Stanisław Kuczkowski – poznaj autora i jego twórczość - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościStanisław Kuczkowski – poznaj autora i jego twórczość

Stanisław Kuczkowski – poznaj autora i jego twórczość

30 listopada 2021 / Agnieszka
Pisarz opisuje to, co nie powinno zostać zapomniane. Obserwacja rzeczywistości oraz pogłębiona analiza własnych odczuć pozwala uchwycić najistotniejsze niuanse. W ten sposób powstają wartościowe lektury. Stanisław Kuczkowski to autor zasługujący na poznanie, warto sięgać po jego książki.

Na temat potrzeby pisania powiedziano już wiele. Richard Bach stwierdził, że: „zawodowy pisarz to amator, który nie rezygnuje”. Zanim powstanie książka, w spójne zdania muszą zostać połączone zrozumiałe frazy. Jedynie od wrażliwości autora zależy, w jaki sposób odebrane będzie jego dzieło. Stanisław Kuczkowski nim zdecydował się na debiut, doświadczył naprawdę wiele. Życie zawsze przecież piszę najlepsze scenariusze, wystarczy tylko mądrze z nich korzystać.

Wspomnienia to metafizyczny ślad – książki Stanisława Kuczkowskiego

 

Ten pisarz debiutował już jako doświadczony specjalista w kilku dziedzinach. Przede wszystkim pracował jako architekt, dlatego wiedział, jak postrzegać przestrzeń. Kuczkowski powiedział o sobie: „większość życia to praca w teatrze! Scenografia i technika. Nadzór! Wielkie realizacje operowe i lata burzliwych przemian”. Należy podkreślić, że Stanisław Kuczkowski to autor, który aktywnie uczestniczy w tworzeniu obywatelskiego ładu. Zmiany nastające wokół mają dla niego fundamentalne znaczenie.

Motyw ulotności chwil od początku obecny jest w twórczości pisarza

Mijanie czasu” pojawiło się jako pierwsze. Jest to poruszająca historia, która niesie ze sobą ważne przesłanie. Stanisław Kuczkowski poleca tą pozycję młodym ludziom. Główny bohater to młodzieniec Krzysztof, który ze względu na nacisk matki udaje się do małego miasteczka, w celu poznania ojca. Jak wiadomo, podróże zawsze przynoszą ze sobą coś nieoczekiwanego. W tym przypadku również tak się stało. Bohater poznaje urokliwą kobietę i myśli, że zdoła na własnych warunkach ułożyć swój los. Niestety nie każdy cel można osiągnąć. Krzysztof przeżyje wiele rozczarowań, bolesnych chwil oraz zdobędzie trudną naukę od ojca. Dorośli oraz nastoletni czytelnicy zrozumieją bolączki tej postaci. Trzeba pamiętać, że o wartości człowieka mówią jego czyny oraz odbiór społeczny.

Czytaj dalej

Stanisław Kuczkowski nie stroni od fantastyki

To dlatego na jego drodze pojawiła się „Dziura„. Pasjonująca powieść o tym tytule w roli głównego bohatera ustawiła biznesmena Piotra. Ten pozornie spokojny, przeciętny mężczyzna nie spodziewał się, co go czeka. Wypadki zdarzają się jednak wszystkim. Piotrek swobodnie się przechadzając, wpada do tytułowej jamy. Wówczas orientuje się, że nie jest w stanie się z niej wydostać. Pozostaje mu się dostosować. Kiedy dokładnie zacznie poznawać nierzeczywistą przestrzeń, zrozumie, że może czekać na niego prawdziwa niezwykłość. Na pewno będzie zadowolony, gdy na jego drodze stanie tajemnicza dziewczyna. Ta powieść, przepełniona jest skłaniającymi do rozważań sentencjami. Warto czytać uważnie, bo w tej książce pojawiają się wątki z opowieści „Mijanie czasu”.

Czytaj dalej

Każdy autor pragnie pozostawić po sobie ślad

Dzieciństwo-Młodość” to obyczajówka. Kuczkowski skoncentrował się na opisie czasu dorastania i dojrzewania. Autor zdradził, że tworząc to dzieło, opisywał i wspominał towarzyszących mu wówczas bliskich ludzi. Zmagania z codziennymi problemami zawsze są bowiem łatwiejsze w towarzystwie przyjaciół. Refleksyjne noty wspomnieniowe są niczym metafizyczny ślad po przemijających ludziach. Nie wszystkie osoby można przecież zachować w umyśle i sercu. Kuczkowski w tej powieści odwołał się do życia w czasach okupacji oraz powstania warszawskiego. Wiara, nadzieja oraz percepcja strasznych czasów z perspektywy dziecka i dorastającego człowieka. Te wątki poruszają do łez i na długo zapadają w pamięci.

Czytaj dalej

Stanisław Kuczkowski zdaje sobie sprawę, że trzeba walczyć o każdy dzień

To dlatego pojawił się „…ten STARY CZŁOWIEK”. Do napisania tej pozycji autora skłoniły rozważania nad nieubłaganie upływającym czasem. Jutra może nie być, więc trzeba doceniać dziś. W roli narratora postawiony został Krzysztof. Ten dojrzały mężczyzna snuje opowieść i wchodzi w interakcje z pisarzem. Ten dwugłos sprawia, że książkę czyta się z zainteresowaniem. Trzeba jednak podkreślić, że akcja powieści zbudowana jest na notatkach tytułowego STAREGO CZŁOWIEKA, czyli Ryszarda. Analiza jego notatek została rozpoczęta przez narratora na prośbę jego ukochanej żony, którą była aktorka znana jako PIĘKNA MADZIA. W trakcie lektury rozważymy, czy ważniejsza jest kobieta, czy kariera. Zastanowimy się także, co ma większą wartość: miłość czy twórczość? Życie staje naprzeciw śmierci. Trzeba zaznaczyć, że w tej powieści wyraźnie zapisany został motyw: non omnis moriar. Myśl Horacego pozostaje ponadczasowa.

Czytaj dalej

Są pisarze, których trzeba poznać. Stanisław Kuczkowski jest autorem, który potrafi pochylić się nad szarą codziennością i wybrać z niej niuanse, o których nie wolno zapomnieć. Książki tego autora naprawdę warto poznać. Przeczytanie ich gwarantuje pobudzenie wyobraźni oraz zdolności twórczego myślenia. Z czasem Stanisław Kuczkowski z pewnością odda w ręce odbiorców jeszcze niejedną wartościową lekturę. Na bieżąco warto więc śledzić jego dokonania.

Nasze życie kształtuje upływający czas