Top 5 – najlepsze książki fantasy, po które warto sięgnąć! - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościTop 5 – najlepsze książki fantasy, po które warto sięgnąć!

Top 5 – najlepsze książki fantasy, po które warto sięgnąć!

11 czerwca 2018 / Agata Jankowiak
Fantastyka to jeden z najchętniej czytanych gatunków literackich. Czas poznać docenione tytuły. Książki fantasy, po które warto sięgnąć. Na pewno wniosą one w nasze życie sporą szczyptę magii i niesamowitości.

Z każdym rokiem fantastyka zyskuje coraz więcej fanów. Możliwość oderwania się od przewidywalnej rzeczywistości kusi wielu. Dzięki fantastyce można przeżyć dosłownie wszystko. Autorów nie ograniczają żadne wytyczne. Wykreowany świat i bytujący w nim bohaterowie to przecież wytwory wyobraźni, które „ożywają” w trakcie czytania, by na długo pozostać w pamięci.

Fantasy to gatunek, dla poszukiwaczy nowych wrażeń. Do końca nigdy nie przewidzimy, czym zaskoczy nas fabuła. Pewne jest tylko jedno. Książki fantasy wniosą w nasze życie magię i sporą porcję nieprzewidywalności. To atuty, które trudno pominąć. Każdy czasem potrzebuje bowiem oderwać się od codziennej prozy życia.

Otwórz zmysły na świat fantasy

 

Fantastyka to zróżnicowany gatunek, dlatego każdy znajdzie, książkę, która spełni jego oczekiwania. Wyróżnia się przecież inspirowaną postępem naukowym i technologicznym fantastykę naukową. Popularnością cieszy się osnute mitologią i folklorem fantasy. Horror podobnież jak realizm magiczny nadal rozbudza wyobraźnię. A nowe przestrzenie, jak weird fiction, urban fantasy, low fantasy czy space opery, zyskują nowych miłośników.

By docenić fantastykę, wystarczy sięgnąć po dobrą książkę. Przekona nas ona, że właśnie ten gatunek wpisuje się w nasze czytelnicze potrzeby. Wszystkich godnych uwagi tytułów nie sposób wymienić.

Poznajmy więc Top 5 – najlepsze książki fantasy, po które warto sięgnąć! – http://tylkorelaks.pl/13-fantastyka

geneza kosmos wszechświatGeneza” to książka, po którą warto sięgnąć

Czytelników zauroczyła ta fantastyczna opowieść o miłości, człowieczeństwie i cierpieniu. Fabuła pozwoli nam zmierzyć się z wizją końca świata. W niedalekiej przyszłości zajdzie dramatyczna okoliczność. Supernowa położona w pobliżu naszego układu słonecznego wybuchnie. Koniec wszystkiego stanie się bliższy niż kiedykolwiek wcześniej. Przedstawiciele najbogatszych państw próbują opracować działania zaradcze. Budowana stacja kosmiczna będzie mogła ocalić zaledwie cztery tysiące osób. Kłamliwa propaganda o zakładaniu kolonizacji Marsa ma zapobiec atakom zbiorowej paniki. W rzeczywistości jedynym alternatywnym rozwiązaniem są podróże międzygalaktyczne za pośrednictwem niezbadanej jak dotąd Anomalii. Szalonej, nieprawdopodobnej misji będzie musiał podjąć się owdowiały pilot Adam Bauer. To szansa na ocalenie gatunku i przywrócenie do świata żywych jego żony Ewy.

Czytaj dalej

SKYNET ARMIA CIENI” zaimponowała fanom uniwersum Terminatora

Zdawało się, że ta przestrzeń została wyeksploatowana do cna. Ten spin off wniósł jednak powiew świeżości. Dzięki temu wspomniane uniwersum znów pozytywnie zaskoczyło. Akcja książki rozgrywa się w schyłkowej fazie wojny toczącej się między ludźmi a maszynami. To właśnie one tworzą SKYNET, czyli zbiorową, cyfrową świadomość. Śledząc Jessego Scotta, poznamy wszystkie szczegóły. Bohater pełni funkcję szeregowego żołnierza i bierze udział w złożonej operacji wojskowej. Pilotując helikopter w bezludnej okolicy jeziora Normana, ma gromadzić materiał wywiadowczy. W międzyczasie oceni możliwości współdziałania człowieka z przeprogramowanym Terminatorem. Maszyna będzie mu towarzyszyć, co jak można się domyślić, rozpocznie fale nieprzewidywalnych zdarzeń.

Czytaj dalej

Najchętniej czytana książka fantasy to także „Sanatio

Odbiorcy docenili zagadkową wizję i zaskakujące zakończenie. Główny bohater to niejaki Dżon. Przeciętna postać, która zafascynowała się wizją polskiego naukowca-doktora Taraza. Została ona zaprezentowana na forum ONZ. Taraz przekonywał, że ma pomysł, jak uzdrowić zdążającą ku samozagładzie ludzkość. Dżon uznając, że warto ratować pogrążającą się w degrengoladzie ludzkość, postanowi podążać tropem wizji. Niestety Taraz umrze, więc pozostanie mu napisać jego biografię. Zdobywanie kolejnych informacji okaże się misją jego życia. Najwięcej danych pozyska od młodocianej prostytutki Małgosi… Ostatecznie powstanie frapujący obraz szaleńca. Taraz pozostawał bowiem pod wpływem Alojzego Kłaka. Kolejnej nieprzewidywalnej postaci, która utrzymuje, że kosmici chcą wyleczyć ludzkość. Kłak wspomni również o bombie mogącej zniszczyć naszą cywilizację. Czy Dżon da się omamić chorym wizjom? Nieprzewidywalne zakończenie zaskoczy wszystkich.

Czytaj dalej

Polecana książka fantasy to „Zakon Achawy. Tom 1

Fabuła przenosi w niezwykły świat Achawów, Eowitów, Aniołów, Magów, Druidów. W tej przestrzeni nie brak okrucieństwa i zła. Naprzeciw staje jednak piękno i dobro. Realizm płynnie łączy się z magią. Historia ulokowana została w świecie pseudo średniowiecza. Nie brak tu odrażających bestii, tworów demonicznych, demonów, czy wampirów. Achawii od wieków toczą boje, w obronie królestw, w których mają swe stancje. Jako rycerze zakonu sprzymierzają się z Aniołami, Eowitami, Rusałkami i Druidami. Walka nie jest jednak łatwa skoro naprzeciw stają wiedźmy, wampiry, demony i nekromanci. Tu zdarzyć może się wszystko. Zwycięstwo zakonu nie jest pewne. A co jeśli władze nad królestwami przejmą nekromanci i wampiry?

Czytaj dalej

Najlepsza książka fantasy to „Podróż na Operiona

Tak uznali odbiorcy, którzy docenili, że jest to pozycja dla amatorów literatury z dreszczykiem w tle. Zarówno młodzi, jak i dojrzali czytelny mogą wyruszyć w tytułową podróż. Akcja naszpikowana aferami, sensacjami, zakulisowymi tajemnicami – nierzadko o kryminalnym lub erotycznym zabarwieniu, wciąga bez reszty. A wszystko to w świecie teatru operowego. Możliwość poznania dziwaków, ekscentryków i niezdiagnozowanych fenomenów muzycznych to prawdziwa gratka. Okaże się, że nawet w geniuszu można dostrzec zwykłego człowieka. Atutem książki są ilustracje z gatunku realizmu magicznego. W tej przestrzeni nie można się nudzić. Docenią ją fani fantastyki, przygody, sensacji i dobrego humoru. Nie zawiodą się nawet anty-entuzjaści opery. Warto jednak uważać. Wrota Operiona otwierają bowiem mroczne dzieje madrygalisty – sadysty, Carla Gesualdo da Venosa.

Czytaj dalej

Najchętniej kupowane i czytane książki to hasła, które przyciągają uwagę. Wskazane Top 5 – najlepsze książki fantasy, po które warto sięgnąć, to jednak tylko wskazówka. Powinna nas ona zachęcić, do poszukiwania kolejnych tytułów.

Fantastyka, Fantasy i Science Fiction – poznaj nasze książki