Top 7 książek na święta - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościTop 7 książek na święta

Top 7 książek na święta

18 grudnia 2019 / Agnieszka

Zimą zwykliśmy narzekać na nudę, chandrę,  brak chęci do działania i złe samopoczucie. Nie musi jednak tak być. Top 7 książek na świąteczne wieczory to pomysł na przyjemny relaks.

 

Zima z książką – sprawdź naszą ofertę

Brak słońca sprawia, że zimowe dni wydają się niezwykle krótkie, a wieczory długie. Niesprzyjająca aura skłania, by zaszyć się w domu, ale nadmiar wolnego czasu wielokrotnie oznacza nudę. Chandra, apatia i ogólne zniechęcenie to zimowe bolączki, na które narzekamy najczęściej. Nie musi jednak tak być. Zimą warto czytać książki. To doskonała pora roku, by nadrobić czytelnicze braki. Dzięki temu, zapominając o troskach, przyjemnie spędzimy wiele chwil.

Top 7 książek na święta to lektury, które dostarczą nam wielu emocji.  Z nimi nie zabraknie nam ekscytujących wrażeń. Są to polecane książki z najpopularniejszych gatunków literackich. Przeżyjemy więc silne wzruszenia, rozpalające zmysły chwile, masę przygód, a na dokładkę zdobędziemy sporo refleksyjnych wiadomości.

Poznajemy więc książki na świąteczne wieczory. Jest to 7 wyjątkowych lektur. Powinni po nie sięgnąć wszyscy, którzy chcą przekonać się, jak przyjemny może być zimowy relaks z książką.

Książka na świąteczny wieczór to poruszająca historia, przedstawiająca walkę pomiędzy namiętnością i zdrowym rozsądkiem.

W książce nie zabraknie wzruszeń i przemyśleń. MĘŻCZYZNA BEZ TWARZY to powieść opowiadająca o kobiecie, która na pewnym etapie swojego poukładanego życia wikła się w podsyconą namiętnościami sms-ową znajomość. Korespondencja z nieznajomym staje się tak ekscytująca i soczysta, że kobieta mimo licznych rozterek własnego sumienia nie potrafi z niej zrezygnować. Ta powieść opowiada o skomplikowanej relacji damsko męskiej próbie zatrzymania czegoś teoretycznie zakazanego. Czy możliwe jest żeby dwoje ludzi pomiędzy, którymi rodzi się olbrzymia wzajemna fascynacja zostali tylko przyjaciółmi? Czy możliwe jest by bliskość między ludźmi narodziła się tylko i wyłącznie przez sms-ową znajomość? Kim dla Agaty okaże się mężczyzna bez twarzy? Co jeśli serca dwojga obcych sobie ludzi nagle staną się sobie niewyobrażalnie bliskie. Przedstawiona przez autorkę powieść toczy się na dwóch płaszczyznach oprócz sms-owej przygody bohaterka przeżywa i czynnie uczestniczy w życiu swojego przyjaciela Krzysztofa. Dzieląc z nim wzloty i upadki bardzo chce wierzyć, że mężczyzna, z którym toczy sms-ową korespondencję również może stać się jej przyjacielem. Czy kobieta zdoła zachować równowagę swojego życia a może namiętność zwycięży?

Czytaj dalej

Doskonała książka na zimowy wieczór to również poruszająca opowieść, która rozgrywa się w cieniu tajemnic.

Co się wydarzy, gdy dziewczyna z sekretami spotka mężczyznę pełnego tajemnic?

Po odkryciu bezwzględnej natury szefa Kornelia zostaje zmuszona do ucieczki. Jej życie zamienia się w piekło, a każda chwila w walkę o przetrwanie. Szybko się okazuje, że sprawa jest poważniejsza, niż początkowo zakładała. Jedyną szansą na ocalenie zdaje się zaufanie mieszkającemu na odludziu nieznajomemu.

Alan ma jeden cel – nie pozwolić, żeby dopadła go przeszłość. Pojawienie się Neli wszystko komplikuje i ściąga na niego niebezpieczeństwo, jednak zapowiada też rozwiązanie problemów. Ostatecznie mężczyzna zapewnia dziewczynie schronienie, uciszając tym samym wyrzuty sumienia.

Wyczuwalny dystans, różnica wieku oraz ciągłe niedomówienia sprawiają, że Alan i Kornelia są do siebie sceptycznie nastawieni. Z czasem ich relacja zaczyna ulegać zmianie, a mieszkanie pod wspólnym dachem jeszcze bardziej się komplikuje, kiedy na jaw wychodzą ukryte motywacje. Nie pomaga też fakt, że oboje coraz mocniej pragną ulec budzącej się między nimi namiętności.

Gęsty las, pasja, pożądanie, fascynacja i ukryta w ciemności mroczna pokusa, która może ich uratować lub doszczętnie zniszczyć. MROCZNA POKUSA to książka po którą warto sięgnąć w długie, zimowe wieczory.

Czytaj dalej

Kolejna polecana książka na zimowy, świąteczny czas to 13-GO W PIĄTEK

Ana ulega wypadkowi-umiera. Jej dusza trafia przed Bramę Nieba. Św.Piotr każe jej wracać aby uratowała inną duszę. Bohaterka budzi się w szpitalu po 11 dniach. Ma zanik pamięci, afazję, jest połamana i zdana na pomoc innych. Spotyka ją wiele niewytłumaczalny zjawisk. Boi się, że jest Medium. Próbuje dowiedzieć się, czy to prawda czy sen. Po latach poznaje mężczyznę, któremu ratuje życie.
Opowieść oparta na faktach. Zbiór dowodów na to, że Niebo istnieje.

(…) Nagle wrota zaczęły się otwierać. Przez powiększającą się szczelinę wydobywało się światło. Lwy strzegące bramy otworzyły oczy i rozpostarły skrzydła. Wszyscy ludzie łącznie ze mną, zaczęli ustawiać się jeden za drugim. Ja ustawiłam się w rzędzie, choć nie wiedziałam dlaczego, ale czułam, że tak trzeba. Przede mną stanęła kobieta, która po chwili odwróciła się i spojrzała na mnie. Miała ciemną karnację, niebieskie oczy, a zęby tak białe, że aż bił od nich blask. Miała na sobie jasnofioletową garsonkę z haftowanym kołnierzem. Kobieta powiedziała do mnie:
– Ale będziemy mieli fajnie!
– Tak? – odpowiedziałam jej ze zdziwieniem, bo nie wiedziałam o co chodzi. Będzie jakiś festyn? Będą coś rozdawać? Mieszkańcy mojej wsi o niczym nie mówili, nie było też żadnych ogłoszeń. Co tu się dzieje? (…)

Czytaj dalej

Ciekawa książka na zimowy wieczór to postapokaliptyczna powieść ŁOWCA

Zrozumiemy, do czego zdolny jest człowiek, walczący o przetrwanie. Fabuła przeniesie nas w niedaleką przyszłość. Spełniły się przerażające klimatyczne przewidywania. Świat umiera, dusząc się wulkanicznymi wyziewami. Niebo przesłania gęsty pył, a brak słońca to pewna śmierć. Niegdysiejszy profesor wraz z grupką ocalałych stara się walczyć z siłami natury. Nazywają go Łowcą, bo do jego zadań należy znajdywanie i dostarczanie pożywienia. Niestety, najgorsza w historii świata wulkaniczna zima to pewność, że będzie jeszcze gorzej. Czy głód sprawi, że instynkt weźmie górę nad człowieczeństwem?

Czytaj dalej

Refleksyjna książka na świąteczny wieczór to niezwykle wciągająca historia, poszerzająca horyzonty myślowe i pozwalająca nieco inaczej spojrzeć na życie Polaków poza granicami kraju

Tragiczne losy rodziny w okupowanym Lwowie, a następnie repatriacja ocalonych i życie w PRL-u. Edukacja, kariera zawodowa, obraz relacji międzyludzkich w świecie komunistycznym. Nietypowe życie autora, zmiany miejsc pracy, stanowisk, wyjazdy zagraniczne, drogie samochody wyróżniające z szarej rzeczywistości. Szalona decyzja emigracji w wieku 40 lat z trójką dzieci i bez żadnego oparcia, zakończona zaskakującym lądowaniem w RPA z 500 dolarami w kieszeni. Życie od zera, praca w wojsku w czasie wojny [Namibia, Angola], jednoosobowa praktyka w głębi Czarnego Lądu z 37 klinikami i 350 pacjentami dziennie. Wreszcie założenie i prowadzenie luksusowego… pensjonatu. Tej zimy sięgnij po książkę OD LWOWA DO RPA W 80…LAT.

Czytaj dalej

Świąteczne spotkanie z poezją zapewni nam natomiast WROCŁAWSKA TANCBUDA

W pozycji zgromadzono reporterskie i metafizyczne wiersze oraz poetyckie opowiadania. Akcja większości zaprezentowanych utworów rozgrywa się na tle enigmatycznego Wrocławia. Refleksyjnych momentów z pewnością więc nie zabraknie. W tym miejscu należy wspomnieć, że tak naprawdę ”Wrocławska Tancbuda” jest trylogią, na którą składają się następujące tytuły: „Powodzianka”, „Poczekalnia W” i „Przystań nad Odrą”. Inspiracją większości utworów zebranych w tych pozycjach pozostaje twórczość Edwarda Stachury. Wspomniana została również osoba aktora Zbigniewa Cybulskiego.

Czytaj dalej

Powieść historyczno-przygodowa na święta to WIERNOŚĆ GNIEWOMIRA

W tej opowieści nie brak sensacyjnych zwrotów akcji. Waleczny jarl Oli Egilsson, który nie bez przyczyny nosi przydomek Gniewomir, przeżywa kolejne niesamowite przygody. Gniewomir tym razem przemierza słowiańskie ziemie, udaje się do władcy Bolesława, a także roztacza opiekę nad jego wnukiem – Kazimierzem, synem Mieszka i Rychezy.
W drugiej części udaje się w rodzinne strony, by tam stanąć do walki przeciw swoim krajanom, gdyż ciążą na nim zobowiązania wobec króla Knuta, który od dawna ma chrapkę na Norwegię. Sytuacja nie jest ciekawa, bo po drugiej stronie barykady znajduje się brat Gniewomira… Zatem wszystko się może zdarzyć… Należy wspomnieć, że jest to już trzeci tom pasjonującej opowieści, którą rozpoczęła „Ścieżka Gniewomira” kontynuowana na łamach książki „Wyprawa Gniewomira”.

Czytaj dalej

Zaprezentowane powyżej pozycje to najlepsze książki na święta. Z nimi z pewnością nie zabraknie nam rozgrzewających wrażeń i przyjemnych refleksyjnych momentów. Zimowymi wieczorami sięgajmy więc właśnie po nie.

Zobacz całą naszą ofertę – https://www.psychoskok.pl/ksiazki/