Słodkie święta – proste przepisy na świąteczne wypieki - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościSłodkie święta – proste przepisy na świąteczne wypieki

Słodkie święta – proste przepisy na świąteczne wypieki

20 marca 2017 / Agata Jankowiak
Świętowanie bez aromatycznych frykasów zdaje się niemożliwe, dlatego warto poznać proste przepisy na świąteczne wypieki, które sprawią, że tegoroczne święta będą naprawdę słodkie.

Przedświąteczne przygotowania mogą przyprawić o zawrót głowy. Aby móc zasiąść w rodzinnym gronie i delektować się wonnymi potrawami trzeba poczynić wiele starań. Stosownie wcześniej zaplanowane zakupy, czy porządki pozwolą zaoszczędzić sporo czasu, ale dla wielu osób największym wyzwaniem okazują się świąteczne wypieki.

Domowe wypieki to prawdziwy, świąteczny rarytas, niestety coraz częściej rezygnujemy z samodzielnego pieczenia ciast na rzecz kupna gotowych produktów. Rozwiązanie to pozwala unikać ewentualnej porażki, ale jedynie własnoręcznie wykonane ciasta pozwolą nam odczuć pełną satysfakcję.

Wiele osób niesłusznie twierdzi, że piec nie lubi i nie umie. Poznając proste przepisy na świąteczne wypieki, zrozumiemy, że „Pyszne ciacho? To nie problem!”. Okazuje się bowiem, że wystarczy jedynie odrobina sprawdzonych wiadomości byśmy mogli poczuć się jak cukiernicy.

Renata Rusinek-Marszałek jako doświadczona pani domu pragnie zachęcić wszystkich do przygotowania domowych specjałów. Sięgając po proste przepisy zawarte w książce, bardzo szybko zdamy sobie sprawę, że zgodnie z wymową tytułu „Pyszne ciacho? To nie problem!”. Na przygotowanie wyśmienitego ciasta nie potrzebujemy wyszukanych produktów, wielogodzinnych zabiegów, czy nadmiaru wiadomości. Wystarczą nam proste, sprawdzone przepisy, które znajdziemy w książce.

Czytaj dalej

Pieczenie niesie ze sobą masę korzyści. Wymiar praktyczni, czyli świadomość jakie produkty spożywamy to niepodważalna zaleta, ale zdaje się, że najważniejszą i najprzyjemniejszą pozostaje możliwość częstowania delicjami najbliższych, Ponieważ polskie święta nie mogą obyć się bez sernika, tego roku możemy zabłysnąć właśnie przygotowując to ciasto.

Dzięki przepisom zgromadzonym w książce „Serniki słodkie i wytrawne”, przygotujemy pyszny sernik w dowolnym wydaniu. O powodzenie nie musimy się martwic. W zasadzie powinniśmy mieć pewność, że przygotujemy wyśmienite ciasto, ponieważ autorka książki — Renata Czelny-Kawa prowadzi blog — Raj dla Podniebienia i  specjalizuje się w pieczeniu serników w różnych smakach i odsłonach.