TOP 5 lista tajemniczych, magnetyzujących i zagadkowych tytułów na zimowe wieczory - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościTOP 5 lista tajemniczych, magnetyzujących i zagadkowych tytułów na zimowe wieczory

TOP 5 lista tajemniczych, magnetyzujących i zagadkowych tytułów na zimowe wieczory

20 listopada 2018 / Patrycja

Dla czytelników tegoroczna zima może być emocjonująca. Z dobrą książką gorących wrażeń nie zabraknie. Wystarczy zerknąć, co proponuje TOP 5 lista tajemniczych, magnetyzujących i zagadkowych tytułów na zimowe wieczory.

Wiadomo, że wraz z nadejściem zimy tracimy chęci do działania. Przejmujący chłód i brak słonecznego światła skłania, by zaszyć się w domu. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na chandrę i nudę. Dobra książka może zapewnić nam masę pozytywnych wrażeń.

Czytanie to jedna z najprzyjemniejszych, a do tego zdrowych form spędzania czasu wolnego. Wraz z zimą, ilość chwil, które będziemy mogli wykorzystać na tę prozdrowotną aktywność, wzrośnie. Z ciepłym, aromatycznym napojem możemy wygodnie rozsiąść się w ulubionym miejscu i oddać lekturze. Zima to pora sprzyjająca czytaniu. Ciekawe książki sprawią, że gorących wrażeń nie zabraknie.

Oczywiście literackie gusta bywają różne, a na rynku wydawniczym można znaleźć setki, tysiące lektur.

Jak z tej ogromnej gamy wybrać najlepsze, najciekawsze książki, które warto czytać?

Okazuje się, że zadanie nie jest proste. Pośród atrakcyjnych okładek i ciekawych opisów można się zagubić. TOP 5 lista tajemniczych, magnetyzujących i zagadkowych tytułów na zimowe wieczory, pozwoli nam znaleźć książkę idealną. Taką, która pozytywnie nas zaskoczy i zagwarantuje niecodzienne doznania.

Wielu czytelników poszykuje skrajnie mocnych wrażeń. Zwróćmy więc uwagę na jedną z najbardziej zagadkowych i mrocznych powieści.

Tajemniczy, zagadkowy tytuł na zimowy wieczór to „Uśpiona”.

Jest to polecany mroczny i brutalny thriller psychologiczny. Pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji fabuła sprawi, że nie zdołamy oderwać się od lektury. Atutem książki są obrazowe opisy i skomplikowani, niejednoznaczni bohaterowie. Przyjdzie nam poznać Andrzeja, który z zimną krwią i nieukrywaną satysfakcją zamorduje swego ojca, Tego bestialskiego czynu dokona na oczach młodszego rodzeństwa. Dziecięcy płacz nie poruszy go jednak podobnie zresztą, jak widok matki, która będzie chciała dowiedzieć się, co i dlaczego zaszło? Spokojnie, choć zdecydowanie nakaże jej zadzwonić na policję i poinformować, że mąż właśnie popełnił samobójstwo. Czyn Andrzeja może słusznie wydawać się godny potępienia, ale może usprawiedliwia, go fakt, że przez wiele lat zamordowany ojciec był jego katem? Podobnych przerażających i niejednoznacznych scena będzie więcej, Nie minie bowiem moment, a zaczniemy zastanawiać się, czemu pewien prokurator PRL ściga niewinną dziewczynę? Najbardziej odgrażający najpewniej zda nam się jednak niejaki Bromski. To brutalny pedofil, który krzywdzi dzieci nie bez przyczyny.

„Uśpiona” to tajemniczy tytuł, za którym skrywa się intrygująca fabuła. Napięcie utrzymujące się do ostatniej strony książki nie pozwoli nam zbyt szybko odkryć, która z opisanych wersji rzeczywistości jest prawdziwa.

Czytaj dalej

Nie malejącą popularnością od dawna cieszą się thrillery, kryminały i powieści psychologiczne. Ostatnimi czasy uznanie zyskują jednak książki łączące w sobie te gatunki. To one potrafią dostarczyć wielu zaskakujących wrażeń, więc na nie zwróćmy uwagę.

Magnetyzujący, zagadkowy tytuł to „Bez wyjścia”.

Jest to naszpikowany zaskakującymi zwrotami akcji thriller, który czyta się niczym emocjonującą sensację. Należy wspomnieć, że jest to wyczekiwana, druga część powieści „Nić Ariadny”. Książka opisuje historię Agaty, która obudziła się w szpitalu, nie pamiętając, kim jest i długo musiała walczyć o odzyskanie własnej tożsamości. Stopniowo, pomimo niebezpiecznych zdarzeń, wszystko zaczęło się normalizować. Życie Agaty niestety nie powróciło na dawne tory, o czym szybko się przekonamy, sięgając po tę książkę. Jedynym pewnikiem jest uczucie, który darzy ją Konrad. Agata stara się wieść normalne życie, więc z ekscytacją przystąpi w ramach pracy do kolejnej akcji. Przed nią konieczność walki z grupą terrorystyczną. Będzie skrajnie niebezpiecznie. Jej kolega straci życie, a wokoło zaczną mieć miejsce tajemnicze zajścia. Najtrudniejsza może okazać się jednak konieczność pokonania własnych słabości. Napięcie będzie niebezpiecznie wzrastać. Ktoś wydzwania do Agaty w nocy, poddając się za brata jej zmarłego ojca. Może to prawda, a może jedynie zasadzka?

Za tym tajemniczym tytułem kryje się wiele tajemnic. Pojawi się dziwna Organizacja X Przezroczyści, a Agata ostatecznie zostanie porwana.

Czytaj dalej

Tajemniczy, zagadkowy i magnetyzujący tytuł to „Cisza”.

Jest to intrygujący psychologiczno-erotyczny dramat z elementami kryminału. Połączenie w spójną całość tak różnych gatunków sprawia, że powieść czyta się z zapartym tchem. Poznamy atrakcyjną przedstawicielkę młodego pokolenia Maję. Jest ona pracoholiczką i perfekcjonistką z zawiłą przeszłością. Przystojny Adam, którego pozna, spróbuje jej pomóc wyzwolić się ze zgubnych schematów. Pomimo namiętnego uczucia, które połączy tę parę, łatwo nie będzie. Znaczącą rolę odegra tu szef Mai. Niejaki Albert Lenkiewicz, który znany jest z niecnych postępków i sterowania korporacyjną machiną. Zawsze ma on po swojej stronie nieobliczalnych pracowników, więc jest naprawdę niebezpiecznym przeciwnikiem.

Nieoczekiwane zwroty akcji i ciągle narastające napięcie sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Jednym z największych atutów tej książki jest także płynący z niej przekaz. Ta powieść porusza bardzo współczesne zagadnienia i problemy. Wskazuje także na najważniejsze wartości w ludzkim życiu.

Czytaj dalej

Pełne zagadek i niezwykłości powieści przygodowe również mają wielu wiernych fanów. Wiedzą oni bowiem, że za intrygującym tytułem kryje się jakaś tajemnica.

Zagadkowy tytuł to „Adler. Tajemnica zamku Bazina”.

Jest to pełna sekretów, niezwykłych zdarzeń i niebezpiecznych bestii powieść przygodowa. Fabuła inspirowana enigmatycznym klimatem Wysp Brytyjskich została dopełniona subtelnymi wątkami fantasy. Będziemy towarzyszyć Adlerowi. Ten młody szkocki zoolog, łowca egzotycznych bestii i pasjonat myślistwa, należy do elitarnego Klubu Zoologów. Jego wiedza i umiejętności sprawią, że zaraz po powrocie z wakacji w Chinach zostanie poproszony przez nieznajomego dżentelmena o wsparcie. Mężczyzna twierdzi, że ostatnimi czasy na południu Anglii mają miejsce krwawe incydenty. Zadaniem Adlera będzie wyjaśnienie sprawy i tajemnic lasów Sussex. Misja okaże się niezwykle skomplikowana i niebezpieczna. Pozna on realia życia w przedziwnej krainie zamieszkanej przez arystokratów, wojowniczych farmerów i kłusowników. Podczas obchodów Halloween młody zoolog dowie się o kolejnym makabrycznym zajścia. Zwierzęta mutanty, które napotka Adler, przerażają, a tajemnice zamku Rosjanina Bazina coraz bardziej intrygują.

Ta pełna zagadek i tajemnic książka gwarantuje niebezpieczne i niezapomniane wrażenia.

Czytaj dalej

Książki na zimowe wieczory powinny dostarczać ekscytujących wrażeń. Niektórzy poszukują jednak ciepła płynącego z historii przesyconych erotyzmem i miłością. O takiej pozycji nie można więc zapomnieć.

Magnetyzujący, tajemniczy tytuł to „Nigdy nie mówię nigdy”.

Kryje się za nim piękna, pełna erotyzmu, ale i niebezpieczeństw historia. Samantha, którą poznamy to skupiona na karierze młoda bizneswoman. Nie myśli ona o zakładaniu rodziny, planowaniu dzieci, czy zaprzestaniu niezobowiązujących romansów. Satysfakcja z odnoszonych na polu zawodowym sukcesów zdaje się w pełni ją zadowalać. Śmierć jej matki nie skłoni jej do refleksji. Nie uczynią też tego rady przyjaciółki, czy postać kuzynki, która od dawna ma własną rodzinę. Dopiero pojawienie się Henrego ma szansę coś zmienić. Choć Samantha nie uwierzy od razu, że głębokie uczucia są jej pisane, ostatecznie pozwoli sobie na prawdziwą miłość.

Jest to zagadkowa historia, a nie cukierkowa miłostka. Musimy wiedzieć, że uczucie, które połączy Samanthę i Henrego, uruchomi serię niefortunnych zdarzeń, które mogą doprowadzić do katastrofy.