To życie ma zawsze ostatnie słowo - „Drugie życie rzeczy” książka pełna emocji.
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościTo życie ma zawsze ostatnie słowo – „Drugie życie rzeczy”

To życie ma zawsze ostatnie słowo – „Drugie życie rzeczy”

9 października 2018 / Agata Jankowiak
Możemy snuć plany na przyszłość i wierzyć, że się ziszczą. Ostanie słowo, należy jednak nie do nas, ale do nieprzewidywalnego życia, które może zaskoczyć nas w najmniej oczekiwanym momencie.

Książka pełna emocji.

Wszyscy mamy marzenia. Każdy z nas próbuje zaplanować choćby najbliższą przyszłość. Pozwalamy, by w codzienność wkradła się rutyna, bo w ten sposób zyskujemy złudne poczucie bezpieczeństwa. Nic nie jest jednak pewne, bo los może zaskoczyć  nas w najmniej oczekiwanym momencie. Nie ma znaczenia, jak bardzo staramy się wyjść naprzeciw wszelkim przeciwnością. Na wszystko nie sposób się bowiem przygotować.

„Drugie życie rzeczy” to książka, która przekona nas, że ostatnie słowo zawsze należy do życia. Ta pełna emocji i zaskoczeń powieść obyczajowa porusza temat wydarzeń, które pojawiają się nieoczekiwanie. Ukazuje rzeczy, które mówią o ludziach, którzy stają się lepsi, nawet jeżeli czynią zło.

Wielu czytelników odnajdzie w fabule wątki, które z łatwością odniesie do prawdziwego życia. Fenomen powieści obyczajowych polega bowiem na tym, że ich inspiracją pozostają znane nam realia. Ponadczasowe ludzkie bolączki i namiętności. Nadzieje, obawy i problemy, które od zawsze wkradają się w ludzką egzystencję i nie sposób ich wytrzebić.

Przeczytaj także: https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/powiesci-obyczajowe-na-jesienne-dni – Powieści obyczajowe na jesienne dni.

 

Akcja powieści porusza całą gamę emocji. Sugestywne obrazy i nietypowa historia sprawia, że nie sposób oderwać się od lektury. Zaskakujące wątki czynią bieg wydarzeń  nieprzewidywalnym. Potęguje to emocje budzące się w trakcie lektury. Życie głównej bohaterki Marii będzie wystawione na ciężką próbę. Znana jej, przewidywalna codzienność zostanie doszczętnie zniweczona. Nagle zamiast spokoju jej dusze wypełni chaos.

Recenzja patronacka powieści ”Drugie życie rzeczy”

https://nietypowerecenzje.blogspot.com/2018/09/recenzja-patronacka-drugie-zycie-rzeczy.html

 

Dramat, z jakim będzie musiała zmierzyć się Maria, odmieni wszystko, w co wierzyła do tej pory. Wracają do domu, nie pomyśli nawet, że czeka na nią taka „niespodzianka”. Obrzydliwe zaskoczenie, którego nie byłaby w stanie przewidzieć. Podobnych historii nie wyobrażamy sobie przecież nawet w najgorszych snach. Gdy nadejdą, nie pozostaje jednak nic innego jak zmierzyć się z nimi. Maria, dostrzegając męża z kochanką, we własnej sypialni będzie zdolna jedynie wybiec z mieszkania i zwymiotować. Życie nie „powiedziało” jednak ostatniego słowa i wszystko przed nią.

Życie ma zawsze ostatnie słowo. I nie należy do nas, to my należymy do niego. I choćbyśmy je sobie najstaranniej układali i tak zrobi jak zechce. Ta opowieść jest właśnie o tym. O wydarzeniach, które pojawiają się nieoczekiwanie, o rzeczach, które mówią i o ludziach, którzy stają się lepsi, nawet jak czynią zło.– Grażyna Krynicka

Okazuje się, że niektóre, nawet najgorsze chwile warto przeżyć. Zresztą przekona się o tym nie tylko Maria.  Losy bohaterów tej powieści pełne są nietypowych zdarzeń. Zajść, które wywracają wszystko do góry nogami, nakazując układać na nowo codzienność. W końcu to powieść o wydarzeniach, które pojawiają się nieoczekiwanie, o rzeczach, które mówią i o ludziach, którzy stają się lepsi, nawet jeśli czynią zło. A upływający czas tłumi przecież ból.

Gdzie kupić?