Top 10 książek idealnych na jesienne wieczory - 2019 - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościTop 10 książek idealnych na jesienne wieczory – 2019

Top 10 książek idealnych na jesienne wieczory – 2019

29 października 2019 / Agnieszka
Jesienna aura sprzyja czytaniu. Gdy chłód i brak słońca skłania, by zaszyć się w domu warto mieć w pobliżu dobrą książkę. Top 10 książek idealnych na jesienne wieczory to pozycje, które zapewnią nam niezapomniane wrażenia.

Zapraszamy na stronę księgarni internetowej –  http://tylkorelaks.pl/ gdzie możesz kupić polecane książki na jesień 2019

Nie od dziś wiadomo, że pogoda wpływa na nasze samopoczucie. Na aktywność fizyczną, kontakt z naturą oraz spędzanie czasu na świeżym powietrzu największą ochotę miewamy wiosną i latem. Kiedy aura staje się chłodniejsza, powoli tracimy zapał do działania. Narzekamy na złe samopoczucie, ponure myśli, a nawet bywamy apatyczni. Jesień nie bez przyczyny przecież określa się najbardziej melancholijną porą roku. Na szczęście dzięki czytaniu książek zapobiegniemy chandrze. Dobra lektura rozpędzi wszelkie smutki, zapewniając nam ekscytujące wrażenia.

Top 10 książek na jesienne wieczory to lektury, które umilą nam czas bez względu na pogodę. 

Wystarczy wybrać choć jedną z nich, rozsiąść się w wygodnym miejscu i pozwolić oczarować fabule. W trakcie czytania na moment zapomnimy o codziennych problemach i wraz z poznanymi bohaterami będziemy przeżywać ekscytujące chwile.

Poznajmy więc top 10 książek na jesienne wieczory. Są to celowo wybrane pozycje, które nie zawiodą nikogo. Każda z nich opisuje odmienną historię i oferuje zupełnie inne wrażenia.

Książka na jesienny wieczór to „Gdyby ocean milczał”.

Ta przepełniona emocjami powieść dostarczy nam wielu wzruszeń. Głównym bohaterom przyszło zmierzyć się z niewyobrażalnym dramatem. Doświadczyli bowiem nieoczekiwanej, przejmującej straty. A wszystko dlatego, że ich bliscy znaleźli się w niewłaściwym miejscu o nieodpowiedniej porze. Wszystko zdarzyło się zwyczajnego dnia nad paryską Sekwaną. Zamach islamskiego terrorysty w jednej chwili odmienił wszystko. Po śmierci Isabel oraz wielu innych ofiar nic już nie było takie samo. Świat się jednak nie skończy a ci, którzy pozostali muszą żyć dalej. Ta przejmująca opowieść ukazuje ból po stracie, ale i radość z odnowy. Mówi o niespełnionych marzeniach oraz tych, które udało się ziścić. Wskazuje także na niezwykły moment „rozwijania skrzydeł”. Nadziei  nie warto tracić, bo nigdy nie wiadomo, co przyniesie kolejny dzień.

Czytaj dalej

Polecana książka na jesień to powieść obyczajowa „Przetrwać próbę czasu

W trakcie czytania będziemy poznawać przejmującą opowieść o szaleńczej namiętności wystawionej na ciężką próbę. Miłość to piękne uczucie, ale nieraz musi pokonać wiele przeszkód. Przekona się o tym piękna pani architekt Antonina. Jej największe marzenia to założenie szczęśliwej rodziny. Niestety, jak do tej pory nie zdołała go spełnić. Jako młodziutka kobieta Antonina została uwiedziona przez dużo starszego mężczyznę. Wyszła za niego, pomimo sprzeciwu rodziny i to był największy błąd w jej życiu. Zaborczy małżonek starał się ograniczyć jej kontakty z najbliższymi i przyjaciółmi. Odeszła od niego w momencie, gdy kazał jej usunąć ciążę. Z pomocą przyjaciółek Antonina dość szybko odzyska równowagę. Znaleźć właściwego partnera nie będzie jej jednak tak łatwo. Na szczęście, kiedy na jej drodze stanie nieziemsko przystojny Borys wszystko ma szansę się zmienić.

Czytaj dalej

Jesienią warto przeczytać książkę, która pozwoli nam sprawdzić, dokąd prowadzi „Droga przez gorzkie łzy

Dzięki tej powieści przekonamy się, że wielokrotnie zbyt późno doceniamy wartość życia. Fabuła pozwoli nam poznać historię Sabriny. Życie nigdy jej nie rozpieszczało, ale ona zdaje się nie tracić nadziei. Na co dzień ciężko pracuje, by finansowo móc wesprzeć rodziców. Stara się również zgromadzić środki na leczenie chorej siostry. Niestety, gdy zechce pomóc nieznajomemu mężczyźnie, ulegnie poważnemu wypadkowi. Sabrina, która roztacza wokół siebie niezwykłą aurę, nie ma jednak pretensji do losu, że tak ciężko ją doświadcza. Może z czasem jej trud zostanie wynagrodzony? Taka szansa zaistnieje, gdy w szpitalu spotka Wiktora. Czy tych dwoje będzie miało szansę zaznać szczęścia? O tym przekonamy się w trakcie tej pasjonującej lektury, która wielokrotnie zaskoczy nas formą narracji.

Czytaj dalej

Top 10 książek na jesienne wieczory to zbiór, w którym oczywiście nie mogło zabraknąć pozycji rozpalający zmysły i dostarczających silnych wrażeń.

Za moje krzywdy” to współczesny romans kryminalny, który opisuje niecodzienną historię

W trakcie lektury przyjdzie nam odkrywać najciemniejsze strony ludzkiego umysłu. Motywem nakręcającym dynamiczną akcję pozostaje pragnienie zemsty za doznane w przeszłości krzywdy. Przekonamy się, że gdy ofiara zaczyna wymierzać sprawiedliwość na własną rękę, może dojść do przerażających scen. Na polskim Wybrzeżu  nieznany sprawca morduje przeciętnych obywateli. Śledztwo dość szybko wykaże, że ofiary to seksualni dewianci. Ujawnienie okropności, jakich dopuszczali się za życia, będzie szokiem dla rodzin denatów. Przed gdyńską policją stanie natomiast trudne zadanie uchwycenia mordercy i wyjaśnienia kierujących nim motywów. Sporządzeniem portretu psychologicznego oprawcy zajmować będzie się psycholog policyjna Bożena Kalinowska. Udział w sprawie postawi na jej drodze wielu dawnych znajomych. Pośród nich znajdzie się ktoś, kto rozbudzi jej uśpione od lat serce.

Czytaj dalej

Emocjonująca książka na jesień to „Porwana przez Jokera – początek

Jest to opowieść o młodziutkiej dziewczynie porwanej przez najniebezpieczniejszego przestępcę na świecie. Cara, bo tak jej na imię, ma zaledwie osiemnaście lat. Jest przerażona, że agresywny, nieznajomy mężczyzną odebrał jej wolność. Niestety, nie może mieć nadziei, że ktokolwiek będzie próbował ją uwolnić, ponieważ jej bliscy myślą, że zginęła w wypadku samochodowym. Dlaczego Joker porwał akurat ją? Sprawa stopniowo zacznie się wyjaśniać. Nim do tego dojdzie, Cara przeżyje wiele skrajnych sytuacji. Doświadczy bólu i przerażenia, ale również przyjemnych momentów, bo Joker od czasu do czasu lubi ją rozpieszczać. W końcu między oprawcą a ofiarą nawiążę się specyficzna więź. Czyżby Cara doświadczyła syndromu sztokholmskiego? I kim tak naprawdę jest Joker? Sprawa jest skomplikowana bardziej, niż może nam się wydawać. Przekonamy się o tym w trakcie lektury.

Czytaj dalej

Sprawcy i ofiary. Pokłosie „Fatalnego turnusu” to kolejna książka, którą warto przeczytać tej jesień

Jest to kontynuacja wspomnianego w tytule kryminału. Część pierwsza opisywała napaść, do jakiej doszło na terenie nadmorskiej plaży. Ucierpiała wówczas niewinna Katarzyna, która nieprzytomna trafiła do szpitala. Sprawcy nigdy nie zostali złapani, ale teraz nadeszła pora na wyjaśnienie sprawy. Katarzyna miała nadzieję, że z czasem zapomni o całym zajściu. Niestety stopniowo popada w paranoję, zastanawiając się, czy aby na pewno w jakikolwiek sposób nie sprowokowała swoich oprawców? Jej mąż nie wytrzymuje rozpamiętywania tego tematu. Odchodzi, a Katarzyna zostaje sama w najmniej odpowiednim czasie. Jako doświadczona pani prokurator Katarzyna nie spodziewa się, że do jej drzwi zapuka młody mężczyzna, w którym rozpozna jednego z napastników. Od tego momentu zdarzenia przybiorą nieoczekiwany obrót.

Czytaj dalej

Jesienią możemy również sięgnąć po obyczajową powieść z elementem romansu i kryminału „Czwarty pokój

W tej intrygującej opowieści jedną z głównych ról odegra duch. Przyjdzie nam poznać Dobrawę Tulewicz. To dojrzała kobieta, która zdaje się nigdy nie tracić dobrego humoru. W jej przypadku to wyjątkowa cecha, bo pech jej nie opuszcza. W trakcie lektury szybko przekonamy się, ze Dobrawa posiada również silną wolę i niezwykła odpuszczać, gdy na czymś jej zależy. Przeprowadzka wraz z mężem i trójką synów do mieszkania w legnickiej kamienicy wymaga od Dobrawy nieco odwagi. Prawdziwe komplikacje pojawiają się jednak dopiero w momencie, gdy okaże się, że w jednym z pokoi mieszka duch. To on, a właściwie jego oczekiwania wywrócą jej życie do góry nogami.

Czytaj dalej

Książka, którą warto przeczytać jesienną porą to „Lucyfera

Ten inspirowany dokumentami historycznymi, legendami i podaniami psychologiczno-religijny thriller prezentuje tezy, które podważają podstawy chrześcijaństwa. Niektórzy słusznie twierdzą, że powieść to ma szansę przebić bestsellerowy „Kod Leonarda da Vinci” Dana Browna. Wraz z bohaterami stopniowo będziemy odkrywać tajemnice przeszłości i sekrety Watykanu. Akcja rozgrywać będzie się na terenach francuskiej Prowansji. Wraz z mężem przybędzie tam polska aktorka Maria Niewiadomska. Ma ona zagrać znaczącą rolę w filmie francuskiego reżysera. Po dołączeniu do ekipy filmowej okaże się jednak, że powstanie produkcji ma ukryty cel, który bardzo nas zaskoczy. Najbardziej zaszokują nas jednak zaprezentowane poprzez wypowiedzi bohaterów hipotezy. Pośród nich znajdzie się twierdzenie, że Maryja powiła w Betlejem bliźnięta, oraz, że Mesjaszem prawdopodobnie była Maria Magdalena. Wszystkie przełomowe hipotezy, o których wspomniano w pozycji, mają potwierdzenie w materiałach źródłowych.

Czytaj dalej

Top 10 książek idealnych na jesienne wieczory nie mogło obyć się bez literatury faktu. Z tego gatunku wypadało wymienić choć jedną pozycję.

Warto przeczytać „Urodzinowy prezent dla Hitlera”, bo to książka opisująca jedną z największych sensacji II wojny światowej

Mowa o utajnionej do dziś, zakończonej niepowodzeniem akcji o kryptonimie „Whiskey”. W książce zgromadzono wiele intrygujących faktów. Bardzo dokładnie przedstawiono również osobę pilota 38. Dywizjonu RAF – Ryszarda Zygmuntowicza. Bohater ten odegrał bowiem znaczącą rolę w całej operacji. Dowiemy się, że misja o kryptonimie „Whiskey” została opracowana na drodze współpracy radzieckich I brytyjskich służb specjalnych. To na mocy ich ustaleń 20 kwietnia 1942 roku w powietrze wzbił się bombowiec Halifax. Według oficjalnej wersji załoga wraz z pasażerami miała dotrzeć do Czechosłowacji. Samolot, który najwyraźniej obrał inny kurs, rozbił się jednak na pograniczu niemiecko-austriackim. Dlaczego tak się stało? Materiały zaprezentowane w książce przekonują, że najprawdopodobniej operacja o kryptonimie „Whiskey” miała na celu zabicie Hitlera. Należy wspomnieć, że pozycję dopełniają archiwalne fotografie.

Czytaj dalej

Ponieważ jesień to pora, która wiele osób skłania do refleksji, warto także zaproponować lekturę wspomnieniową.

Czas dorosłości” to kolejna pozycja z cyklu „Zza zasłony czasu”

Znajdziemy w niej zbiór opowiadań, w których Zdzisław Brałkowski wspomina najważniejsze chwile z lat 70 i początku lat 80 XX wieku. Ówcześnie działo się naprawdę dużo. Trwały ważne zmiany gospodarcze, ekonomiczne i polityczne. Bywało ciężko, ale młodzi ludzie musieli odnaleźć się w zaistniałej sytuacji, co wielu z nich, tak jak autorowi świetnie się to udało. Ta książka, dla osób starszych będzie doskonałą okazją, by przypomnieć sobie miniony czas. Natomiast przedstawiciele młodego pokolenia będą mogli zestawić współczesne realia z tymi, w których żyli ich rodzice i dziadkowie. Obrazowo opisane momenty skłaniają do wielu refleksji. Nie zabraknie więc momentów zadumy, ale również uśmiechu na twarzy. Prócz opisu sytuacji poważnych,  przypomniane zostały bowiem także zajścia  zabawne.

Czytaj dalej

Wymienione pozycje dowodzą, że jesień może oferować masę czytelniczych wrażeń. Wystarczy wybrać jedną z nich, by poprawić sobie nastrój i na moment oderwać się od szarej rzeczywistości. W końcu są to polecane książki na jesienne wieczory.