie ukazały się na rynku książki w ostatnich latach. Niebawem premiera długo wyczekiwanej przez Czytelników, ostatniej części trylogii.

Alicja Masłowska – Burnos przyznała, że stopniowo dojrzewała do decyzji o rozpoczęciu przygody z pisaniem. Autorka postawiła przed sobą ambitny cel – oddać w ręce Czytelników poruszającą „Trylogie ciszy”.

Jak wspomniała autorka:

„O napisaniu powieści ,,Nie wchodź w moją cisze” nieśmiało myślałam na kilka miesięcy przed rozpoczęciem pisania. Następnie stworzyłam precyzyjny plan zdarzeń, którego niezmiennie trzymałam się do samego końca powieści. Pisarska ścieżka nie była moim marzeniem. Na co dzień jestem raczej osobą bardzo mocno stąpającą po ziemi. Kiedy już odważyłam się sama przed sobą przyznać, że chcę pisać nie mogłam przestać myśleć o pisaniu, budziłam się o trzeciej nad ranem i pisałam. Myślę, że pisanie w moim przypadku nie było procesem oczywistym, dorastałam do niego.”

Pierwsza część Trylogii ciszy – „Nie wchodź w moją ciszę”

Debiutancka książka autorki to pierwsza cześć Trylogii ciszy – ,,Nie wchodź w moją ciszę”, która na długo przed premierą znalazła się na liście portalu edutoria.pl – 13 świetnie zapowiadających się książkowych premier 2016 roku. Ten psychologiczno-erotyczny dramat z elementem kryminału, zyskał pozytywne opinie Czytelników, którzy docenili wciągającą od pierwszych stron fabułę.

Główna bohaterka książki to Maja Karewicz – obdarzona nieprzeciętną urodą i inteligencją przedstawicielka młodego pokolenia, która zmaga się z pracoholizmem i perfekcjonizmem. Pewnego dnia na drodze Mai niespodziewanie zjawia się przystojny, charyzmatyczny Adam Starski, który zmieni jej dotychczasowe życie. Parę połączy namiętny, choć trudny romans.

Niepodważalnym atutem powieści jest bardzo współczesna i spójna narracja, która   niejednokrotnie nas zachwyci, wywoła silne emocje, a nawet „skaleczy” w momentach mówiącym o przejmującej stracie, jaką stanowi tytułowa cisza głównej bohaterki…

Jak przyznała Alicja Masłowska – Burnos:

,,Nie wchodź w moją cisze” faktycznie dotyka czytelnika, dogłębnie. Polecam ją za jej niejednoznaczność, za przesłanie jakie za sobą niesie. Za silne prawdziwe emocje, których niejednokrotnie czytelnik doświadczy.”

Druga część Trylogii ciszy – „Odprowadzam ciszę”

Jak łatwo się domyśleć „Odprowadzam ciszę” to kontynuacja powieści „Nie wchodź w moją ciszę”, dzięki której poznamy dalsze losy Mai i Adama. Uczucie, które połączyło parę przybiera na sile, ale nieubłagany los znów zamierza wystawić kochanków na próbę.

„Odprowadzam ciszę” to trzymający w napięciu thriller psychologiczno-erotyczny, dlatego nim dowiemy się, czy Maja i Adam zdołają wytrać razem, przeżyjemy wiele silnych emocji. Książkę możemy potraktować jako opowieść o człowieku, którego z największych opresji może uratować jedynie prawdziwa miłość.

Autorka ponownie świetnie buduje napięcie, wyraźnie nakreśla wątek kryminalny, komponuje spójną narrację i opisuje niejednoznaczność głównych bohaterów. W tle powieści wyraźnie zarysowuje się postać chorobliwie mściwego Alberta Lenkiewicza, wspieranego przez swych nieobliczalnych pracowników.

Trzecia część Trylogii ciszy – „Osobliwość ciszy”

Historia Mai i Adama magnetyzuje. Pragnąc przekonać się jak potoczą się losy kochanków musimy sięgnąć po „Osobliwość ciszy” – to ostatnia, długo wyczekiwana część Trylogii ciszy.

Premiera książki będzie miała miejsce dnia 10/07/2017 roku

Alicja Masłowska-Burnos znów wkracza na terytorium thrillera-psychologicznego. Fabuła łączy w spójną całość przeszłość i teraźniejszość sprawiając, że opowieść nabiera nowego, pełnego wymiaru.

Poznamy kilkunastoletnią Majkę, która zmaga się z piętnem rodzinnej tragedii, by już za moment przyglądać się jej poczynaniom w dorosłym życiu. które wiodła w Opolu. Ponownie ujrzymy także postać Lenkiewicza, który napędza machinę korupcji i skomplikowanych układów. Dzięki temu wszystkie elementy układanki zaczną w przerażający sposób do siebie pasować. Nagle rozumiemy także znaczenie słów Érica-Emmanuela Schmitta –„Przeszłość nie jest krainą, którą tak łatwo opuścić”, które rozpoczynają powieść. Okazuje się bowiem, że piętno przeszłości rzuca wyraźny cień na teraźniejszość.

Czy miłość ponownie zwycięży?

Uczucie jakie połączyło Maję i Adama znów zostanie wystawione na próbę. Parze grozi niewyobrażalne niebezpieczeństwo. Czy i tym razem okaże się, że miłość może przetrwać wszystko? Tego dowiemy się sięgając po „Osobliwość ciszy”.