Tanie książki na Dzień Dziecka - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościTanie książki na Dzień Dziecka

Tanie książki na Dzień Dziecka

21 maja 2019 / Agnieszka
Wyjątkowy podarek, jaki należy sprawić każdemu dziecku to mądra i piękna bajka, która będzie bawić i uczyć. Tanie książki na Dzień Dziecka to więc najlepszy pomył na prezent. Poznajmy kilka z nich.

Jak wszyscy wiemy, w życiu dziecka nie może zabraknąć książeczek. Głośne czytanie korzystnie wpływa na rozwój malca. Długo można wymieniać zalety czytania najmłodszym, ale najczęściej zwraca się uwagę, że kontakt z literaturą, słuchanie czytanych książek, a z czasem samodzielne czytanie, uczy pięknej polszczyzny, rozbudza zainteresowanie światem, pobudza wyobraźnie, kształtuje pożądane postawy, czy uczy mądrze spędzać wolny czas. Oczywiście warto wspomnieć także o tym, że dzieci, którym się czyta i oferuje do samodzielnego czytania wartościowe książeczki, o wiele łatwiej się uczą, koncentrują i zapamiętują. Najważniejsze jednak, by pamiętać, że głośne czytanie to najpiękniejszy czas, jaki możemy zaoferować dzieciom. Wspólne chwile z lekturą wzmacniają bowiem emocjonalną więź.

Tanie książki na Dzień Dziecka to najlepszy pomysł na prezent. Okazyjna cena pozwala kupić więcej niż jedną książeczkę. Dzięki temu chwil poświęconych na czytanie będzie mogło być o wiele więcej. Ponadto taki podarek przyniesie ze sobą same korzyści, stanie się miłą pamiątką i nigdy się nie zdezaktualizuje. W zasadzie nie ma się nad czym zastanawiać. Czas wybierać i kupować.

Bajki dla dzieci do czytania- https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/bajki-dla-dzieci-do-czytania/

Poznajmy więc tanie książki na Dzień Dziecka. Zaprezentowane pozycje to piękne, mądre i wartościowe bajki dla dzieci w każdym wieku. Pośród nich na pewno znajdziemy książeczkę, która sprawi przyjemność dziecku, które zechcemy obdarować.

Był sobie chłopiec” to książka dla wszystkich, którzy lubią magiczne klimaty

Bycie niemagicznym dzieckiem w magicznej rodzinie może być co najmniej trudne. Antoni, jako chłopiec, z założenia został wykluczony ze świata magii, jednak stykał się z nim każdego dnia poprzez mamę i siostry, które niejednokrotnie wykorzystywały na nim swoje moce, zmieniając mu nastrój… Chłopiec bardzo tego nie lubił, świat magii był dla niego nieznanym, nie rozumiał tego, co mówiły jego siostry, nie chciał nawet tego zrozumieć, bo i po co… Przecież jako chłopiec nigdy miał nie zostać czarodziejem… W rodzinach czarownic to dziewczynki były tymi wyjątkowymi – mężczyźni pełnili w nich różne funkcje, ale nie czarowali… Z wyjątkiem czarnoksiężników, ale to już wyjątki potwierdzające regułę… Antoni uciekał zatem od świata magii – miał na szczęście przyjaciół, którzy podzielali jego los – mianowicie byli równie jak on niemagiczni.

To książka dla wszystkich, którzy lubią magiczne klimaty. Jest niezwykle wciągająca, czytelnik cały czas jest trzymany w napięciu i do końca nie jest w stanie rozszyfrować, co wydarzy się za chwilę… Nie sposób się od niej oderwać. Każdy kolejny rozdział pochłania jeszcze bardziej.

Czytaj dalej

„Smocze skarby” to psychoterapeutyczna, psychoedukacyjna oraz relaksacyjna bajka

Fantazyjna opowiastka, którą będą mogły poznać dzieci, kryje w sobie przesłanie, dowodząc, że najcenniejszych skarbów nie da się zobaczyć, czy dotknąć. Akcja rozgrywa się w wyjątkowej krainie, Elfidii. Do niedawna było to spokojne, urocze miejsce, ale wszystko się zmieniło. Rządy objął władca Mrocznych. Jest to niemiły jegomość, który sieje terror i zło. Mieszkańcy Elfidii są przerażeni. Na szczęście na pomoc Elfidom zdecyduje się smok Agapit. Nie będzie on zmagał się z przeciwnikiem sam, bo zechce mu towarzyszyć dzielny Marek Dżdżownica i przybysz z innej czasoprzestrzeni, Franek Zalustrza. Czy ta grupa ma szansę na zwycięstwo? Ich oręż to jedynie czyste serca, wiara w przyjaźń i gotowość do walki ze złem. Może jednak to wystarczy, by przetrwać wiele przygód i w trakcie zrozumieć, czym są prawdziwe skarby? A jaka naprawdę jest rola Agapita?

Czytaj dalej

Książka na Dzień Dziecka to także „Baśń o dębowym sercu” 

Uczy ona szacunku do przyrody i dowodzi,  że każdy ma w swym sercu siłę, która może rozbudzić odwagę do pokonywania nawet największych przeszkód. Fabuła pozwoli dzieciom wyruszyć do przemiłej, małej wioski. Niestety susza sprawiła, że przyroda umiera, a mieszkańcy, którzy borykają się z brakiem żywności, zamierzają opuścić ten teren. Przeszkodą wydaje się stary dąb. W przeciwności do innych roślin wygląda świetnie, tylko że zdaje się władać złymi mocami. Pośrodku wioski stoi również dziwna, niewysychająca studnia. Dlaczego nikt nie potrafi wyjaśnić, co się dzieje? Nim ludność opuści wioskę, ktoś będzie musiał spróbować porozmawiać z dębem. Jedynym śmiałkiem okaże się Antek. Czy mały chłopiec będzie w stanie wypełnić to zadanie i jednocześnie przywrócić dawny ład?

Czytaj dalej

Wyjątkowa książka dla dzieci to „Anioł Michał” 

Jest to terapeutyczne opowiadanie, które uczy asertywności, czyli wyrażania własnego zdania, potrzeb i emocji, przy jednoczesnym szacunku wobec innych. Nawet dorosłym bywa trudno posługiwać się sztuką mówienia NIE, stąd warto zacząć ćwiczyć, jak najwcześniej. Bajkowy przykład okaże się bardzo pomocny. Ta terapeutyczna bajka przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia. W tym wieku trzeba już radzić sobie w szkolnych realiach, dlatego asertywność okaże się niezwykle potrzebna. W trakcie lektury poznamy sympatycznego Michała. Chłopiec nie zawsze dobrze radzi sobie w kontaktach z rówieśnikami, ale niebawem wszystko się zmieni. Ta piękna, ilustrowana opowieść uczy i jednocześnie bawi. Byłoby wspaniale, gdyby mogło przeczytać ją każde dziecko.

Czytaj dalej

Książka na Dzień Dziecka, którą dzieci powinny przeczytać wraz z rodzicami to „Wyjątkowi są wśród nas”

Wewnątrz znajdują się bajki, nie-bajki, które mówią o tolerancji i akceptacji. Poszczególni bohaterowie dowodzą, że inność i niepowtarzalność nie jest żadną przeszkodą. Każdy jest bowiem wyjątkowy na swój własny sposób. Wszystkie opowieści przeniosą nas do bajkowego świata, w którym jak wiadomo zdarzyć może się wszystko. Poznamy m.in. misia Grizliego, wychowanego świerszcza, bałaganiarę Tosię oraz cudacznego Pomaludka. Dziać Bedze się sporo, nie zabraknie okazji do świetnej zabawy, ale również wzruszeń.

Czytaj dalej

Dla dziecka na Dzień Dziecka wspaniała książka to „Zaczarowany świat” 

Wewnątrz zgromadzono pełne humoru historyjki. Każda z nich to szansa na przeżycie niezapomnianych przygód z przesympatycznymi bohaterami. W trakcie lektury na każdej dziecinnej buzi na pewno zagości uśmiech. Ludzkimi cechami obdarzone zostały przedmioty i zwierzęta. Spotkamy także dzieci, które mają wiele wspaniałych pomysłów. Najważniejsze jednak, że każda historyjka kryje w sobie ważne, mądre przesłanie. Nauka będzie łączyć się z zabawą, a zaznajamianie z treścią, będzie łatwe i przyjemne. Każdy utwór zawarto bowiem w formie wierszyka.

Czytaj dalej

Wspaniałą zabawę zapewnią też dzieciom „Psotne nutki” 

Jest to książka przeznaczona dla przedszkolaków i wszystkich milusińskich, którzy chcieliby przeżyć niezwykle przyjemną przygodę. Książeczka zawiera, aż dwanaście wierszowanych opowieści, które łączy muzyczna tematyka. Nie będzie brakować czasu na śpiew, taniec i słuchanie muzyki. Oczywiście dobra zabawa przyniesie ze sobą sporo nowych wiadomości. Dzieci będą poznawać nazwy tańców, instrumentów, głosów wokalnych oraz całkiem sporo terminów związanych ze światem muzyki. Zdobywanie nowych informacji i zapamiętywanie najważniejszych zagadnień, będzie oczywiście łatwe, bo treść zawarta jest w lekkiej, wierszowanej formie.

Czytaj dalej

Relaksację i wyciszenie przyniesie natomiast dzieciom „Zaczarowany księżyc”

Ta książeczka spełnia funkcję dydaktyczno-wychowawczą. Wraz z bohaterami malec będzie poznawał znaczenie czynności, które warto wykonać przed snem. Jak wiadomo, wieczorna higiena nie zawsze jest dla dzieci atrakcyjna i przyjemna. Można jednak to zmienić. Obowiązek stanie się atrakcyjną czynnością, gdy przedmioty potrzebne do przedsennych przygotowań staną się bohaterami zabawnych opowiastek. W tej pozycji jest ich aż piętnaście. Ponadto dzieci będą mogły poznać niewidzialne duszki, zaczarowany Księżyc, czy pewną Przytulankę.

Czytaj dalej

Skoro mowa o wierszykach czas na „Wierszobajanie”

Rymowane utwory, które znalazły się w tej książeczce, zapewnią wszystkim dzieciom wspaniałą, kształcącą zabawę. Poszczególne utwory pozwolą małym czytelnikom spotkać postacie z baśni. Między innymi będzie to Pinokio, Czerwony Kapturek, Brzydkie kaczątko, Kopciuszek, Calineczka czy Królowa Śniegu. Dowiemy się, jak niezwykłe cechy posiada każda z nich. Ta prosta w odbiorze książeczka pozwala, by nawet najmłodsi mogli poznać bohaterów baśni, które w całości poznają w starczym wieku.

Czytaj dalej

„Zabawki na w wakacjach” to książeczka, którą powinny otrzymać wszystkie dzieci

Gdy nadejdą chwile wypoczynku poza domem, miło będzie dowiedzieć się, co mogą robić pozostawione bez opieki zabawki? Ta pięknie ilustrowana książeczka pozwoli nam poznać Michasia. Jest to bardzo miły chłopiec, który będzie musiał dokonać trudnego wyboru. Niebawem wyjeżdża bowiem na wakacje z rodzicami. Zabrać będzie mógł ze sobą tylko jednego towarzysza. A co z resztą? Zabawki Michasia na pewno nie będą chciały na niego czekać. Zamiast tęsknić w pustym domu, postanowią wyruszyć za nim. Jak łatwo się domyślić wyniknie z tego masa zabawnych przygód.

Czytaj dalej

Zaprezentowane tanie książki na Dzień Dziecka to naprawdę niedrogie, ale przede wszystkim piękne i wartościowe bajki. Wiele z nich objętych jest rabatem, który pozwoli na zakup więcej niż jednej.