Reumatoidalne zapalenie stawów – jak sobie radzić z chorobą? - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościReumatoidalne zapalenie stawów – jak sobie radzić z chorobą?

Reumatoidalne zapalenie stawów – jak sobie radzić z chorobą?

13 września 2017 / Agnieszka
Chorobę zwyrodnieniową stawów zalicza się do schorzeń reumatycznych. Są to przewlekłe, postępujące schorzenia, z silnymi bólami i postępującymi uszkodzeniami narządu ruchu, prowadzącymi często do całkowitego unieruchomienia chorego.

Jeżeli masz reumatoidalne zapalenie stawów, to poradnik „Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów” jest dla Ciebie. Zasadniczo napisany jest dla chorych, ale może także być użyteczny dla ich rodzin i opiekunów oraz wszystkich interesujących się tą chorobą. Ma pomóc w zrozumieniu choroby, sposobów i zasad leczenia RZS oraz możliwych opcji.

Do kupienia na stronie – http://tylkorelaks.pl/42-jak-leczyc-reumatoidalne-zapalenie-stawow-9788379002375.html

 

Choroba zwyrodnieniowa może być uwarunkowana genetycznie i tak twierdzi też dr Jarosław Niebrzydowski – reumatolog i lekarz chorób układu kostno-stawowego zajmującego się tą profesją już od ponad 30 lat.

„Aby choroba wystąpiła, muszą zaistnieć do tego odpowiednie warunki. Pierwszym jest pewna skłonność genetyczna. Obecnie uważamy, że jest to zaburzenie w układzie immunologicznym, który popełnia błędy w rozpoznawaniu swoich i obcych antygenów. Do rozwoju choroby potrzebny jest dodatkowy czynnik w postaci infekcji wirusowej, bakteryjnej lub grzybiczej.” – tak w swoim poradniku medycznym pisze dr Niebrzydowski. Aby jednak to stwierdzić, należy przeprowadzić szczegółowy wywiad z pacjentem. „Bez badania przez specjalistę reumatologa postawienie prawidłowego rozpoznania na podstawie opisów w Internecie lub książce jest loterią.” – pisze Niebrzydowski.

Co tak naprawdę wiemy o tej chorobie? Jak leczyć i postępować w reumatoidalnym zapaleniu stawów? W tym pomoże nam poradnik napisany przez dr. Jarosława Niebrzydowskiego. Jego wieloletnia praktyka w Anglii pomogła spojrzeć na chorobę inaczej niż, jest postrzegana ona w Polsce.

Czy RZS można leczyć?

Autor przyznaje, że

„Pierwsza powszechna i nieprawdziwa opinia jest taka, że reumatoidalnego zapalenia stawów nie da się wyleczyć i stawy muszą boleć. W rezultacie większość pacjentów zadowala się lekami przeciwbólowymi i nie szuka dodatkowych informacji na temat leczenia choroby.”

Czasem już takie nastawienie powoduje, że obarczony chorobą poddaje się bólowi i nie sięga po inne rozwiązania będące dla niego jedyną czasem deską ratunku.

Reumatologia BEZ TAJEMNIC

Ta strona powstała aby każdy, kto ma reumatoidalne zapalenie stawów, mógł poznać przyczyny wywołujące tę chorobę oraz różne metody prowadzące do jej wyleczenia.

Książka, którą dr. Niebrzydowski dedykuje nie tylko pacjentom i chorym na zwyrodnienie stawów, ale także członkom ich rodzin zawiera wiele cennych informacji i wskazówek dotyczących leczenia reumatyzmu i poznaniu jego przyczyn. To publikacja dająca możliwość innego spojrzenia na metody leczenia choroby, która pomoże zwalczyć nie tylko ból, ale i jego przyczynę.

Z książki możemy dowiedzieć się wielu interesujących informacji m.in. „Leczenie musi być nastawione na jak najszybsze opanowanie choroby czyli uzyskanie remisji.” – pisze autor, jeśli leczenie „lekami DMARD’s jest nieskuteczne zaleca się leczenie lekami biologicznymi.”.