Prosta gramatyka niemiecka - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościProsta gramatyka niemiecka

Prosta gramatyka niemiecka

3 marca 2020 / Agnieszka

Jak ułatwić sobie naukę języka niemieckiego? To najczęściej zadawane pytanie przez uczących się tego języka. Prosta gramatyka niemiecka rozwiązuje większość problemów. Poznawanie niemieckojęzycznych zagadnień nie musi być trudne.

 

Nauka języka niemieckiego jest obowiązkowa w większości szkół podstawowych i średnich. Niestety, dla wielu osób poznawania nowych niemieckojęzycznych zwrotów i zagadnień okazuje się skomplikowanym wyzwaniem. To dlatego nawet opanowanie języka niemieckiego na poziomie podstawowym przysparza uczącym się problemów.

Zapamiętywanie nowych słówek oraz prostych zasad gramatycznych to początkowy, uznawany za łatwy etap nauki. Po nim, należy zacząć wykorzystywać opanowane zwroty do konstruowania złożonych zdań i coraz dłuższych wypowiedzi. Prosta gramatyka niemiecka w zakresie morfologii i składni ułatwia naukę języka niemieckiego. Jej podstawą pozostają przejrzyście wyjaśnione, najważniejsze reguły gramatyczne.

Jak ułatwić sobie naukę języka niemieckiego?

To pytanie najczęściej zadawane przez uczniów. W momencie, gdy poznawanie nowego języka zaczyna przysparzać kolejnych trudności, naturalne staje się poszukiwanie wsparcia. Korzystanie z usług korepetytora to dość droga opcja. Na całe szczęście istnieje możliwość dokształcania się w domowym zaciszu. Prosta gramatyka niemiecka pozwala na samodzielną naukę języka niemieckiego. Przygotowane z myślą o uczących się ćwiczenia, ułatwiają zdobywanie nowych wiadomości oraz pozwalają uzupełnić ewentualnie występujące braki.

Prosta gramatyka niemiecka pozwala nabywać, ćwiczyć, a następnie utrwalać najważniejsze zagadnienia. Ujęte w proponowanych ćwiczeniach słownictwo jest zgodne z treściami zawartymi w obowiązujących podręcznikach.

Prosta gramatyka niemiecka przedstawiona w książkach do samodzielnej nauki języka niemieckiego pozwala wielokrotnie wykonywać zaproponowane ćwiczenia, a następnie sprawdzać ich poprawność za pomocą załączonego klucza. Do wielu tego rodzaju pozycji dołączone są również testy sprawdzające. Omówione w nich zagadnienia obejmują między innymi: końcówki przypadków w odmianie rodzajnika, zaimka i przymiotnika oraz niemieckie rodzajniki, rzeczowniki, przymiotniki, zaimki, liczebniki, przysłówki, przyimki, spójniki i czasowniki posiłkowe, modalne, czy mocno oraz nieregularne. Omówienie każdego zagadnienia z osobna, a następnie zastosowanie ich w zaproponowanych zdaniach w znacznym stopniu ułatwia naukę gramatyki języka niemieckiego.

Niemiecki od poziomo AO. Niemiecki? Z przyjemnością!

Polecana książka do nauki języka niemieckiego to „Niemiecki od poziomo AO. Niemiecki? Z przyjemnością!”. Pozycja ta jest spójna z serią lekcji zaprezentowanych na kanale YouTube o nazwie „Niemiecki? Z przyjemnością!”. Jest to ogromna zaleta książki. Wszystkie odczytywane wiadomości będziemy mogli zestawić z przekazem wizualnym. W jednym momencie uruchomimy zapamiętywanie wzrokowe i słuchowe, które następnie wzmocnimy poprzez wykonywanie zawartych w lekturze ćwiczeń. Prosta gramatyka niemiecka została zaprezentowana w 20 lekcjach. Wszystkie czasowniki oraz pozostałe części mowy zastosujemy w zaproponowanych zadaniach. Ponadto w książce znajdziemy cenne wskazówki, fiszki oraz test podsumowujący.

Czytaj dalej

Niemiecki. Ćwiczenie gramatyczne

Prosta gramatyka niemiecka została także omówiona w książce „Niemiecki. Ćwiczenie gramatyczne”. Wiadomości ujęte w pozycji koncentrują się na najważniejszych i najczęściej sprawiających problem zagadnieniach. Zestaw ciekawych ćwiczeń szczegółowo objaśnia właściwe zastosowanie wszystkich części mowy. Takie zagadnienia, jak zaimki, czasy, przyimki, przymiotniki, czy spójniki nie będą już problemem. Tę książkę przygotowała doświadczona nauczycielka języka niemieckiego. Z tego podręcznika korzystać mogą osoby na wszystkich etapach nauki. Do każdego zaproponowanego ćwiczenia podane zostało właściwe rozwiązanie w kilku możliwych wariantach. Dzięki temu powtarzanie, utrwalanie i uzupełnianie wiadomości z gramatyki języka niemieckiego stanie się łatwe.

Czytaj dalej

Chill die Basic. Podstawy języka niemieckiego dla młodzieży

Prosty sposób nauki niemieckiego prezentuje książka „Chill die Basic. Podstawy języka niemieckiego dla młodzieży”. Jak wskazuje tytuł, publikacja ta dedykowana jest przede wszystkim uczącej się młodzieży. Mogą po nią sięgnąć również osoby dorosłe, chcąc rozpocząć naukę tego języka. Zaprezentowane treści są zgodne z materiałem przerabianym w szkołach. W 12 rozdziałach znajdziemy gotowe materiały do takich tematów jak: moja rodzina, moja szkoła, moje hobby, mój dzień, moje zwierzęta, czy mój dom. Prosta gramatyka niemiecka została objaśniona i wsparta zestawem wskazówek oraz ćwiczeń. Samodzielne wykonywanie poszczególnych zadań, okaże się łatwe i przyjemne. Dzięki temu nauka języka niemieckiego nie będzie sprawiać trudności.

Czytaj dalej

Wszystkie zaprezentowane powyżej pozycje ułatwiają naukę języka niemieckiego. Prosta gramatyka niemiecka została w nich szczegółowo omówiona i wsparta ćwiczeniami do samodzielnego wykonywania. Każdy może więc nabywać umiejętności poprawnego i bezbłędnego posługiwania się językiem niemieckim. Ucz się języków  to proste, łatwe i przyjemne!

https://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/poradniki/jezykowe/