Kim jest tajemnicza zjawa "Renée? - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKim jest tajemnicza zjawa „Renée?

Kim jest tajemnicza zjawa „Renée?

16 lutego 2018 / Agnieszka
Po co jeszcze jedna książka o historii? Wszystko o minionych dziejach już napisano i powiedziano. Może jednak nie?

Pomysł na opowieść przyszedł autorce do głowy niespodziewanie. Jak reakcja na „wkuwanie” historii na różne klasówki i sprawdziany. Jak na nudę suchej nauki. Wszak nic prostszego, niż przeczytanie raz-dwa krótkiej opowieści i rozum podświadomie łapie zagadnienie. Wystarczy tylko dopełnić datami i kilkoma definicjami i nasze wspólne europejskie dziedzictwo staje się naszą wspólną pamięcią.

Harry Potter, opowieści o smokach, Asterix, czy Piercy Jackson, to książki, w których młody czytelnik znajduje prawdę historyczną i wątki mitologiczne wplecione w fabułę fantastyczną tekstu. Czy jest to nowy sposób nauczania? Inna wersja pomocy dydaktycznych? Być może, że tak. Bo świat rozpędził się na dobre.

Nowe technologie pozwalają nam szybko otrzymać informację i odpowiedź na nurtujące nas zagadnienie. Współczesna rzeczywistość, wymaga inwestycji w przyszłość, a nie analizy minionego czasu. Pamiętajmy, że bez przeszłości nie ma przyszłości! Historia nas stworzyła, ale mamy wybór kontynuować ją inaczej, lepiej.

Renée – Katarzyna Ducros

I o tym jest książka „Renée”. O pracy w grupie, historii przez duże i małe H. Opowieść o spotkaniach, poznaniu i akceptacji. A jak to połączymy z determinacją i wytrwałością, to sukces jest gwarantowany. Nawet jeżeli chodzi o konfrontacje z duchami!

To znakomita powieść dla młodzieży. Autorka już od pierwszych stron buduje napięcie, które wzrasta wraz z rozwojem wydarzeń. Pojawienie się ducha w Miejskiej Szkole Artystycznej wzbudza w uczniach strach, zdziwienie i niepodpartą chęć rozwikłania zagadki.