Psychologiczne odbicie - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPsychologiczne odbicie

Psychologiczne odbicie

14 marca 2018 / Agnieszka
Spokojna praca w sklepie spożywczym, weekendy za miastem u babci, miłość do ukochanych zwierzaków oraz imprezy w towarzystwie znajomych… Tak mogłoby w dalszym ciągu wyglądać poukładane życie dwudziestopięcioletniej Luizy, gdyby nie spotkanie z dawno niewidzianym Konradem.

Znajomy składa jej interesującą propozycję. Ciekawość sprawia, że Luiza przychodzi do tajemniczej agencji, w której pracuje Konrad. Lata ćwiczeń na strzelnicy, aktywny tryb życia i niezaprzeczalne predyspozycje przyczyniają się do pomyślnego przejścia testów sprawnościowych i psychologicznych. Wbrew zdrowemu rozsądkowi bohaterka wchodzi w świat mafii i przestępców, zostając tajną agentką. Z pomocą przydzielonego jej partnera szybko poznaje specyfikę swojej pracy. Niebezpieczny klimat kolejnych misji ma w sobie coś strasznie pociągającego.

Psychologiczne odbicie – Maskarada

(…) lustro wygląda jak okno do drugiego świata, gdzie wszystko jest odbiciem rzeczywistości. Co tam chowasz?

Jakby tego było mało, Liza musi szybko podejmować decyzje. Prowadzić wyrafinowaną grę z przestępcą i borykać się z wątpliwościami pojawiającymi się podczas akcji. A przy tym zachować dystans do pracy, by normalnie żyć poza nią. Całkiem sporo jak na jedną osobę. Nic dziwnego, że narasta problem braku akceptacji samej siebie, swojej inności… Pomaga jej w tym znajomość z rudowłosym Ivanem, który poznaje inną stronę Luizy – sarkastyczną, arogancką, chłodną, niemiłą.

Czy Luiza będzie w stanie się przed nim otworzyć, zaufać i w efekcie się zmienić? Kiedy wszystko zmierza w dobrym kierunku, okazuje się, że oboje mają przed sobą tajemnicę.

To nie ma sensu. W ogóle podążanie za tym co się lubi nie ma sensu! Mam dosyć! Wszyscy są okropni kiedy próbuję cieszyć się z życia i być dobrym człowiekiem! Jeśli tak wygląda życie, to wolę umrzeć!

Na dodatek po jednym ze zleceń Luiza trafia na leczenie do szpitala psychiatrycznego. Jak się okazuje to dość niebezpieczne miejsce, jako że interesuje się nią pielęgniarz – gwałciciel. Czy Liuzie uda się stamtąd wydostać i jaki udział w tym wszystkim będzie miał Ivan?