Top 10 książek na zimę - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościTop 10 książek na zimę

Top 10 książek na zimę

11 grudnia 2019 / Agnieszka

Zimową porą zwykliśmy zaszywać się w ciepłych domach i narzekać na nudę. Top 10 książek na zimę umili nam ten chłodny czas. Będziemy poznawać rozpalające do czerwoności historie.

 

Każdego roku, gdy tylko nadchodzi zimowy czas, coraz więcej chwil spędzamy w domach. Chowamy się przed zimnem, narzekając na niepogodę i brak chęci do działania.  Nie warto jednak poddawać się chandrze. Zima może być przyjemna dzięki czytaniu książek. To najlepszy sposób, by umilić sobie nadmiar wolnego czasu. Książki na zimę dostarczą nam wielu emocji. Z nim z całą pewnością nie opuści nas dobry humor.

Świetne książki na zimowe wieczory

Top 10 książek na zimę to doskonałe propozycje na chłodne dni. Będziemy poznawać rozpalające do czerwoności historie. Pośród zaproponowanych lektur każdy znajdzie coś dla siebie. Zadbano bowiem o różnorodność gatunkową, bo jak wiadomo, czytelnicze gusta bywają bardzo zróżnicowane.

Poznajemy top 10 książek na zimę. Wybierzmy spośród nich pozycje, które dostarczą nam nieoczekiwanych wrażeń. Tym sposobem spędzane w domowym zaciszu chwile okażą się prawdziwie ekscytującą przyjemnością.

 

TOP 5 lista tajemniczych, magnetyzujących i zagadkowych tytułów na zimowe wieczory

Książka na zimę to na pewno napięciu thriller psychologiczny z niebanalnym zakończeniem. Powieść zbudowana jest na tajemnicy, emocjach, powoduje znaczący skok adrenaliny. Tutaj nic nie będzie oczywiste. Umiejętnie zbudowane napięcie powoduje, że z ogromnym zniecierpliwieniem oczekujemy dalszego ciągu tej mrożącej krew w żyłach historii.
Kinga, początkująca piosenkarka, po zerwaniu z wieloletnim partnerem, postanawia odezwać się do dawnej, nieszczęśliwej miłości. Kiedy dowiaduje się, że Piotr, obiekt jej nieodwzajemnionych uczuć, jest szczęśliwie żonaty i ma dzieci, mimo wszystko postanawia o niego zawalczyć. Trzydziestokilkulatka podstępem zdobywa jego adres i bezpardonowo wdziera się do spokojnego życia małżeństwa. Jej uczucie staje się obsesyjne, a ona nie zamierza cofnąć się przed niczym, by osiągnąć swój cel – zdobyć Piotra. DWA SŁOWA to poruszająca historia o chorobliwej miłości i jej konsekwencjach.

Czytaj dalej

Książka na zimę to także poruszająca refleksyjna opowieść o przyjaźni, relacjach damsko-męskich, miłości, ale też o tęsknotach, skrywanych gdzieś w głębi duszy i fascynacji drugą osobą.
Agata to kobieta sukcesu – ma kochającego męża, wspaniałego syna, niezwykłego przyjaciela i mnóstwo życzliwych ludzi wokół. W życiu zawodowym też wszystko układa się w jak najlepszym porządku, a nawet na horyzoncie pojawia się awans. W jej poukładane życie wkracza jeszcze ktoś – mężczyzna bez twarzy. Zaczyna się od jednego niewinnego SMS-a i znajomość rozkręca się z każdym dniem.
Czy jednak warto brnąć w coś, co może stać się potencjalnym zagrożeniem dla tego, co mamy? Agata staje przed dylematem – z jednej strony szczęśliwe, uporządkowane życie, a z drugiej nieznany mężczyzna, który nawet nie ma twarzy, bo przecież się nie widzieli. Ciekawość nie daje za wygraną, choć co chwilę pojawiają się jakieś wątpliwości. MĘŻCZYZNA BEZ TWARZY to historia niezwykle wzruszająca, ale też pouczająca.

Czytaj dalej

Dwutomowa historyczna powieść z okresu wojen szwedzkich w stylu płaszcza i szpady to kolejna propozycja książek w sam raz na zimowe, chłodne dni. PRZEKLINAM TO MIASTO ten intrygujący tytuł nosi dwutomowa powieść historyczno– obyczajowa. Ewa Lenarczyk inspirowała się zamierzchłą przeszłością. Wyruszymy do okresu wojen szwedzkich. XVII wiek pełen był niebezpieczeństw, ale życie toczyło się dalej. Niezapomnianych emocji dostarczą opisy scen niewolniczych, porwań nieletnich, wizyta w domu uciech dla panów, czy haremie. To wszystko warto przeżyć wraz z główną bohaterką Kordulą i jej bliskimi.

Czytaj dalej

Polecana książka na zimę to WSZECHŚWIAT BEZ PRZYPADKÓW dla miłośników książek z dziedziny popularnonaukowej z zakresu astrofizyki i częściowo filozofii. Z pewnością zainteresują Cię nowe odpowiedzi na stare pytania. – Czym jest jaki ma kształt i jak naprawdę wygląda wszechświat? Czy powstał, czy został stworzony? Jeśli stworzony to przez kogo, lub przez co? Jak powstał lub został stworzony? Gdzie się znajduje? Kiedy zaistniał? Z czego jest stworzony i złożony? Dlaczego zaistniał i istnieje? Ile może być wszechświatów? Jaka przyszłość czeka wszechświat? Czy wszechświat w ogóle istnieje fizycznie i powstaje przypadkowo?
Odpowiedzi na powyższe i na wiele innych bardziej szczegółowych pytań, znajdziesz w treści tego opracowania.

Czytaj dalej

 

Top 10 książek na zimę to zbiór przygotowany z myślą o najchłodniejszej porze roku. Nie mogło więc zabraknąć w nim gorących, dostarczających niezapomnianych wrażeń lektur z kilku najpopularniejszych gatunków.

 

Gorący, pełen erotyki romans na zimowe dni to TANIEC Z ELVISEM – historia romansu nauczycielki z księdzem, która rozpala do czerwoności. Temat tabu, który urzeczywistnia się każdego dnia. Od lat. Kobieta i Ksiądz. Związek tych dwóch osób nie jest dozwolony. Co jednak, gdy w grę wchodzą pierwotne instynkty? I tym razem Peggy Brown dostarczy Wam wrażeń, emocji i gęsiej skórki. Nie jest to też pozycja, o której po przeczytaniu zapomnisz, jeśli podczas czytania umiesz wyłuskać drugie dno tej pozornie prostej opowieści. Zaburzenia, nałogi, kompleksy, niezrozumienie siebie i niezrozumienie nas przez otoczenie, traumy – pod tym kontem warto zastanowić się nad tym,czy bez takich „szram” w ogóle wskoczyliby bohaterowie w taką relację? Skuście się, poznajcie ich historię osadzoną w Londynie, poczujcie klimat emigracji, na chwilę wejdźcie w ich buty przemierzając ich historię swoimi oczyma.

Czytaj dalej

Dla miłośników krótkich treści warto polecić TUŻ OBOK
to zbiór pięciu niesamowitych opowiadań, w których tytuł każdego z opowiadań ma kluczowe znaczenie.
I tak zaczniemy od opowiadania WSZYSTKO WRACA, w którym sadystyczna Liliana czerpie chorą satysfakcję ze znęcania się nad swoimi pacjentami, a niebawem będzie jej dane upokarzać własnego ojca. Opowiadanie PANI POZNA PANA ukazuje Malwinę, która prowadzi desperackie poszukiwania szczęścia w Internecie. To nie najlepszy pomysł – przekona się ten, kto przeczyta to interesujące opowiadanie. Iza wraz z Kubą w opowiadaniu SMACZNEGO planują przeprowadzkę, jednak w nowym domu ma z nimi zamieszkać jej matka, czy to dobry pomysł? TWOJE SZCZĘŚCIE CZEKA – to opowiadanie, w którym główna bohaterka Ania dowiedzie, że szczęście czeka na każdego, wystarczy dobrze się rozejrzeć. TUŻ OBOK to opowiadanie, które kończy zbiór. Hania, młoda wegetarianka i niepoprawna idealistka, naiwnie wierzy, że zdoła obejść system i uzdrowić świat. Jak skończy się ta historia, koniecznie sięgnijcie po książkę Agaty Orzechowskiej. Warto dodać, że książka ta jest prośbą o pomoc. Każdy, kto ją kupi, wesprze autorkę chorującą na SM, w zbieraniu środków na leczenie, rehabilitacje i środki medyczne.

Czytaj dalej

Literatura faktu nie traci na znaczeniu. Wszyscy chcą znać sensacyjne wątki z życia tajnych służb. ODRUCH NATURALNY to kontrowersyjna kontynuacja głośnej powieści Zenona Celegrata. Służba w Wietnamie, zebrała żniwo. Zenon Celegrat przez wiele lat musiał ukrywać swoją tożsamość. To dlatego na łamach pierwszej, pełnej wątków autobiograficznych powieści prezentował się pod pseudonimem, Marek Kabacki. Areszt śledczy, skazanie na 25-letnie więzienie oraz wyczekiwanie na wolność to umysłowa katusza dla niewinnego człowieka. Celegrat po czasie został uznamy za wielkopolskiego Kuklińskiego. Status szpiega to jednak piętno. Nawet współwięźniom i walczącym w opozycji nie zawsze warto ufać. Celegrat szybko się o tym przekonał. Jego żona liczyła, że kiedyś wszystko wróci do normy. Przebudzone demony przeszłości dały jednak o sobie znać. To książka idealna na długie zimowe wieczory.

Czytaj dalej

 

Top 10 książek na zimę to propozycja, która nie mogła nie objąć przygodowych powieści z historią w tle. Wielu czytelników najbardziej wyczekuje przecież na niezapomniane przygody.

 

Dramatyczne wojenne losy rodziny we Lwowie, niezwykle ocalenie, repatriacja i 30 lat życia w PRL. Emigracja, obóz w Austrii i 40 lat w RPA. Egzotyka życia, edukacja, praca lekarzy w wojsku, w czasie wojny, czy w niezwykłej, olbrzymiej praktyce – 350 pacjentów/dzień w głębi Czarnego Lądu.
OD LWOWA DO RPA W 80… LAT to historia życia Adama Wierzyckiego i jego bliskich. Mamy tu wątki historyczne (opowieści z czasów wojny), polityczne, ale przede wszystkim opisano tu życie emigranckiej rodziny i wszystko, co jest z tym związane. Często nie zdajemy sobie sprawy, z jakimi przeciwnościami mogą się borykać Polacy na obczyźnie. Bariera językowa i kulturowa, często wcale nie jest tak łatwa do pokonania. Tej zimy zaczytaj się w tej opowieści, która wciąga, bo każdy wątek jest bardzo interesujący.

Czytaj dalej

Książka na zimę to także powieść historyczna WIERNOŚĆ GNIEWOMIRA. W tej opowieści nie brak sensacyjnych zwrotów akcji. Waleczny jarl Oli Egilsson, który nie bez przyczyny nosi przydomek Gniewomir, przeżywa kolejne niesamowite przygody. Gniewomir tym razem przemierza słowiańskie ziemie, udaje się do władcy Bolesława, a także roztacza opiekę nad jego wnukiem – Kazimierzem, synem Mieszka i Rychezy.
W drugiej części udaje się w rodzinne strony, by tam stanąć do walki przeciw swoim krajanom, gdyż ciążą na nim zobowiązania wobec króla Knuta, który od dawna ma chrapkę na Norwegię. Sytuacja nie jest ciekawa, bo po drugiej stronie barykady znajduje się brat Gniewomira… Zatem wszystko się może zdarzyć…Należy wspomnieć, że jest to już trzeci tom pasjonującej opowieści, którą rozpoczęła „Ścieżka Gniewomira” kontynuowana na łamach książki „Wyprawa Gniewomira”.

Czytaj dalej

 

Top 10 książek na zimę to zbiór, w którym nie mogło zabraknąć motywującej lektury. Na koniec poznajmy więc pozycję, która sprawi, że kuchnia meksykańska odkryje przed Wami niezapomniane smaki i cudowne zapachy.

 

APETYT NA MEKSYK to niewątpliwie jest to książka dla smakoszy ciekawych smaków, odbiegająca proponowanymi daniami od gustów zwolenników mielonego z mizerią lub schabowego z młodą kapustą na gorąco. Autorka opiera swoje przepisy na produktach typowych dla kuchni Meksyku: kukurydzy, fasoli, papryce, którym atrakcyjności dodają połączenia z awokado…

Czytelniczka lub czytelnik lokujący swoje zainteresowania kulinarne we własnej kuchni, lubiący gotować, przygotowywać atrakcyjne dania, znajdzie tu wiele przepisów: od mięs poczynając, poprzez zupy, a na owocach morza kończąc. Do tych wszystkich własnoręcznie przygotowanych smakołyków, dodajmy, że wielce oryginalnych, konieczny jest też meksykański odpowiednik naszego polskiego chleba – w książce jest aż 5 pomysłów na to, jak zrobić pyszną, a może nawet przepyszną, tortillę.

Czytaj dalej

Przedstawione top 10 książek na zimę to polecane lektury, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy być pewni, że z tymi książkami nie zabraknie nam emocjonujących, rozgrzewających atmosferę wrażeń.

 

SPRAWDŹ INNE CIEKAWE KSIĄŻKI NA ZIMOWE WIECZORY