Top 10 poradników biznesowych - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościTop 10 poradników biznesowych

Top 10 poradników biznesowych

29 lipca 2019 / Agnieszka

O wolności finansowej marzy każdy. Wiele osób chciałoby prowadzić dochodowy interes lub mądrze inwestować i zbierać profity. Top 10 poradników biznesowych to książki, które pomogą nam spełnić te cele.

 

Większość z nas prowadzi skromne, przewidywalne życie. Uzyskiwane poprzez pracę zawodową dochody nie pozwalają realizować zbyt wielu planów. Jedynym wyjściem najczęściej okazują się pożyczki i kredyty. W razie nieprzewidywalnych zdarzeń często stają się jedynym ratunkiem. Nie można się dziwić, że o wolności finansowej marzy każdy. Wiele osób chciałoby prowadzić dochodowy interes lub potrafić inwestować i zbierać profity. Byłby to idealny sposób na dostatnie, spokojne życie. Niestety nadal jedynie nielicznym udaje się spełnić podobny plan.

Top 10 poradników biznesowych to książki, które pomogą nam osiągnąć wolność finansową. Sukces może osiągnąć każdy pod warunkiem, że wie, jak to zrobić. Przekonamy się, że nie warto obawiać się ryzyka i zadowalać życiowym minimum. Tylko zdecydowane kroki naprzód pozwolą nam odmienić swój los. Słowo wpisane w biznes to działanie na rzecz produktywnej realizacji celów. Po zdobyciu odpowiedniej wiedzy należy więc przejść do realizacji zamierzeń.

Poznajmy Top 10 poradników biznesowych. Uzyskamy dzięki nim najważniejsze informacje oraz cenne wskazówki. Porady, które odnajdziemy w poszczególnych pozycjach, zostały udzielone przez doświadczonych biznesmenów.

Polecany poradnik biznesowy nosi tytuł „Każdy może zarobić milion

Dowiemy się z niego, jak obracać gotówką, aby ją pomnażać. Szybko zrozumiemy również, że nasz sukces w ogromnej mierze zależne jest od naszego nastawienia. Okazuje się, że już od najmłodszych lat jesteśmy pozbawieni odpowiedniej edukacji finansowej. Uczy się nas, żeby oszczędzać, nigdy nie wydawać zbyt wiele, nie ryzykować i nie próbować prowadzenia własnych biznesów, bo na pewno się nie uda. W efekcie ciężko pracujemy, starając się zaoszczędzić każdy grosz i nie rozumiemy, dlaczego nie przynosi nam to żadnych korzyści. Pora zrozumieć, że bieda i bogactwo to stan umysłu. W trakcie lektury każdy będzie mógł sprawdzić, czy pozostajemy pod wpływem stereotypowego myślenia na temat pieniędzy i zarabiania. Jeżeli tak, uzyska wskazówki, w jaki sposób to zmienić. Kolejnym etapem pozostanie wdrożenie w życie porad mówiących konkretnie, jak zacząć zyskiwać. Ewentualnych, inwestycyjnych porażek nie należy się obawiać, bo dowiemy się, jak czerpać z nich korzyści.

Czytaj dalej

Poradnik biznesowy, który również cieszy się ogromną popularnością to „Jak ułożyć swoje życie finansowe

Wewnątrz znajdziemy konkretne wskazówki, za pomocą których zaplanujemy i zrealizujemy korzystną, finansową przyszłość. Zrozumiemy, że na etapie nauki, nikt nie wyposażył nas w narzędzia pozwalające rozwijać inteligencję finansową. To książka dla wszystkich, którzy chcieliby uzyskać finansową niezależność. Nareszcie móc cieszyć się z zarobionych, zainwestowanych i zaoszczędzonych pieniędzy. Pozycję możemy nazwać ABC budżetu. Oczywiście nie powinniśmy liczyć, że książka zawiera jeden sprawdzony sposób na sukces. Każdy sam musi wykuć swoją ścieżkę. Stanie się to łatwe, dzięki  zastosowaniu zebranych w publikacji informacji, podpowiedzi i podpartych przykładem porad.

Czytaj dalej

Nauka Biznesu Krok po Kroku” to przyjazny przewodnik po zarabianiu

Pozycja poświęcona jest najważniejszym treściom. Dowiemy się między innymi, jak przeorganizować swój budżet, jak unikać niepowodzeń, uwzględniać ewentualne straty oraz w jaki sposób pomnażać zyski. Treść została zaprezentowana w łatwy do zrozumienia sposób. Aby przyswoić omówione zagadnienia, wystarczy jednorazowe przeczytanie publikacji. Po lekturze tego poradnika każdy będzie dysponował podstawami szeroko pojętej wiedzy biznesowej. Warto wspomnieć o obietnicy autora, który zaznaczył, że każdy, kto mądrze wprowadzi w życie polecone wskazówki, będzie w stanie w roku uzyskać przychód pasywny na poziomie 100 000 zł miesięcznie.

Czytaj dalej

Polecamy poradnik odnoszących się do finansów osobistych oraz rozwoju osobistego to „Jak dostać się do 1% najlepiej zarabiających w czasach kryzysu?

Jest to książka dla każdego, kto chciałby móc uzyskać stabilność finansową bez konieczności pracowania ponad siły. Okazuje się bowiem, że większość osób, pomimo wypełniania obowiązków zawodowych, nie jest zadowolona ze swoich dochodów. Ponadto coraz więcej osób obawia się utraty pracy. Sięgając po tę książkę, dowiemy się, jak zarobić o wiele więcej, pracując tyle samo czasu, ile na obowiązki zawodowe przeznaczamy obecnie. Ważnym zagadnieniem poruszonym w pozycji jest potrzeba przebranżowienia się i zdobycia nowych umiejętności. Rozwój technologiczny nie stoi w miejscu, więc musimy zrobić wszystko, by przygotować się na rewolucję automatyzacji. Nabycie niektórych kompetencji sprawi, że zawsze będziemy atrakcyjni jako pracownicy.

Czytaj dalej

Top 10 poradników biznesowych to zbiór, w którym znalazły się także pozycje omawiające zagadnienia wchodzące w skład każdej działalności. Pośród nich są również książki, które pozwolą nam wykorzystać swój potencjał,  wyznaczać i realizować cele.

Granice opodatkowania” to pozycja napisana przez docenta, doktora prawa

Będziemy mogli zapoznać się z pojęciem teorii ekonomii, której przedmiotem pozostaje badanie zjawisk rynkowych obejmujących produkcję, wymianę i podział dóbr. Tę pozycję powinien przeczytać każdy, kto zajmuje się, lub zamierza rozpocząć prowadzenie jakiejkolwiek działalności gospodarczej. Wiadomości zebrane w książce pozwolą nam zrozumieć, że teorię ekonomii można nazwać nauką skoncentrowaną na badaniu tej sfery działań ludzkich, których nadrzędnym pozostaje zjawisko ceny. Sam termin cena potraktowany został bardzo szeroko. Obejmuje więc zjawisko pozbywania się niektórych użyteczności w celu osiągnięcia określonych korzyści oraz pozyskiwania kolejnych. Pośród zagadnień omówionych w publikacji znajdziemy również problem granic opodatkowania, gospodarkę prywatną, a gospodarkę publiczną, czy pojęcie dochodu społecznego,  które zostało zestawione ze świadczeniami na rzecz gospodarki publicznej.

Czytaj dalej

Poradnik biznesowy skierowany przede wszystkim do osób zajmujących się sprzedażą to pozycja zatytułowana „Lider własnego życia. Jak myśli kształtują drogę do sukcesu?

Ponieważ w książce znajdziemy między innymi „Vademecum Kierownika”, powinny po nią sięgnąć osoby zawiadujące zespołem, oraz mające bezpośredni kontakt z klientami. W publikacji znajdziemy wskazówki, jak wyznaczać i efektywnie realizować cele ilościowe i jakościowe. Podane wskazówki i zaproponowane ćwiczenia pozwalają dokonać oceny, czy osobista wizja sukcesu jest kompatybilna z wizją prowadzonej działalności. Znacząca część niniejszej książki poświęcona została rolni myśli, które potrafią motywować lub demotywować. Emocje związane z życiem osobistym niejednokrotnie odbijają się na polu zawodowym, podobnie, jak działania związane z pracą zarobkową wpływają na pozazawodową codzienność. Dzięki tej publikacji dowiemy się, jak ukierunkowywać własne myśli, by wspierały, a nie komplikowały naszą drogę do sukcesu.

Czytaj dalej

Poradnik biznesowy, na który warto zwrócić szczególną uwagę to „Coaching drogi

Pozycja została napisana przez doświadczonego trenera biznesu, praktyka menadżera, coacha, oraz twórcę efektywnych programów szkoleniowych z zakresu przywództwa zarządzania sobą i coachingu. Dowiemy się, czym tak naprawdę jest popularny w ostatnich czasach coaching. Zrozumiemy, że jest to prosta i efektywna metoda rozwoju osobistego, która pomoże nam w każdym obszarze życia. Bardzo szybko będziemy mogli poprawić efektywność podejmowanych działań. Świadomi swoich możliwości, zaczniemy mądrze wykorzystywać swój potencjał. Odpowiednia motywacja, ukierunkowanie na realizację celu okaże się kluczem do sukcesu. Wszystkie zagadnienia zostały omówione w prosty do zrozumienia sposób. Najważniejsze jednak, że w książce znajdziemy zadania pozwalające sprawdzić umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy.

Czytaj dalej

Winnetou, czyli krótki przewodnik po coachingu” to kolejny poradnik ułatwiający zrozumienie, że coaching to metoda skoncentrowana na indywidualnym procesie rozwoju osobistego

Uczestnictwo w sesjach coachingowych pozwala wydobyć z uczestników drzemiący w nich potencjał. Trener pracujący z daną osobą ma za zadanie wskazać jej właściwy kierunek rozwoju. Podnoszenie jakości życia przebiega w połączeniu z jednoczesnym rozwojem kompetencji zawodowych. Cały proces ma charakter motywacyjny. Treść książki została zapisana w formie spotkań coacha z jego podopieczną. Dzięki temu staniemy się uczestnikami sesji coachingowej.

Czytaj dalej

Ciekawy poradnik to również „W króliczą norę nieco głębiej”. Pozycja wskazuje metodę pozwalającą sfinansować dowolny pomysł

Zrozumiemy, czym jest i na jakich zasadach funkcjonuje Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe. Cały proces został omówiony na przykładzie autorki, Joanny Piłatowicz, która dzięki tej metodzie zdołała spełnić swoje marzenie o wydaniu książki i dotrzeć do czytelników. Zrozumiemy, dlaczego tak ważne jest mozolne dążenie do realizacji postawionych sobie celów. Nie każde działanie musi zakończyć się sukcesem, ale zawsze stanie się ono ważnym doświadczeniem. Możliwe, że książka zainspiruje nas, by dowolny projekt, czy przedsięwzięcie, spróbować wesprzeć poprzez omówioną przez autorkę metodę.

Top 10 poradników biznesowych objęło także książki napisane przez osoby, które do omawiania treści związanych z biznesem podeszło zupełnie z innej strony.

Czytaj dalej

Traktat o dobrobycie” pozostaje oficjalną próbą ataku przyjętych zasad, które panują w polityce socjalnej, monetarnej oraz fiskalnej

Na wszystkie te zagadnienia zyskamy zupełnie nowy pogląd. Rozważania podjęte w pozycji bazują na ekonomii klasycznej, neoklasycznej, a także monetaryzmie. Wskazane zostaną nam alternatywne interpretacje matematyczne oraz logiczne. Wszystkie treści opisane zostały bardzo obrazowo, dlatego nie będziemy mieli problemu ze zrozumieniem i analizą poszczególnych zagadnień.

Czytaj dalej

Zaprezentowane książki to jedne z najchętniej czytanych poradników biznesowych. Każda z nich w zupełnie inny sposób odnosi się do tematyki biznesu, marketingu, rozwoju osobistego, czy wykorzystani posiadanego potencjału. Właśnie dlatego, każdy będzie mógł znaleźć pozycję, która pomoże mu realizować założone cele.