Top 10 książek informatycznych - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościTop 10 książek informatycznych

Top 10 książek informatycznych

22 lipca 2019 / Agnieszka

W dzisiejszych czasach życie bez komputera wydaje się niemożliwe. Pomimo tego niewiele osób sprawnie porusza się po skomputeryzowanej przestrzeni. Top 10 książek informatycznych to pozycje dla każdego, kto chciałby posiąść wiedzę i umiejętności z tego obszaru.

Poradniki i książki o tematyce informatyka – komputery ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/poradniki/informatyczne/

Komputery zmieniły nasz świat. Ich możliwości przeszły najśmielsze oczekiwania naukowców, którzy bezustannie pracują nad doskonaleniem maszyn przetwarzających dane. Informatyka jako dziedzina nauki ściśle powiązana z matematyką koncentruje się na zagadnieniu przetwarzania informacji oraz tworzeniu układów je przetwarzających. Większość z nas nie zastanawia się, że  na chwilę obecną informatyka jest samodzielną, bardzo rozwiniętą dziedziną naukową powiązaną z wieloma istotnymi obszarami życia. Wystarczy nam bowiem, że potrafimy w miarę sprawnie posługiwać się skomputeryzowanymi urządzeniami. Nie potrzeba jednak zbyt wiele wysiłku, abyśmy mogli nauczyć się o wiele więcej.

Top 10 książek informatycznych to pozycje dla każdego, kto chce posiąść wiedzę i umiejętności z informatyki. Zgromadzono w nich praktyczne porady oraz najważniejsze informacje, wielokrotnie będą przydatne na co dzień. Najpewniej okaże się, że zgłębienie niektórych tajników ułatwi nam pracę z komputerem.

Poznajmy więc Top 10 książek informatycznych. Są to pozycje najlepiej ocenione przez czytelników, którzy sprawdzili, czy zawarte w nich informacje mogą okazać się przydatne. Zyskujemy więc pewność, że sięgając po którąkolwiek z tych lektur, nie zawiedziemy się i nie będziemy mieli trudności ze zrozumieniem i wykorzystaniem zaprezentowanych treści.

Książka informatyczna, którą docenią znawcy tematyki oraz początkujący to „Microsoft Office 2019 oraz 365 od podstaw

Jest to praktyczny przewodnik, a jednocześnie poradnik po tym biurowym pakiecie. Najważniejsze informacje podane w prosty do zrozumienia sposób sprawią, że nie będzie on miał przed nami tajemnic. W publikacji skoncentrowano się na prezentacji funkcji i możliwości pakietu. Największą zaletą pozycji pozostaje jednak dopełnienie teorii solidną dawką ćwiczeń. Analityczny tekst wzbogacono obrazami prezentującymi zrzuty z ekranu. Dzięki temu nawet osoby rozpoczynające pracę z pakietem szybko będą mogły opanować jego konfigurację i obsługę. Takie zadania, jak: formatowanie tabel, wyszukiwanie i zmiana danych, automatyczne wypełnianie, tworzenie wykresów, slajdów i ich tekstów, czy zasady tworzenia prezentacji, nie będą przysparzać nam problemów. Ten poradnik powinien posiadać każdy, kto chce lub jest zobowiązany pracować z pakietem Microsoft Office 2019 oraz 365.

Czytaj dalej

Biblia Windows Server 2016. Podręcznik administratora” to kolejna polecana książka

W pozycji szczegółowo omówiono zagadnienia, które odnajdują zastosowanie także w nowszych systemach operacyjnych. Słowo Biblia zawarte w tytule jednoznacznie wskazuje, że zetkniemy się z najważniejszymi, nieprzedawniającymi się informacjami. Między innymi poznamy funkcje i możliwości tego systemu operacyjnego. Nabywane, teoretyczne wiadomości szybko  powiążemy z umiejętnościami praktycznymi, ponieważ książka zawiera zestaw ćwiczeń oraz ilustracje. Po zakończeniu lektury żaden system operacyjny firmy Windows nie będzie nastręczać nam trudności. Z całą pewnością ten praktyczny przewodnik napisany przez doświadczonego naukowca, certyfikowanego specjalistę Microsoft, Adobe, Apple i w3schools EITCA, okaże się wsparciem dla początkujących oraz doświadczonych administratorów.

Czytaj dalej

 

Top 10 książek informatycznych nie może nie obejmować pozycji związanych z najbardziej aktualną tematyką. Niektóre zagadnienia cieszą się bowiem ogromnym, zrozumiałym zainteresowaniem.

 

Zabawa ze sztuczną inteligencją” to podręcznik skierowany do osób chcących zająć się uczeniem maszynowym

Termin ten potrafi budzić niezrozumienie, choć w rzeczywistości odnosi się do większości urządzeń, które wykorzystujemy w życiu codziennym. Trudno byłoby przecież znaleźć osobę, która nie słyszała hasła telewizor LG, iPhone, czy Huawei P20. To nieliczne przykłady urządzeń, w których wykorzystano uczenie maszynowe. Zagadnienie nigdy więcej nie musi nastręczać nam trudności. Ten praktyczny poradnik zrozumiale odnosi się do tematyki, tłumacząc wszystkie jej tajniki. W pozycji celowo pominięto nazbyt skomplikowane szczegóły i zastąpiono je obrazowymi ogólnikami. Dzięki temu każdy, kogo zainteresuje uczenie maszynowe, będzie mógł poszerzyć swoją wiedzę o najważniejsze informacje.

Czytaj dalej

Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe HTML.5” to podręcznik mający na celu wyposażenie czytelników w umiejętności pozwalające samodzielnie kreować elementy VR z wykorzystaniem platformy A-Frame

Dowiemy się między innymi, jak zaprogramować stronę internetową wykorzystując najnowszą technologię: HTML 5, CSS3, a także aplikacje Adobe Dreamwever, czy dowolnego edytora tekstu. Informacje zawarte w tym podręczniku pozwolą, aby każdy mógł tworzyć responsywne strony internetowe z efektem paralaksy, modyfikować strony tworzone w generatorach, stworzyć aplikacje funkcjonującą w wirtualnej rzeczywistości. Wymienione zagadnienia mogą wydawać się skomplikowane. Obrazowy, łatwy do zrozumienia sposób prezentacji treści gwarantuje jednak, że każdy stanie się „praktykiem” rzeczywistości wirtualnej (VR).

Czytaj dalej

Top 10 książek informatycznych nie może również obejść się bez publikacji, w których przydatne informacje znajdą osoby wykorzystujące wirtualną przestrzeń w życiu codziennym lub zawodowym.

Marketing gier wideo” to książka napisana przez właściciela polsko-irlandzkiego studia Bandoneon Games, które koncentruje się na projektowaniu i wytwarzaniu marketingowych gier wideo

Wszelkie informacje będziemy więc zdobywać od doświadczonego praktyka, który chce dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami. Poznamy fakty, które uświadomią nam, że zrozumienie praw rządzących marketingiem nie jest trudne. Zdobędziemy informacje dowodzące, że z łatwością można przewidzieć wydarzenia branżowe. Ponadto zostanie nam uświadomione między innymi: jak łatwo jest manipulować graczem, dlaczego zdobywanie osiągnięć w grze jest bliskie transowi narkotycznemu, w jaki sposób tworzyć gry dostosowane do potrzeb konkretnej grupy, do czego przydatne okazują się elementy QTE w NFS the Run?

Czytaj dalej

Świeże podejście do e-mail marketingu. Wydanie II” to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto korzysta z tej formy marketingu

Dowiemy się, jak rozbudować listę subskrybentów, efektywnie wzbudzać zainteresowanie, a w konsekwencji odnosić zyski. Pierwsze wydanie tej pozycji cieszyło się zrozumiałym zainteresowaniem. Rynek zmienia się jednak bezustannie, więc pozycja została uaktualniona i poszerzona. Starannie opracowane informacje pozwolą każdemu e-mail marketerowi zwiększyć wydajność swojej pracy. Należy podkreślić, że do poradnika dołączono dodatek omawiający najbardziej aktualne trendy funkcjonujące w szeroko pojmowanym marketingu. Jest to zjawisko w języku potocznym nazywane „marketing automation”. Żadna inna pozycja tak dokładnie nie omawia sposobów intratnego wykorzystywania nowoczesnych systemów do e-marketingu.

Czytaj dalej

 

Top 10 książek informatycznych to zbiór, który obejmuje również pozycje poświęcone konkretnym umiejętnością. Uzyskamy z nich porady umożliwiająca sprawne działanie w wybranym obszarze.

 

Jak złożyć statyczną oraz interaktywną książkę. Składanie tekstu ciągłego w rynku polskim” to pozycja poświęcona tajnikom składania książek w odniesieniu do wykorzystania programu InDesing oraz iBooks Author

Czytelnicy dowiedzą się także, w jaki sposób przygotować interaktywne, cyfrowe publikacje oraz, w jaki sposób przygotowywać tego rodzaju komponenty przy wykorzystaniu programu Adobe Animate, czy iBooks Author. Dzięki temu każdy będzie mógł samodzielnie stworzyć książkę gotową do publikacji cyfrowej oraz druku klasycznego. Minimalne umiejętności wymagane, by z łatwością korzystać z wiedzy zaprezentowanej w publikacji, to podstawy obsługi programów firmy Adobe.

Czytaj dalej

Aplikacje mobilne, oraz interaktywne komponenty www. Adobe Animate” to pozycja koncentrująca się na pracy z aplikacją Adobe Animate

Informacje zawarte w książce dopełnią więc wiedzę prezentowaną w innych publikacjach odnoszących się do tej tematyki. Wszyscy, którzy sięgną po książkę dowiedzą się, jak przygotowywać aplikacje mobilne w systemie Android i IOS, aplikacje na komputery stacjonarne PC, MAC, Linux, a także tworzyć interaktywne komponenty przeznaczone na nowoczesne strony WWW napisane w HTML 5. Wiadomości, które w ciekawy i łatwy do zrozumienia sposób wprowadzą nas w tajniki teorii, zostały dopełnione poprzez obrazowe przykłady i ćwiczenia, które każdy będzie mógł wykonać, by nabyć umiejętności praktyczne.

Czytaj dalej

Nowoczesne strony WWW” to podręcznik do nauki samodzielnego tworzenia stron, które każdemu ułatwią zaistnienie w sieci

Zadania, które większość osób zlecało specjalistom, teraz będzie można wykonać samemu. Okazuje się, że wystarczy cierpliwie skomponować odpowiednie elementy, by uzyskać satysfakcjonujący efekt. Treści zostały ułożone w czytelny sposób. Dzięki temu stopniowo będziemy poznawać poszczególne etapy konstruowania strony, która ostatecznie powinna wyglądać zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Oprócz omówienia sposobów tworzenia nowoczesnych stron WWW przedstawione zostały informacje odnośnie do przygotowywania takich narzędzi służących  prezentacji konkretnych treści i komunikacji, jak blogi. W tym przede wszystkim wskazano darmowy system blogowy WordPress.

Czytaj dalej

Praktyczny przewodnik po MAC OS X Serwer 10.6 oraz 10.7” to poradnik tłumaczący, jak zainstalować i skonfigurować te systemy

Książka w przejrzysty i zrozumiały sposób prezentuje najważniejsze funkcje i możliwości serwerowego systemu firmy Apple. Teoria, którą musi poznać każdy, okaże się czytelna i zrozumiała, ponieważ uzupełniona została wskazówkami praktycznymi. Wszystkie instrukcje i zaproponowane ćwiczenia dopełnione są zrzutami z ekranu. Dzięki temu nawet osoby, które po raz pierwszy będą pracować z MAC OS X Serwer, poradzą sobie z konfiguracją i administracją tego systemu.

Czytaj dalej

Zaprezentowany powyżej, Top 10 książek informatycznych to pozycje dla wszystkich, którzy chcą sprawniej wykorzystywać możliwości oferowane przez najróżniejsze programy i systemy komputerowe. Za sprawą tych poradników wsparcie doświadczonego informatyka w wielu przestrzeniach może okazać się niepotrzebne, bo zdołamy poradzić sobie sami.