Ranking książek kobiecych - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościRanking książek kobiecych

Ranking książek kobiecych

23 maja 2019 / Agnieszka
Nie od dziś wiadomo, że kobiety sięgają po książki częściej niż mężczyźni. A co i dlaczego czytają panie? Ranking książek kobiecych wskaże nam pozycje najchętniej czytane przez przedstawicielki płci pięknej. Sprawdźmy, jakie są czytelnicze gusta dam.

Badania stanu czytelnictwa w Polsce jednoznacznie wskazały, że kobiety czytają więcej niż mężczyźni. Oczywiście czytelnicze gusta Polerek są bardzo zróżnicowane. Przykładowo, ostatnimi czasy obserwuje się rosnące zainteresowanie kryminałami. Wśród przedstawicielek płci pięknej zaczyna również kształtować się popyt  na dobrą literaturę faktu, czy ciekawe reportaże. Należy jednak stwierdzić, że literatura kobieca nigdy nie straciła na popularności. Wrażliwe na problemy innych, pełne ciepła panie, po prostu lubią poruszające historie. Szczególnie atrakcyjne okazują się powieści obyczajowe, dramaty i romanse. Możliwość utożsamienia się z bohaterami traktowana jest jako jeden z najważniejszych atutów książki.

 

 

Ranking książek kobiecych wskaże nam, co i dlaczego najchętniej czytają panie. Wymienione pozycje szybko zdobyły popularność i uznanie. Jak na literaturę kobiecą przystało, są to książki dostarczające wielu wzruszeń. Nie zabraknie porywów serca, silnych rozczuleń, chwil wywołujących uśmiech na twarzy oraz tych, które zasmuconą. Wiele z opisanych historii zostało bowiem zainspirowanych prawdziwym życiem. To lektury, które naprawdę warto poznać, a następnie przeczytać. Z nimi czytanie będzie prawdziwym, odprężającym relaksem.

Poznajemy więc ranking książek kobiecych. Są to najlepsze spośród najchętniej czytanych przez przedstawicielki płci pięknej pozycje. Przekonajmy się, czym i dlaczego urzekły one panie, które wyraziły o nich wiele pozytywnych opinii. Niektóre z tych lektur zyskały przecież miano jednej najbardziej poczytnych. Jak łatwo możemy się domyślić, miłość będzie motywem przewodnim.

Kolory życia” oczarowały wiele kobiet

Ranking książek kobiecych pozwolił wytypować paniom najbardziej wartościowe, poruszające lektury, których nie da się zapomnieć. „Kolory życia” oczarowały wiele kobiet. W końcu jest to niepowtarzalny projekt muzyczno-literacki, przygotowany przez niewidomą autorkę, Ewę Domańską. Dowiodła ona, że niepełnosprawność nie musi przekreślać szansy na realizację marzeń. Twórczyni zdołała przecież sprawdzić się w roli dziennikarki, kompozytorki, piosenkarki, a teraz pisarki. Ta pozycja podzielona jest na dwie części. Jedna składa się z kilkunastu autobiograficznych opowieści, a kolejna z autorskich utworów muzycznych. Porażkę można zamienić sukces, a wszelkie trudności traktować jako pouczające lekcje. Wówczas życie wyda się prostsze oraz piękniejsze. Tego uczy ten projekt. Pozytywne, literackie doznania dopełniają melodie wprowadzające w stan relaksacyjnego zamyślenia. Do książki, która jest dostępna również w formie audiobooka, dołączona jest płyta CD.

Czytaj dalej

W rankingu książek kobiecych wysoką pozycję zajęła książka „Nigdy nie mówię nigdy”

Jest to pełna erotyzmu obyczajowa powieść. która pozwoli nam poznać kobietę, która zatraciła się w biegu życia. Samantha, bo tak na imię wspomnianej bohaterce, jest spełnioną business-woman. Z sukcesem udaje jej się prowadzić własną firmę wnętrzarską. Koncentracja na pracy nie pozostawia  zbyt wiele czasu na satysfakcjonujące kontakty z mężczyznami. Jak na razie zadowala się przelotnymi, niezobowiązującymi romansami. Samantha jest atrakcyjną, inteligentną kobietą po trzydziestce. Nadszedł więc czas, żeby zaczęła myśleć o układaniu sobie przyszłości. W jej przypadku nie będzie to jednak takie proste, bo zdaje się, że w zupełności wystarcza jej to, co ma. Po śmierci swojej matki rzuciła się w wir pracy. Dobre rady przyjaciółki nie są w stanie nic w niej zmienić, podobnie zresztą, jak przykład z życia szczęśliwej kuzynki. Już niedługo wszystko może się jednak zmienić. Niespodziewanie z rąk zaborczego kochanka wyrwie Samanthe Henry. Zdarzenie to stanie się początkiem nietypowej znajomości. Początkowo bohaterka nie będzie chciała uwierzyć, że w jej życiu może zdarzyć się prawdziwa miłość. Stopniowo jej serce zacznie się jednak rozbudzać, a Henry będzie dla niej coraz ważniejszy. Niestety, tej parze może nie być dane zaznać szczęścia. Ich znajomość rozpocznie bowiem serię zdarzeń, które mogą doprowadzić do nieprzewidywalnej w skutkach katastrofy.

Czytaj dalej

Kobiety uwielbiają historie, które można odnieść do rzeczywistości. Znaczenie mają dla pań ponadczasowe motywy i poruszające losy bohaterów literackich. To dlatego piękne powieści obyczajowe, podkreślające wartość uczucia, jakim jest miłość, zostały tak dobrze ocenione.

 

Dojrzała miłość zmuszona do pokonywania lęków, traum oraz dźwigania piętna zbrodni  została ukazana w powieści „Origami dwojga istnień i psa

Tak poruszającej historii już dawno nie było. Teraz jest, dlatego warto poznać zawiłe losy emerytowanej policjantki, Bożeny polańskiej oraz byłego bankowca, Macieja Rawicza. Oboje stracili już nadzieję, że spotka ich cokolwiek dobrego. To dlatego, że Bożena doświadczyła dwukrotne próby gwałtu oraz w trakcie pełnienia służby, zabiła człowieka, a Maciej ukrył się przed światem w obawie przed zemstą zarządu banku, z którego odszedł, aby nie brać udziału w przestępczych działaniach. Ta dwójka bohaterów zbliży się do siebie, w niecodziennych okolicznościach. Bożena będzie musiała ratować życie Macieja. Wówczas los ponownie będzie plątał ich ścieżki niczym artysta origami. Nikt nie mógł bowiem przewidzieć, że tą dwójkę spotka jeszcze tak wiele szczęścia. Oczywiście nie następuje to od razu po dramatycznym zdarzeniu, lecz gdy oboje odzyskują wiarę i nadzieję, zaczyna kiełkować piękne uczucie. W narodzinach miłości dojrzałej będzie musiał jednak pomóc mały pies oraz przyjaciółka Bożeny. Na zakończenie pojawi się również wątek rodzicielstwa. Czy mogło być bardziej uroczo?

Czytaj dalej

Intrygująca powieść, która poruszyła wiele pań, to „Pierścionek z cyrkonią”

Fabuła pozwoli nam poznać wyjątkową,  miłosną historię. W tej opowieści nie będzie to jednak uczucie, które połączy młode serca. Główny bohater powieści to Piotr Bonerski. Poznamy go zaraz po tym, jak tragicznie umrze jego żona.  Żałoba jest dla Piotra trudnym okresem, ale ukojenie przynosi mu porządkowanie rzeczy po zmarłej. To pośród nich Piotr odnajdzie medalik, który nosił na szyi jeszcze przed ślubem. Nie był on bowiem zarezerwowany dla małżonki, ale zupełnie innej kobiety. Czas goi rany, a los bywa nieprzewidywalny. To dlatego niebawem bohater będzie mógł spotkać na swej drodze miłość sprzed lat. W czasach młodości uczęszczał do liceum z piękną dziewczyną. Zakochali się w sobie bez pamięci i przysięgali, że zawsze będą razem. Niestety młodzieńcze obietnice nie zawsze mogą się spełnić. Po ukończeniu szkoły ich drogi się rozeszły. Mamy rok 2008 Zarówno Piotr, jak i jego dawna ukochana są już dojrzałymi ludźmi, którzy mają za sobą skomplikowaną przeszłość. Przyjdzie im spotkać się w pięknym Paryżu. W stolicy miłości uczucia mogą odżyć na nowo. Czy jednak dojrzała miłość ma szansę istnieć, skoro każdy z nich jest już innym człowiekiem?

Czytaj dalej

W rankingu książek kobiecych wysoką pozycję zajął „Taniec z motylami”

 Jest to poruszająca powieść o sile sekretów. Każdy człowiek ukrywa jakieś szczegóły z własnego życia. Jeżeli są to nic nieznaczące drobiazgi, z czasem zostają zapomniane, gorzej, jednak gdy celowo pomijane kwestie, dotyczą ważnych obszarów egzystencji. Zajść, które od początku wywoływały silne uczucia. Przekonują się o tym bohaterowie tej opowieści. Pośród nich jest Zuzanna, która od dawna uciekając przed demonami przeszłości, stopniowo poznaję zdarzenia ukrywane przez własną matkę. Jedna ujawniona tajemnica może wpłynąć na życie wielu osób. Wówczas zmieni się wszystko. Konsekwencje trudno przewidzieć, ale początkowe obawy zostaną wyciszone. Zuzanna przejdzie proces wewnętrznej przemiany. Będzie emocjonująco, bo jest to powieść o najważniejszych wartościach w życiu człowieka.

Czytaj dalej

Panie doceniły również książkę „Tatuaże podświadomości”

Poruszająca fabuła przekona nas, że przed przeszłością nie da się uciec. Jest ona ważną częścią życia i nie da się jej zmienić. Nawet jeśli dawniej doszło do zaradzeń, które chcielibyśmy zatrzeć, nie zdołamy tego zrobić. W naszej pamięci zawsze pozostanie po niej ślad, więc warto się z nią pogodzić. Książka na moment pozwoli nam przenieść się na piękne, malownicze Mazury. Właśnie tam poznamy trzy wyjątkowe bohaterki. Teresę, która to prowadzi własną knajpkę w mieście. Bizneswoman. Grażkę, która dawniej zajmowała się rekreacją konną, a obecnie mieszka na odludziu w lesie. Gabrysię, która musi zadbać, aby poukładać swój wewnętrzny świat. Przeszłość odcisnęła na jej życiu bolesne piętno. Traumatyczne doświadczenia wciąż dają o sobie znać. Gabrysia jest bowiem DDA, dlatego jedynie, gdy zdoła okiełznać swą przeszłość, będzie mogła kształtować swą dalszą drogę.

Czytaj dalej

Książka doceniona przez kobiety to również „Cząstka pomarańczy”

Motyw miłości pięknej i czystej oraz temat dojrzewania do podejmowania mądrych decyzji wpłyną na wyjątkowość tej powieści. Obyczajowa tematyka ponownie okazała się dla czytelniczek niebywale wartościowa. Historia opisana w tej pozycji skłania bowiem do zastanowienia się, jak ważny jest każdy krok na życiowej ścieżce. Główna bohaterka to spokojna, prawie dorosła Maja. Jej żywot był przewidywalny, bo przecież dziewczyna nie miała w planach żadnych, większych zmian. Los potrafi jednak zaskakiwać. Jedna decyzja ukształtuje przyszłość Mai. Będzie to najważniejszy etap w jej życiu. W końcu kobietka zdecyduje, czy powinna poświęcać każdy dzień na przygotowania do egzaminu maturalnego, czy zdecydować się na udział w pracach nad filmem, powstającym na podstawie światowego bestsellera. Młodzieńcze marzenia zachęcą ją do wkroczenia na rozrywkową ścieżkę. Oczywiście nie obejdzie się bez komplikacji. Maja doświadczy chwil szczęścia, ale również rozczarowań, dramatów i niepokojów. Dobrze, że przyjaźń i szczera miłość zawsze będzie ją chronić. Nie można nie wspomnieć, że fabuła tej powieści obyczajowej inspirowana jest popularną „Sagą Zmierzch”.

Czytaj dalej

W rankingu książek kobiecych wysoką rangę zdobył także oryginalny melodramat z wątkiem fantastycznym. Dowodzi on, że prawdziwą miłość można znaleźć „Gdzieś na końcu świata pomimo w plecionych, fantastycznych wątków, fabuła tej powieści porusza ważne tematy społeczno-obyczajowe. W centrum wszystkich znaczących wydarzeń stanął bowiem problem dysfunkcyjnej rodziny. Główną bohaterką jest młoda Monika. Z pewnością zbyt wcześnie wyszła ona za mąż, licząc, że rozpocznie się wspaniały etap w jej życiu. Szkoda, że bardzo się pomyliła. Jej małżonek szybko pokazał swoje drugie, przerażające oblicze. Monika, ucieknie przed przemocą domową do miejsca, które za sprawą La Concha, kobiety muszli, odmieni jej żywot. Takich przemian się nie spodziewała, ale Może tak miało być. Przecież dzięki temu Monika na nowojorskim lotnisku spotka niezwykłego jegomościa. Ona właśnie będzie wracała z Kadyksu, a on tam się kierował. Los po plącze ich ścieżki. Wydarzy się naprawdę wiele, a dzięki temu czytać będzie się niezwykle przyjemnie. W końcu każdy zapragnie poznać zakończenia. Pojawia się w nim motyw miłości, która pokonuje barierę czasu oraz końca świata.

Czytaj dalej

Ranking książek kobiecych to pozycja, na którą zawsze warto zerknąć. Znajdują się w niej przecież tak wyjątkowe książki, jak te wskazane powyżej. Poza tym to okazja, by przekonać się, co czytają kobiety.

Zaprezentowany powyżej ranking kobiecych książek objął jedynie najpopularniejsze, najchętniej czytane przez panie książki.  Nie sposób bowiem wymienić wszystkich pozycji, które lubią czytać kobiety. Na początek warto więc przeczytać, choć te kilka, a one na pewno zachęcą nas, by sięgać po kolejne.