TOP 5 - najchętniej kupowane książki - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościTOP 5 – najchętniej kupowane książki

TOP 5 – najchętniej kupowane książki

9 kwietnia 2020 / Agnieszka

Na rynku książki bezustannie pojawiają się nowe pozycje. Niektóre z nich nie bez przyczyny szybko zyskują popularność. Sprawdźmy, jakie to tytuły. Poznajmy TOP  5 – najczęściej kupowanych książek.

 

Rynek książki działa bardzo prężnie. Każdego miesiąca do księgarń trafia sporo pozycji z najróżniejszych gatunków literackich. Autorzy starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom czytelników, dlatego cyklicznie pojawia się mnóstwo ciekawych premier. Książkowych nowości, polecanych tytułów oraz z lektur, które warto przeczytać, jest nieograniczona ilość. W tak bogatej ofercie można się zagubić. Aby nie umknęła nam żadna intrygująca i wartościowa książka, warto być na bieżąco. Znając najpopularniejsze, najbardziej poczytne lektury, z łatwością wybierzemy tą, która umili nam wiele chwil.

TOP 5 – najchętniej kupowane książki to zbiór najciekawszych pozycji. Każda spośród nich zdołała zaskoczyć czytelników

Pozytywne opinie i korzystne recenzje szybko wpłynęły na ich status. Obecnie są to lektury uznane za warte polecenia i przeczytania. TOP to rzeczownik w użyciu przymiotnikowym wskazujący na wysoką popularność. Tym samym topowe książki to te, które osiągają sukces i w danym czasie cieszą się dużym zainteresowaniem.

 

Lubimy czytać bestsellery – TOP 7

Poznajmy więc TOP – najchętniej kupowanych książek. Sprawdźmy, jakich dostarczą nam emocji. Przekonajmy się, że są to pozycje jedyne w swoim rodzaju. Z nimi czytelniczych wrażeń nie zabraknie nikomu. Pod uwagę zostały bowiem wzięte książki z różnych gatunków literackich, przeznaczone nie tylko dla dorosłych odbiorców.

Najchętniej kupowana powieść psychologiczno-sensacyjna to „Rozplatając warkocz Papuszy

Zrozumiemy, że przeszłość kształtuje teraźniejszość i wpływa na przyszłość. Skłaniająca do cennych refleksji akcja rozpocznie się i zakończy w hospicjum. Nim wraz z głównym bohaterem dotrzemy do końca, wydarzy się wiele. Klamrowy układ fabuły pozwolił doskonale zobrazować krąg życia. Wartość istnienia oraz zgłębiania własnego wnętrza to najważniejsza tematyka poruszana w tej pozycji. Cygańska lalka, którą bohater odnalazł na polu w dzieciństwie, zapoczątkowała w jego życiu serię istotnych wydarzeń. Spośród dziesiątek niuansów najważniejsza okaże się dla niego odbyta dzięki pacynce podróż do własnego wnętrza. W jej trakcie bohater odkryje swoje przeznaczenie. Niezachwiana wiara w Boga będzie dodawać mu sił. Opowieść ta pełna jest sytuacji tajemniczych, momentami wręcz magicznych. Odniesienia do cygańskiej kultury nadają całości niepowtarzalny wyraz. Miłość, nadzieja, odwaga i zdolność do poświęceń została zestawiona z opisem dramatycznego, pełnego okrucieństwa czasu wojny.

Czytaj dalej

Najchętniej kupowana powieść obyczajowa z elementem romansu i erotyki to „Gdyby ocean milczał

Dramatyczne wydarzenia odmieniły życie bohaterów. Los jest nieprzewidywalny, ale niektóre sytuacje nigdy nie powinny mieć miejsca. Nad paryską Sekwaną doszło do ataku terrorystycznego. Islamski napastnik odebrał życie wielu niewinnym osobom. Bliscy ofiar zostali zmuszeni, by na nowo nauczyć się żyć. Ich tragedia jest trudna do zrozumienia. Jak bardzo cierpi bowiem matka, która traci córkę, córka, która traci matkę, czy siostra nieoczekiwanie zostająca jedynaczką? Ból po stracie najbliższych jest niewyobrażalny. Pomimo tego trzeba żyć dalej. Świat nie stanie przecież w miejscu. Jest to wzruszająca opowieść o bólu po stracie, nieziszczonych i spełnionych marzeniach, tolerancji i jej braku oraz radości płynącej z odnowy. Pozytywna odmiana w końcu zawsze nadchodzi. Wtedy możliwe jest rozkładanie skrzydeł, czasem nawet tych anielskich. Ta piękna powieść podkreśla znaczenie nadziei, której nigdy nie wolno tracić. Przekonują o tym słowa autorki, Anny Wysockiej Kalkowskiej:

„Póki szumi ocean, póki wieje wiatr, póki świeci słońce, póki każdego ranka zaczyna się nowy dzień… wszystko może się zdarzyć”.

Czytaj dalej

Najchętniej kupowany romans to „Nigdy nie mówię nigdy

Lekkie zabarwienie erotyczne sprawia, że jest to niezwykle zmysłowa opowieść o skomplikowanej miłości. Główna bohaterka to piękna, samowystarczalna bizneswoman Samantha. Poczucie spełnienia dają jej niezobowiązujące romanse i sukcesy na polu zawodowym. Uwagi przyjaciółki, przykład udanego życia rodzinnego kuzynki, a nawet śmierci matki nie będzie w stanie nakłonić jej do zmiany poglądów. Samantha uważa bowiem, że głębsze partnerskie relacje nie mają znaczenia. Niebawem wszystko jednak się zmieni. Henry będzie mężczyzną, który zmieni całe dotychczasowe życie Samanthy. Rodzące się między nimi uczucie zostanie jednak wystawione na próbę. Miłość pomiędzy Henrym, a Samanthą, zapoczątkuje serie zdarzeń, które mogą tragicznie się zakończyć. Do ostatniej strony nie będziemy mieć pewności, jak potoczą się losy tej pary. Autorka Marta W. Staniszewska wspomniała, jakie emocje ma nadzieję wywołać u czytelników:

„Historia jest z pozoru banalna, ale każdego spotka w niej wiele niespodzianek. Mam nadzieję, że losy, jakie spotkają moją bohaterkę, niejednego czytelnika zaskoczą, ale przede wszystkim mam nadzieję, że każdy choć raz zaśmieje się w głos i choć raz zapłacze…”.

Czytaj dalej

Najchętniej kupowana powieść ze sztuką w tle to „Salvator

Jest to niezwykła opowieść, w której wydarzenia i postacie historyczne zostały wplecione w przestrzeń literackiej fikcji. Akcja rozegra się w Paryżu roku 1911. Wnikniemy do świata francuskich malarzy, by poznać niezwykłą siłę sztuki. Wyłaniający się nowy kierunek malarski – kubizm, spowoduje wiele zawirowań. Jedni będą go krytykować, inni uznawali za artystyczne objawienie. Na tle tych wydarzeń ujawniona zostanie tajemnica związana ze światem francuskich malarzy. Pośród nich znajdą się takie osobistości jak: Pablo Picasso, Georges Barque, czy surrealista Marcel Duchamp. Artysta Salvator ma uzdrawiającą moc, którą będzie przelewał na swoje obrazy. Dzięki temu szybko zyska uznanie i sławę, choć niestety będzie musiał również przekonać się, jak smakuje porażka. Finał tej historii zaskoczy nas bardziej, niż możemy się spodziewać. Autor, Tomasz Kozłowski wspomniał, dlaczego warto skusić się na tę lekturę:

„Dobrze się czyta, można w trakcie się uśmiechnąć, wzruszyć. Dla dociekliwych jest tam zabawa w rozpoznawanie, co jest faktem, a co fikcją. I oczywiście niedosyt…”.

Czytaj dalej

Najchętniej kupowana książka dla młodzieży to „Projekt Koniczyna

Jest to wielowątkowa powieść science fiction, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Historia rozpoczyna się w momencie, gdy Alex budzi się w szpitalu, nie pamiętając, kim jest. Zaniepokojona, postanowi zrobić wszystko, by odzyskać wspomnienia. Nie będzie jej łatwo, ponieważ jej najbliższa przyjaciółka celowo zamierza wprowadzać ją w błąd. Dlaczego? O tym przekonamy się w trakcie lektury. Z każdą chwilą przybywać będzie tajemnic. Dzięki staremu dziennikowi, obdarzona nadprzyrodzonymi mocami Aleks stopniowo będzie odkrywać prawdę o sobie i swojej misji. Z czasem zrozumie, czemu towarzyszy jej uczucie, że komuś powinna pomóc? Przekona się także, jaką rolę miała odegrać w tajemniczym Projekcie Koniczyna. Wciąż obserwuję ją przystojny tajemniczy mężczyzna, więc trudno przewidzieć, jak potoczą się jej losy. Warto to sprawdzić, ponieważ zakończenia bardzo nas zaskoczy. Autorka, Milena Pastuszak zdradziła, na co mogą liczyć czytelnicy:

„(…) każdy, kto lubi, gdy akcja toczy się i wciąga od samego początku do samego końca, ma szansę dobrze bawić się przy tej powieści. Ci, którzy lubią nieoczywisty przebieg wydarzeń, intrygi, ciekawą fabułę, również będą zadowoleni. I wreszcie, to będzie świetna pozycja dla tych lubiących książki pisane lekkim piórem, ale pozostawiające po sobie ciekawe wnioski”.

Mamy nadzieję, żeProjekt Wolnośćbędzie również książką, po którą sięgną czytelnicy. Świat pełen przemocy, tajnych projektów, niezwykłych umiejętności, ale także przyjaźni, miłości, oddania, solidarności i heroizmu – to kontynuacja powieści „Projekt Koniczyna” o dziewczynie, która posiada nadzwyczajne zdolności. Tym razem Alex staje przed jeszcze trudniejszymi wyborami niż w poprzedniej części. „Projekt Wolność” to książka, która wciągnie czytelnika od pierwszej strony. Książka w ofercie sprzedaży – https://tylkorelaks.pl/954-projekt-wolnosc.html

Czytaj dalej

Zaprezentowane pozycje to TOP – najchętniej kupowanych książek. Każda z nich będzie w stanie dostarczyć nam niezapomnianych wrażeń, dlatego już teraz warto po nie sięgnąć. Wskazówki pozostawione przez autorów z pewnością są najlepszą zachętą do czytania.

Książki warte przeczytania – top 10