Top 3 książki o toksycznej miłości - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościTop 3 książki o toksycznej miłości

Top 3 książki o toksycznej miłości

29 marca 2022 / Agnieszka
Podobno do szczęścia każdemu potrzebne jest kochanie. Bliskość drugiego człowieka może nadać sens istnieniu. Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla drugiego człowieka? Zakochanie się, zauroczenie oraz miłowanie nie zawsze jest jednak zdrowe dla umysłu. Toksyczna miłość i jej wpływ na życie bezspornie tego dowodzi. Warto poznać trudną miłość w kilku odsłonach.

Odmienność płciowa sprawia, że dobieramy się w pary. Mamy nadzieję, że partnerskie życie będzie przyjemnością. Każdy chce kochać i być kochanym. Czy jest możliwe, aby drugi człowiek poznał nas na wylot? Dlaczego tak chętnie ufamy tym, którzy oczarują na swoją osobą? Czemu czujemy się pewniej, kiedy ktoś zapewnia nas o swoich uczuciach? Jak to możliwe, że zakochujemy się na zabój? I, dlaczego niektóre miłostki szybko potrafią przerodzić się w katorgę?

„Miłość ucieka jak cień prawdziwa miłość, która do niej dąży, goni tych, którzy jej uciekają, uciekając przed tymi, którzy ją ścigają” – William Szekspir

Motyw miłości jest ponadczasowy i niewyczerpany. Historie miłosne nadal cieszą się popularnością. Wszyscy chcą czytać płomienne romanse oraz szczęśliwie kończące się powieści romantyczne. Czytając historie o udanych związkach innych, mamy nadzieję, że spotka nas podobny los. Niestety ludzkie uczucia są bardzo skomplikowane. Emocje kryją się w mózgu. Myślimy, obserwujemy, a dzięki temu odczuwamy i zaczynamy pragnąć drugiej osoby. Szkoda, że niektórzy nigdy nie znajdą drugiej połówki lub przeżyją bolesny uczuciowe dramat.

Motyw miłości nieszczęśliwej – co czytać?

Toksyczna miłość i jej wpływ na życie odbija piętno na umyśle. Chorobliwa relacja wyniszcza partnerów. Niestety opamiętanie często przychodzi zbyt późno. Psychologowie od dawna tłumaczą, dlaczego tak trudno skończyć toksyczny związek. Czy chorobliwą relację można skończyć bez pomocy? Czemu, pomimo doświadczonego bólu tak wielu ludzi ma nadzieję, że patologiczną relację da się naprawić? A, czym tak naprawdę charakteryzuje się toksyczna miłość? Patologiczna miłość, czy to możliwe? Czy chorobliwa zazdrość to pierwszy objaw psującego się związku?

„O tym, czy związek jest toksyczny, nie dowiadujemy się ot tak. Często ludzie pogrążeni „w chorobliwej relacji w ogóle nie są w stanie tego dostrzec. Przecież bardzo się kochamy, nie możemy bez siebie żyć” – tłumaczą. W głębi serca są jednak bardzo nieszczęśliwi i zagubieni”.– porady.sympatia.onet.pl

Toksyczna miłość i jej wpływ na życie

Trudną miłość w kilku odsłonach warto poznać. Patologiczne relacje występują bardzo często. Wskazano częste objawy, że związek staje się toksyczny. Niepokój powinna wzbudzać chorobliwa zazdrość, napady złości, bezpodstawne pretensje i ograniczenie możliwości samodzielnego decydowania o własnym życiu. Poczucie, że kochasz, a jednocześnie nienawidzisz bliskiej osoby również stanowi zły sygnał. Psychologowie tłumaczą, że świadomość, że twój związek jest zły, a ty nie potrafisz, się z niego wyplątać wskazuje, że dotknęła cię toksyczna miłość.

Urok” owiany tajemnicą, intrygami oraz patologicznym uczuciem

Toksyczna miłość i jej wpływ na życie ukazany został w wielu książkach. Laura Kraft napisała skrajnie emocjonującą powieść. „Urok” owiany jest tajemnicą, intrygami oraz patologicznym uczuciem. Miłosne uczucia naprawdę potrafią doprowadzać do niewyobrażalnych zbrodni. Opisana historia emocjonuję od pierwszej strony. Główna bohaterka to seksowna, inteligentna studentka dziennikarstwa Eliza. Ta bohaterka od młodzieńczych lat zachwyca i wzbudza pożądanie mężczyzn. Uroda czasami stawała się jej przekleństwem. Dzień, kiedy na jej drodze stanął przystojny i bogaty William, miał otworzyć szczęśliwy rozdział w jej życiu. Mężczyzna obdarza ją jednak chorobliwą, obsesyjną miłością. Eliza szybko przekona się, że William jest nieobliczalnym, zdolnym do okrucieństwa facetem z szeregiem sekretów. Sytuacja skomplikuje się, gdy Eliza odkryję, że nosi jego dziecko. „Urok” trzyma w napięciu do ostatniej strony, toksyczna miłość, opisy intymnych spotkań, sceny pożądania i mnóstwo wątków skłaniających do refleksji. Oczywiście Laura Kraft nie zapomniała o motywach miłości prawdziwej.

„Urok” jest świetnym tyglem gatunkowym, znajdziemy tu wszystko, od mrożącego krew w żyłach thrillera, aż po piękny romans, a wszystko zaprawione delikatnym, aczkolwiek dość podniecającym, erotykiem”. – posredniczkaa@op.pl

Czytaj dalej

Dwa słowa okładkaDwa słowa” –  nie trzeba wielu słów, czy wyrażeń, aby doszło do tragedii.

Toksyczną miłość opisała pisarka, która wykorzystuje terapeutyczną rolę twórczości literackiej. Anka Mrówczyńska postawiła w temacie pasjonującej powieści „Dwa słowa”. Nie trzeba wielu słów, czy wyrażeń, aby doszło do tragedii. Ten thriller psychologiczny porusza motyw toksycznej relacji oraz chorobliwej zazdrości. Główna bohaterka to seksowna Kinga. Jako początkująca piosenkarka ta kobieta swego czasu zrezygnowała z uczucia, a teraz bardzo za nim tęskni. Czy odrzuconą miłość da się odzyskać? Kiedy okaże się, że dawny ukochany Kingi, Piotr wiedzie już szczęśliwe życie, pojawiają się liczne komplikacje. Odmowy i wyjaśnienia nie obronią przednią mężczyzny. Kinga popadnie w obsesję. Bohaterka jest gotowa zrobić wszystko, by ponownie rozkochać w sobie Piotra. Rozpocznie się prawdziwa uczuciowa batalia. Kinga nie cofnie się przed niczym, ponieważ staje się coraz bardziej szalona. Toksyczna miłość w tym psychologicznym thrillerze zapiera dech w piersiach. Tej historii naprawdę długo nie da się zapomnieć.

Jedna z czytelniczek wyraziła ważne zdanie na temat tej pozycji. „blisko trzysta stron tego thrillera psychologicznego pozwoli wniknąć w głąb zaburzonej psychiki nieszczęśliwie zakochanej kobiety”.

Czytaj dalej

Ludzkie pragnienia potrafią być nieobliczalne

Toksyczną miłość w niewiarygodny sposób ukazała Peggy Brown.Taniec z Elvisem” to pikantny erotyk przeznaczony jedynie dla dorosłych czytelników. Sacrum będzie mieszać się z profanum. Romans rozwódki z księdzem rozpala do czerwoności, jednocześnie bulwersując opinię społeczną. Autorka zapewniła jednak, że podobne zajścia zdarzają się, częściej niż myślimy. Główna bohaterka to dojrzała matka, która nie bez przyczyny znalazła się w Londynie. Ta kobieta przykładnie dba o dzieci, ale brakuje jej męskiej bliskości. Udział w mszy sprawi, że Julita za fascynuje się wikarym Błażejem. Bliższy kontakt, długie rozmowy oraz dwuznaczne gęsty za decydują o ich przyszłości. W tym erotyku akcje napędzają odważne sceny intymne. Oboje będą zatracać się w sobie bez pamięci. Złożone zostaną odważne obietnice, Julita spróbuję zawalczyć z alkoholizmem wikarego, a na koniec ujawnione zostaną obrzydliwe tajemnice kościoła. Zakończenie tej historii naprawdę zaskakuje.

„Taniec z Elvisem” pełen jest gorących, pikantnych opisów uciech cielesnych. To kontrowersyjna powieść jedynie dla dorosłych odbiorców (…)” – Peggy Brown.

Czytaj dalej

Top 3 książki o toksycznej miłości i jej wpływie na życie zaprezentowano powyżej. Chcący poznać ciekawe historie patologicznych uczuć mogą również przeczytać, przejmującą powieść „Sypiając z panią G. Historia przemocy”. Adaś Kowalczuk udowodnił, jak okrutne i podłe potrafią być kobiety. Miłość w licznych odsłonach może zawrócić w głowie. Wszyscy zawsze pragnęli kochać i być kochani, bez względu na ryzyko.

Oczekiwane spełnienie uczuciowe na pewno będą mogły zagwarantować nam powieści erotyczne, romanse oraz ckliwe powieści obyczajowe. Pozostaje czytać i odczuwać sercem.