TOP 10 najlepsze tytuły z gatunku fantastyki - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościTOP 10 najlepsze tytuły z gatunku fantastyki

TOP 10 najlepsze tytuły z gatunku fantastyki

15 stycznia 2019 / Patrycja

Fantastyka cieszy się niemalejącą popularnością. Warto przekonać się dlaczego. TOP 10 najlepsze tytuły z gatunku fantastyki to polecane, najchętniej czytane książki z tego działu.

 

Rzeczywistość, w której żyjemy, ciągle się zmienia. Stopniowe przemiany dostrzegalne są w każdym obszarze. Wraz z nimi zmieniają się również nasze potrzeby i marzenia. Obecnie bardziej niż dawniej potrzebujemy móc, choć na moment oderwać się od pełnej problemów i nadmiaru obowiązków codzienności. To dlatego bardzo często sięgamy po fantastykę, fantasy i science fiction, która przenosi w alternatywną, pełną niezwykłości przestrzeń. Wykreowany świat w całości lub części jest inny od tego, który znamy. Właśnie ta pełna nadnaturalnych elementów odmienność jest w stanie zapewnić niezapomniane, pełne potrzebnych nam emocji doznania.

TOP 10 najlepsze tytuły z gatunku fantastyki to polecane, najchętniej czytane książki z tego działu. Dzięki nim przekonamy się, jak intrygująca potrafi być wyobrażona przestrzeń. Każdy znajdzie pośród nich lekturę dla siebie, bo jest to niezwykle zróżnicowany, występujący w wielu odmianach gatunek.

Najlepsze tytuły z gatunku fantastyki noszą książki Wiktora Pielewina. Ten topowy, bestselerowy rosyjski prozaik uznawany jest za wizjonera i czołowego twórcę światowej kultury. Należy zaznaczyć, że to literatura jedynie dla dorosłych czytelników.

S.N.U.F.F

„S.N.U.F.F.” to science-fiction zawierające ważny przekaz. Ta postapokaliptyczna powieść pozwoli nam poznać wizjonerskie spojrzenie na wojnę i media. Te dwa pozornie dalekie sobie obszary okazują się od siebie zależne. Stopniowo wnikając w fabułę, będziemy mieli szansę analizować czynniki i korelacje, od niemal trzech stuleci istniejące w konfliktach pomiędzy dwoma odmiennymi, choć połączonymi ze sobą, krajami oraz ich kulturami. Mowa o cywilizowanym Bizancjum/Bg Biz i nieokrzesanej Ork-krainie (Urkainie). W opisanej przestrzeni bogactwo staje naprzeciw biedy, a zacofanie technologiczne ściera się z dynamicznym rozwojem. Zafascynowani będziemy obserwować działania pilota drona Damilola Karpova. To on przygotowuje niecenzurowane, brutalne filmiki, znane jako snuff-y. Potrzebuje ich Bizancjum, by uzasadnić wojnę z Urkainą oraz stworzyć obraz obcego. To naprawdę wyjątkowa powieść, która przez spekulacyjny filtr fikcji odnosi się do coraz bardziej niepokojących zjawisk społecznych współczesnego świata.

czytaj dalej

„Miłość do trzech Zuckerbrinów” to kolejny, świetny tytuł z gatunku fantastyki. Lektura obrazuje współczesne, bardzo niebezpieczne zjawiska, jak: zależność od mediów, niewolnictwo informacyjne, konsumeryzm, społeczeństwo internetu, czy terroryzm. Postęp technologiczny, od którego jesteśmy coraz bardziej uzależnieni, może przynieść ze sobą fatalne skutki. Dość spokojnie rozpoczynająca się akcja, będzie prowadzić nas do coraz bardziej nietypowych, zaskakujących momentów. Poznamy bohatera, który stanie się Kiklopem. Oznacza to, że zyska trzecie oko, ucho i drugi nos oraz usta. Tym sposobem nabędzie umiejętność widzenia wszystkiego i stanie się odpowiedzialny za równowagę świata. To bardzo odpowiedzialne zadanie, które musi być wypełniane bezbłędnie. Trudno bowiem przewidzieć, co stałoby się, gdyby ład został zachwiany. Należy wspomnieć, że „Zuckerbrinowie” są niczym zabójczy, potrójny wirus, który można zniszczyć jedynie wraz z zarażoną ofiarą. Możliwe, że znajdziemy także wskazanie, kto rządzi naszym światem. Termin „Zuckerbring” nie bez przyczyny zawiera bowiem dane dwóch gigantów internetowego świata. Jest to Sergey Brin (Google) i Mark Zuckerberg (Facebook). Trzeciej postaci poszukamy w trakcie lektury.

czytaj dalej

Najlepsze tytuły z gatunku fantastyki obejmują oczywiście mocne science-fiction. Tutaj nauka i jej niebywale możliwości napędza pełną niebezpieczeństw akcje. Zdarzyć może się wszystko, bo zagrożona jest cała ludzkość.

„SKYNET ARMIA CIENI” dowodzi niezwykłości cenionego przez wiele osób uniwersum Terminatora. Przyjdzie nam przenieść się do schyłkowej fazy wojny toczącej się między ludźmi a maszynami. Mogło wydawać się, że w granicach tego uniwersum wydarzyło się już wszystko. Ta powieść podważa jednak to przeświadczenie. Towarzysząc szeregowemu żołnierzowi Jessiemu Scottowi, będziemy odkrywać siłę zbiorowej, cyfrowej świadomości, jaką jest SKYNET. Pilotując helikopter w bezludnej okolicy jeziora Normana, Scott będzie realizował wytyczne złożonej operacji wojskowej. Jego zadanie polega na zbieraniu informacji wywiadowczych. Jednocześnie sprawdzi, jakie są możliwości współdziałania człowieka z przeprogramowanym Terminatorem. Tego rodzaju maszyna będzie mu bowiem towarzyszyć. Ten spin off wspomnianego uniwersum dostarczy nam wrażeń, których nie doświadczyliśmy nigdy wcześniej.

czytaj dalej

„Sanatio” to mocne science-fiction. Świat za moment może zostać unicestwiony, choć pozaziemscy przybysze chcą uleczyć ludzkość. Główny bohater to Dżon. Jest on młodym, bardzo przeciętnym obywatelem, który patologicznie zafascynował się przemowami polskiego naukowca, doktora Taraza. Człowiek ten publicznie, na forum ONZ oznajmił, że ludzkość ulegająca degrengoladzie, zmierza do samozagłady, ale obmyślił on plan zaradczy. Wielu uznało doktora za szaleńca, Dżon wierzy jednak, że to proroczy wizjoner. Gdy doktor Taraz umrze, Dżon postanowi napisać jego biografie. W celu zdobywania potrzebnych informacji będzie gotowy podjąć każdy trud. Wyruszy do Stalowej Woli, by poznać rodzinę Taraza. Pozyska dane od młodocianej prostytutki i stopniowo zacznie docierać do fascynującej prawdy. Dżon odkryje, że zmarły Taraz za życia pozostawał pod wpływem szalonego artysty i pisarza Aloizego Kłaka. To właśnie ten osobnik napisał o kosmitach chcących uleczyć ludzkość i bombie mogącej przynieść zagładę. Ile prawdy kryje się w tych twierdzeniach? Dżon zrobi wszystko, by się o tym przekonać. Zrozumie, że rodzina Taraza ślepo ufa chorym wizjom. Z każdą chwilą napięcie będzie wzrastać, bo gdzieś tyka śmiercionośna bomba. Zakończenie, którego nie przewidzimy, bardzo nas jednak zaskoczy.

czytaj dalej

Najlepsze tytuły z gatunku fantastyki to także takie, które kryją za sobą historie, w których podstawowe znaczenie ma miłość. W wyobrażonych światach nie może przecież zabraknąć, uczuć znanych nam z codziennego życia.

 

geneza kosmos wszechświat

„Geneza” to jeden z najlepszych tytułów z gatunku fantastyki. Mierząc się z wizją końca świata, będziemy rozważać, jak wielka potrafi być siła człowieczeństwa i miłości. W każdej sytuacji, z którą musi zmierzyć się człowiek, uczucia okazują się mieć kluczowe znaczenie. Fabuła przeniesie nas w niedaleką przyszłość, Do Ziemi zbliżają się odłamki supernowej i wiadomo już, że doprowadzą one do zniszczenia globu. Przedstawiciele najbogatszych państw zarządzili budowę stacji kosmicznej. Niestety, na jej pokładzie pomieści się jedynie cztery tysiące osób. Genialny naukowiec uważa, że dzięki niezbadanej dotąd Anomalii możliwe będą podróże międzygalaktyczne. O sprawdzenie prawdziwość tej wątpliwej wizji, zostanie poproszony, pogrążony w żałobie pilot Adam Bauer. Fakt, że może nie przeżyć tej akcji, nie będzie dla niego wstrząsem, w końcu zagłada wszystkiego zbliża się w zastraszającym tempem. Bauer podejmie się tej niebezpiecznej misji. Zyska dzięki temu szansę, by ocalić ludzkość i przywrócić do świata żywych swą zmarłą żonę. Dla niego byłaby to największa z możliwych nagród od losu.

czytaj dalej

„Serce i magia” przekonuje, że uczucia, które są nam doskonale znane z codzienności, mają znaczenie także w wyobrażonym świecie. Niezmącona harmonia to nierealne marzenie, którego nie da się spełnić również w tej pełnej niezwykłości przestrzeni. Zazdrość, niezaspokojone żądze i pragnienia wielu popychają do snucia podstępnych intryg. Każdym kieruje bowiem ukryty cel. W powieści tej będziemy śledzić przebieg realizacji bardzo ważnej misji przez obdarzonego nadprzyrodzonym darem Natana. Ważne zadanie przypadnie też trzem siostrą, które w połowie są wiedźmami, a w połowie wróżkami. Będzie ekscytująco i niebezpiecznie. Natanowi musi jednak się udać, bo od tego zależy przywrócenie równowagi pomiędzy światem magii i kosmosu. Wędrować będziemy po Zagarii. Jest to kraina położona pomiędzy światem ludzi a bezmiarem kosmosu. Od kiedy jej władca poświęcił władze i rodzinę na rzecz uczucia do jednej z sióstr, panuje tu nieład. Władca za swój występek zapłacił surową karę, ale w tym świecie każdy nieprzemyślany czyn musi nieść ze sobą konsekwencje.

czytaj dalej

Najlepsze tytuły z gatunku fantastyki to także delikatne fantasy. Tego rodzaju książki zawsze zyskują rzesze fanów. Jest tak, ponieważ lektury tego rodzaju kryją w sobie cenne przesłanie, magie i niezwykłość.

,,Wigilia Dnia Zmarłych” to piękny, surrealistyczny romans. Wątek fantastyczny czyni go niezwykle zmysłowym. Książkę czyta się łatwo i przyjemnie, bo akcja rozgrywa się we współczesnym świecie. Przyjdzie nam podjąć próbę odpowiedzi na ważne pytanie. Czy prawdziwa miłość ma jeszcze szansę istnieć? Do zadumy skłoni nas także postępująca degradacja społeczeństwa. Głównym bohaterem jest Oscar. Pozna on nowych przyjaciół, z którymi wyruszy na halloweenowy bal przebierańców. Zabawa, która odbędzie się w mrocznym zamku, niespodziewanie przerodzi się w przerażające widowisko.

czytaj dalej

„Remedium” to świetny tytuł, który oddaje sens powieści. Wątek fantastyczny wprowadza do historii tajemniczość i zagadkowość. Fabuła przeniesie nas w pełen melancholii okres Młodej Polski. Poznamy modernistycznego malarza Franciszka Okrumża. Od pewnego czasu nękają go niepokojące sny, w których nawiedza go młoda dama. Okrumża postanowi namalować kobietę ze swych snów. W ten sposób wyłoni się Aniela, która niekoniecznie musi być jedynie wyobrażeniem. Akcja pełna nieoczekiwanych zwrotów będzie nas zaskakiwać. Odkryjemy także inne znaczenie terminu „Remedium”.

czytaj dalej

Najlepsze tytuły z gatunku fantastyki przedstawił czytelnikom także Marcin Zajdler. W tym przypadku fantasy łączy się z sensacja i przygodą

„Anara. Zagłada” to kolejna część cyklu. Znów przeniesiemy się na ciemną stronę fantastyki i spotkamy Aleksa. Będzie bardzo groźnie, ale warto podjąć to wyzwanie. Złe moce wciąż rosną i siłę i ktoś musi je powstrzymać. Już doszło do serii mordów, a co będzie dalej, jeśli nikt tego nie przerwie?

„Anara” to pierwsza część wyjątkowego cyklu. Fabuła przenosi czytelników na spotkanie z niezwykłą przestrzenią. W zaprezentowanym świecie nie ma miejsca i litość. Trzeba wykazać się niezwykłą czujnością, bo zagrożenie czai się wszędzie. Bohater Aleks ma zaledwie osiemnaście lat. Pomimo tego, po przeniknięciu do innego świata, będzie musiał mierzyć się ze śmiertelnym zagrożeniem. Będzie to czas, który dowiedzie siły jego charakteru i męstwa.

Zaprezentowane książki to TOP 10 najlepsze tytuły z gatunku fantastyki. Warto zwrócić na nie uwagę, bo z pewnością pośród nich każdy znajdzie lekturę dla siebie.