Szukaj książek pod choinką - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościSzukaj książek pod choinką

Szukaj książek pod choinką

20 listopada 2018 / Agnieszka

Święta już za pasem, a nie sposób wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez prezentów. Pomysłów na upominki jest oczywiście milion, ale jednym z najlepszych może być na przykład dobra książka. Podarowanie jej pod choinkę ma więcej plusów niż minusów.

Jaka książka na gwiazdkę?

Książki nie są z reguły drogie, pięknie wyglądają na półce (choć znacznie piękniej w ręku czytelnika). Poza tym to trwała pamiątka, która nie zniknie tak szybko, jak perfumy czy jedna z wielu czekolad. W literaturze najpiękniejsze jest to, że każdy może odnaleźć w niej coś dla siebie, niezależnie od wieku i płci.

A opcji jest rzeczywiście mnóstwo!

Optymistyczna książka, która mogłaby stanowić świetny prezent pod choinkę to „Po szczeblach drabiny”. Jest to historia młodej kobiety, która z głębokiej prowincji dotrze na sam szczyt. Oczywiście nie jest to bajka, czy baśń, lecz świetna powieść obyczajowa skierowana do dorosłych czytelników. Główna bohaterka to skromna Stefa. Nigdy nie sądziła ona, że kiedykolwiek opuści wieś. Była gotowa zostać na roli i dalej zajmować się gospodarstwem. Stałoby się tak z pewnością, gdyby nie zaskoczyły jej niespodziewane okoliczności. Rodzinna tragedia zmusiła Stefę do ucieczki. Przerażona, za namową przyjaciółki, wyjeżdża do Warszawy. Wielkie miasto to zupełnie inna rzeczywistość, więc bohaterka musi na nowo poukładać swoje życie. Czeka ją wiele zawodowych i osobistych wyzwań, liczne problemy, szereg trudnych do wyjaśnienia zdarzeń, wiele potknięć, ale i radosnych momentów. W pewnym momencie bohaterka zawędruje do Krakowa i Gdańska. Najważniejsze jednak, że na jej drodze stanie starszy mężczyzna żydowskiego pochodzenia. Możemy być pewni, że wszystko, co ją spotka, w końcu zaprocentuje. Zahukana Stefa ostatecznie przemieni się w pewną siebie Stefanię. W tej nowej odsłonie kobieta będzie gotowa, by zostać właścicielką pałacu. Czy tak się stanie? O tym przekonamy się w trakcie tej pasjonującej lektury.

Czytaj dalej

Książka na prezent, która mogłaby znaleźć się pod choinką to „Origami dwojga istnień i psa”. Docenią ją przede wszystkim fanki historii miłosnych, choć w tej, uczucie rodzi się na tle traum, koszmarów i zbrodni. Silnych wrażeń nie będzie więc brakować. W głównych rolach postawieni zostali doświadczeni bohaterowie. Jest to emerytowana policjantka Bożena Polańska oraz były bankowiec Maciej Rawicz. Ona poszukując wsparcia u przyjaciółki, stara się zapomnieć o doświadczonej próbie gwałtu oraz o tym, że na służbie zabiła człowieka. On natomiast w samotności ukrywa się przed ludźmi, którzy mogą chcieć odzyskać dokumenty, które zabrał ze sobą, odchodząc z pracy. To cenne papiery, ponieważ stanowią dowód, że posłuszny partii zarząd banku dopuszczał się przestępstw. Niestety, dojdzie do tragedii. Bożena będzie musiała ratować życie Macieja. To zdarzenie stanie się początkiem ich bliskiej zażyłości. Nie od razu pojawi się jednak gorące uczucie. W końcu los modelował ich życie, niczym artysta tworzący origami. Miłość pojawi się z pomocą przyjaciółki Bożeny oraz maleńkiej suczki Mufy. Będziemy zaskoczeni, jak optymistycznie zakończy się ta opowieść.

Czytaj dalej


W święta nie może zabraknąć odrobiny magii, dlatego pod choinką powinna znaleźć się powieść, science-fiction, „Projekt koniczyna”. Pełna zaskakujących zwrotów akcji fabuła dostarcza niezapomnianych wrażeń, ale również skłania do refleksji. Cała historia rozpoczyna się w momencie, gdy Alex budzi się w szpitalnym łóżku, nie pamiętając, kim jest oraz, w jaki sposób znalazła się w tym miejscu. Chwilowa utrata pamięci to przykre doznanie, dlatego bohaterka zrobi wszystko, by odzyskać wspomnienia. Proces ten nie będzie jednak prosty, ponieważ jej przyjaciółka celowo wprowadza ją w błąd. Dopiero gdy, Aleks odnajdzie swój stary dziennik z tajemniczymi zapiskami, sprawa powoli zacznie się wyjaśniać. Zawiłości będzie wiele, ale bohaterka musi dowiedzieć się, dlaczego dzięki swoim nadprzyrodzonym zdolnością miała być najważniejszym elementem tajnego Projektu Koniczyna. Są to bezcenne, ważne dla rządu informacje. Bohaterka w końcu dowie się także, dlaczego wciąż ma poczucie, że komuś powinna pomóc. Pozostaje jedynie tajemnicza kwestia mężczyzny, który ją obserwuje.

Mamy nadzieję, żeProjekt Wolnośćbędzie również książką, po którą sięgną czytelnicy szukający prezentu pod choinkę. Świat pełen przemocy, tajnych projektów, niezwykłych umiejętności, ale także przyjaźni, miłości, oddania, solidarności i heroizmu – to kontynuacja powieści „Projekt Koniczyna” o dziewczynie, która posiada nadzwyczajne zdolności. Tym razem Alex staje przed jeszcze trudniejszymi wyborami niż w poprzedniej części. „Projekt Wolność” to książka, która wciągnie czytelnika od pierwszej strony. Książka w ofercie sprzedaży – https://tylkorelaks.pl/954-projekt-wolnosc.html 

Czytaj dalej


W trakcie świąt nie można zapominać o zgłębianiu własnego wnętrza. Szukający książek pod choinką, powinni móc przekonać się, co oferuje im „Biała wieszczbiarka”. Ta jedyna w swoim rodzaju książka podejmuje temat korelacji duszy i ciała. Literacka fikcja pozwoliła w zrozumiały sposób poruszyć najważniejsze kwestie. Wszyscy gotowi poszerzać swoje horyzonty myślowe, będą zadowoleni. Fabuła pozwala śledzić niezwykle ciekawe perypetie wrażliwej dziewczyny oraz Duszy. Wydarzy się wiele, więc wrażeń nie będzie brakować. Najważniejsze jednak, że uwidoczniona została niezwykła korelacja duchowej i rzeczywistej sfery istnienia. Ta współzależność zawsze zapoczątkowuje bowiem przyczynowo-skutkowe zdarzenia. Pora zrozumieć, że świat rzeczywisty uzupełnia ten, którego nie sposób dostrzec. Wymowę tej książki dopełniają energetyczne obrazy przygotowane przez autorkę. Jest pewne, że ta pozycja doskonale sprawdzi się w roli prezentu, który warto podarować najbliższym.

Czytaj dalej


Świąteczny czas zachęca do zadumy. O tym, co w życiu najważniejsze opowiada poetycka opowieść „Bardziej być”. Pełna problemów i obowiązków codzienność potrafi zasmucać, ale nie można tracić pogody ducha. Ta poruszająca pozycja zwraca uwagę na sytuacje wzniosłe oraz te mogące przynieść ukojenie i poczucie szczęścia. Oczywiście nie pominięto wydarzeń wstydliwych i bolesnych. Ludzki żywot składa się bowiem z odmiennych emocjonalnie momentów. Ta książka zwraca uwagę na istotę człowieczeństwa. Czytać będziemy więc o innych, ale także o sobie. Pośród poruszonych kwestii znalazła się: alienacja, brak pewności siebie, gniew, porzucanie osób starszych, czy przemoc domowa. Aktualne tematy także nie zostały pominięte. Pomyślimy między innymi o ekologii, równouprawnieniu oraz zależności od świata wirtualnego. Podmiotem lirycznym tej wzruszającej opowieści jest doświadczona kobieta po przejściach, która zamierza rozpocząć nowe życie. Mowa będzie więc również o potrzebie spełnienia marzeń.

Czytaj dalej


W święta Bożego Narodzenia pod choinką dla humoru może pojawić się lektura nawiązująca tytułem do jednej z wigilijnych potraw.Ryba piła” to humorystyczno–satyryczny zbiór krótkich opowiadań i wierszy. Wszyscy sięgający po tę książkę, mogą liczyć na świetną zabawę i sporą dawkę śmiechu. Z pewnością każdy wielokrotnie zaśmieje się z opisanych absurdów dnia codziennego, irracjonalnych sytuacji oraz wad narodowych. Fani prozy oraz poezji będą zadowoleni. Zbiór ten zawiera bowiem 100 tekstów, z czego 60 stanowią przekomiczne opowiadania. Należy podkreślić, że pozycje dopełniają zabawne rysunki Mateusza Świstaka.

Czytaj dalej


Jeden z najbardziej uniwersalnych gatunków, uwielbianych zarówno przez młodszych i starszych, kobiety i mężczyzn, to fantastyka. Autorem, który szczególnie upodobał sobie ten rodzaj literatury, jest Artur Wells. Obok zapierającego dech w piersiach ,,Snu Henny” i ,,Snu Henny – Imperium Magów”, godny polecenia jest zbiór opowiadań ,,Granica”. Przedstawione historie czyta się szybko, lekko, a każda z nich odsłania zupełnie nowy świat i porusza inną problematykę. W zestawieniu Artura Wellsa znalazła się między innymi opowieść pt. „Teresa” będąca wstępem do potencjalnej kontynuacji sagi. Lekkie opowiadania jak „Smok” dla młodszych fanów gatunku oraz bardziej skomplikowane, jak „Moje miasto”, gdzie główny bohater musi stawić czoła swojej przeszłości oraz zaakceptować swoją odmienność.

Oprócz tego w książce pojawił się „Wehikułu Czasu”, co jest jasną aluzją do faktu, że autor przyjął pseudonim oparty o nazwisko sławnego Herberta Georga Wellsa. ,,Granicę” nieprzypadkowo można polecić na święta. To książka uniwersalna, która spodoba się czytelnikom, w każdym przedziale wiekowym.

Czytaj dalej

Równie ciekawą propozycją na prezent może być poradnik dla tych, których noworoczne postanowienie będzie brzmiało: ,,Chcę zarabiać więcej”. Z pomocą przychodzi Kacper Daria ze swoją książką: ,,Nauka Biznesu Krok po Kroku”. Jest to przewodnik o zarabianiu w przystępnej i przejrzystej formie. Autor uczy nas jak zyskać, czyli jak skutecznie się wzbogacić z uwzględnieniem braku strat. Pokazuje również, w jaki sposób możemy uniknąć zagrożeń oraz zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami.

Czytaj dalej

Innym kompendium dotyczącym tego zagadnienia o – nie da się ukryć – bardzo optymistycznym tytule, jest książka ,,Każdy może zarobić milion”. Można zaryzykować stwierdzeniem, że przypadnie ona do gustu każdemu, kto chciałby odmienić swoje życie, albo przynajmniej spróbować. Autor pokazuje, że przy odpowiednim zasobie wiedzy jesteśmy w stanie stworzyć i zrealizować plan, pozwalający osiągnąć nam niezależność finansową. Dzięki niemu możemy zrozumieć, gdzie leży przyczyna naszej finansowej niezaradności.

Czytaj dalej

Inną pozycją wartą tego, aby podarować ją komuś bliskiemu pod choinkę, jest ,,Nić Ariadny” Lidii Tasarz. Historia w niej zapisana zaskakuje już od samego początku. Autorka posłużyła się narracją pamiętnikową, pierwszoosobową, aby dzięki temu uzyskać efekt subiektywizacji zdarzeń, a co za tym idzie – umożliwiła czytelnikowi przeżywanie wszystkich rozterek, zdarzeń i uczuć razem z Moniką Palmer. Umiejętnie skomponowana fabuła, mnogość intrygujących wątków i wreszcie doskonałe kreacje głównych bohaterów sprawiają, że ,,Nić Ariadny” czyta się jednym tchem. Jest to thriller, jednak nie brak tu wątków romansowych i retrospekcji. Czy główna bohaterka odkryje siebie? Czy dowie się, kim była, zanim obudziła się przykuta do szpitalnego łóżka? Czy będzie wiodła szczęśliwe życie u boku kochającego mężczyzny?

Czytaj dalej

Nie da się ukryć, że Boże Narodzenie jest ściśle związane z tradycją chrześcijańską. W tym wypadku warto wybrać prezent, który odnosiłby się w jakiś sposób do tego istotnego faktu. Niewątpliwie godny polecenia jest tutaj przewodnik z elementami reportażu i dokumentu Eweliny Rubinstein o tytule „Jerozolima. Miasto Boga”. Autorka – z zawodu dziennikarka – umożliwia nam zwiedzanie Jerozolimy. Wystarczy sięgnąć po jej książkę, żeby dostrzec architektoniczne piękno tego miejsca, poczuć niezwykły klimat największego miasta Izraela. W swoim reportażu Ewelina Rubinstein obala stereotypy i pokazuje, jak różne i nieprzewidywalne potrafi być życie w Izraelu. Tu świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Połączenie elementów reportażu, wywiadu, dokumentu oraz opatrzenie całości doskonałymi zdjęciami, pozwoliło stworzyć unikalne dzieło, zachwycające nie tylko inspirującą treścią, lecz także walorami estetycznymi.

Czytaj dalej

Uwieńczeniem tego zestawienia musi być książka dla tych najmłodszych, bo oni najbardziej czekają na przyjście Świętego Mikołaja. Dzięki książkom dzieci rozwijają swoją fantazję, ćwiczą pamięć, a także nie spędzają czasu na bezmyślnym wpatrywaniu się w szklany ekran telewizora czy też komputera.  Jedną z najlepszych propozycji jest bajka Marleny Rytel o intrygującym tytule ,,Potworna Michasia”. Tytułowa bohaterka to siedmioletnia dziewczynka o blond włosach i dużych, niebieskich oczach. Niech jednak nie zmyli czytelnika jej niewinny, anielski wygląd! Michasia nie ma ani brata, ani siostry – jest rozpieszczoną jedynaczką. Zawsze musi być tak, jak ona chce, a rodzice i dziadkowie ustępują jej na każdym kroku. Wszystko jednak się zmienia, gdy w domu pojawia się nowy, zwierzęcy lokator, czyli biały kot…

Jak widać, literatura jest tak wdzięczną dziedziną, że każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. Pamiętajmy o tym również w święta Bożego Narodzenia. Wtedy przecież pojawia się okazja, aby podarować komuś bliskiemu naprawdę świetny prezent w postaci dobrej książki, a nie kolejnej pary skarpet.

A Ty jakiej książki będziesz szukać pod choinką? Sprawdź naszą ofertę!